Dwóch pijanych za kierownicą zatrzymanych. Jeden miał już zakaz

, Wiadomości, 20.04.2018 15:00,
Dwóch pijanych za kierownicą zatrzymanych. Jeden miał już zakaz

W czwartek (19.04) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 31 – letniego mieszkańca Kęt, który kierował samochodem marki volkswagen passat w stanie nietrzeźwości , posiadając zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło o godzinie 9.50 w Kętach, gdzie podczas patrolu na ulicy Kleparz policjanci zauważyli samochód marki VW, którego styl jazdy sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy. W trakcie kontroli policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. Jak się okazało 31 - letni mieszkaniec Kęt wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,23 promila alkoholu, a ponadto posiadał orzeczony w 2017 roku trzyletni zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę z cofniętymi uprawnieniami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem pomimo zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w piątek o godzinie 5.50 w Kętach policjanci z Komisariatu policji w Kętach patrolując rejon ulicy Partyzantów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel Astra. Okazało się, że kierujący autem 59 – letni mieszkaniec gminy Kęty znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,54 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 22.04.2018 05:36

Chyba, że był roztargniony

miastoandrychow, 20.04.2018 18:43

Za takie coś, karać bezwzględnie !