Piesi coraz częściej płacą mandaty

Region, Kęty, Zator, Na sygnale, Wiadomości, 12.02.2018 15:18, red
Kolejna akcja policji. 19 mandatów dla pieszych, a tylko 4 dla kierowców.
Piesi coraz częściej płacą mandaty
Kilka dni temu na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci przeprowadzili kolejną akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Funkcjonariusze uwagę zwrócili na miejsca szczególnie uczęszczane przez pieszych, gdzie ujawnili 34 wykroczenia, w tym 30 popełnionych przez pieszych i 4 popełnione przez kierowców. Dla 19 pieszych interwencja wobec ich niebezpiecznego zachowania na drodze zakończyła się mandatem, a dla 11 pouczeniem. Wobec wykroczeń popełnionych przez kierowców, policjanci w 4 przypadkach zastosowali mandaty karne.

- Nadal apelujemy, aby piesi w sposób szczególny dbali o swoje bezpieczeństwo na drodze. Aby stosowali się do przepisów, zachowali uwagę i ostrożność podczas przekraczania jezdni, gdyż potrącenie przez pojazd może skończyć się dla nich śmiercią lub kalectwem. Należy pamiętać o zakładaniu elementów odblaskowych, gdyż ten niezwykle dobry nawyk sprawia, że pieszy jest widoczny z dużej odległości, i z pewnością uchronił już niejedną osobę przed potrąceniem. Powyższe zasady regularnie przypominajmy dzieciom i kontrolujmy ich zachowanie na drodze - informuje policja w komunikacie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

marekm12, 13.02.2018 09:40

Miało być schowane za Adrią

marekm12, 13.02.2018 08:25

Ja zapłaciłem stówę za przejście na czerwonym świetle na skrzyżowaniu 1 Maja o godzinie dwudziestej drugiej czterdzieści. Ruch zerowy a oni schowane za Serią. Ale wyniki są.

Starybrat, 12.02.2018 17:51

Chyba do największych sukcesów policji w ostatnim czasie, należy karanie pieszych- widać tak najprościej.

xpek, 12.02.2018 16:55

ktoś na to 500 + musi płacić w końcu