reklama
reklama

Dlaczego wideodomofon jest niezastąpiony?

Artykuły sponsorowane, MAGAZYN, Wiadomości, 25.01.2023 13:41, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Wideodomofony są coraz częściej wybierane zarówno w budownictwie wielorodzinnym, jak i domach jednorodzinnych. Jakie są największe zalety korzystania z wideodomofonu i jakie daje on możliwości?
Dlaczego wideodomofon jest niezastąpiony?

Czym jest wideodomofon?

Wideodomofon wyglądem przypomina tradycyjny domofon, jednak w przeciwieństwie do tego ostatniego może również przekazywać obraz. Panel zewnętrzny, połączony z wideodomofonem i montowany w pobliżu drzwi czy bramy, posiada głośnik, dzwonek, mikrofon i kamerę, która przekazuje obraz do unifonu z wyświetlaczem zamontowanego w domu. Wideodomofony wyposażone są w diody LED, dzięki którym możliwe jest zobaczenie wyraźnego obrazu również w nocy czy w czasie niepogody.

Zalety posiadania wideodomofonu

Wideodomofon znacznie zwiększa bezpieczeństwo domowników i sąsiadów w budownictwie wielorodzinnym, pomaga w budowaniu wspólnoty sąsiedzkiej. Większość tego typu urządzeń posiada moduł nagrywający, który rejestruje twarze i sylwetki osób przebywających przy wejściu czy bramie, nie tylko jeśli skorzystają z dzwonka.

Rozmawiając z osobą przez wideodomofon w łatwiejszy sposób możemy odczytać jej intencje: jeśli kogoś nie znamy, prezencja danej osoby jest cenną wskazówką dotyczącą tego, czy faktycznie jest kimś, za kogo się podaje.

Dzieciom i seniorom łatwo można wytłumaczyć, aby nie podnosiły słuchawki unifonu, jeśli na ekranie widoczna jest osoba, której nie znają. Po powrocie do domu rodzice mogą sprawdzić, kto dzwonił do drzwi i pomóc w identyfikacji gościa pozostałym domownikom.

Wideodomofony są nieocenione w nocy, szczególnie w sprawdzeniu, co jest źródłem nietypowych hałasów przed wejściem: nie wymagają wychodzenia z domu. Warto również wiedzieć, że wiele nowoczesnych wideodomofonów pozwala przesyłać obraz z unifonu na smartfona albo inne urządzenie mobilne. Dzięki temu jesteśmy w stanie w każdej chwili, niezależnie od swojego miejsca przebywania sprawdzić, kto właśnie nas odwiedził.

Interesują cię wysokiej jakości wideodomofony? Zajrzyj na https://zamel.com/pl/entra-systemy-domofonowe

Gdzie kupować wideodomofony?

Najlepiej jest wybierać sprawdzone rozwiązania od renomowanych firm, których produkty działają niezawodnie przez długie lata. Dobrym przykładem takiego sklepu jest zamel.com. Dobrze jest dokładnie przemyśleć zakup konkretnego urządzenia: to wydatek na długie lata. Jeśli nie mamy doświadczenia w wyborze takiego sprzętu, warto skonsultować się z doświadczonym sprzedawcą, który podsunie rozwiązania odpowiadające naszym potrzebom.

Wideodomofony wymagają odpowiedniej instalacji i infrastruktury, sprowadzającej się do kabla przesyłowego łączącego unifon z domofonem. Na rynku dostępne są również rozwiązania bezprzewodowe, jeśli poprowadzenie kabli nie jest możliwe.

Wideodomofon kosztuje od kilkuset złotych do kilku tysięcy: wszystko zależy od parametrów danego produktu, tego, jakie funkcje posiada, czy jest bezprzewodowy, jak długo przechowuje zarejestrowany obraz etc.


- ARTYKUŁ SPONSOROWANY -

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy