Kolejna gmina ogłosiła nabór do przedszkoli i do pierwszej klasy

Region, Kęty, Wiadomości, 13.02.2018 18:40, PG
Sprawdźcie terminy.
Kolejna gmina ogłosiła nabór do przedszkoli i do pierwszej klasy

Rekrutacja do przedszkoli prowadzonych przez gminę Kęty na rok szkolny 2018/2019 oraz do klas I szkół podstawowych rozpocznie się 5 marca 2018 r.

Podobnie jak w poprzednich latach, obowiązywał będzie elektroniczny system zgłoszeń dzieci do wybranego przedszkola oraz szkoły.


Do przedszkola publicznego przyjmuje się dzieci:

- na podstawie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez dziecko już uczęszczające (w tym samym przedszkolu), w terminie od 26 lutego do 4 marca 2018 r.

- na podstawie wniosku o przyjęcie do przedszkola złożonego przez rodziców w placówce pierwszej preferencji, w terminie od 5 marca 2018 r. do 26 marca 2018 r. do godz. 15.00, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego na wolne miejsca.

Do klasy pierwszej szkoły podstawowej ogólnodostępnej prowadzonej przez gminę przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej oraz w dalszej kolejności na wniosek rodziców (prawnych opiekunów), dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły podstawowej, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

Dziecko zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej, które będzie uczęszczało do tej szkoły, przyjmuje się do klasy pierwszej na podstawie zgłoszenia rodzica/prawnego opiekuna.

W szkole obwodowej kandydaci ze względu na swoje miejsce zamieszkania, mają zapewnione miejsce i są przyjmowani z urzędu bez przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły podstawowej są przyjmowane do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.


A tak to wygląda w gminie Andrychów: Wkrótce rusza rekrutacja do przedszkoli. Wystarczy miejsc?


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy