Pył znad Sahary brudzi samochody i okna

, Wiadomości, 19.04.2018 14:30, PG

Od kilku dni można zauważyć na samochodach dziwne, błotne zacieki. Co to takiego?

Pył znad Sahary brudzi samochody i okna

Coraz częściej nad Saharą szaleją burze piaskowe i to właśnie stamtąd dotarł do nas pomarańczowy pył. Choć nie ma w tym nic dziwnego, to eksperci podkreślają, że tak gęstej chmury pyłu nie było nad Polską od wielu lat.

Także i nad nasz region dotarły ogromne ilości pyłu znad Sahary. Brudny deszcz osiada na szybach samochodów i karoserii tworząc warstwę pomarańczowego brudu.

Dopóki pył nie przesunie się na północny wschód nie ma sensu myć pojazdów, bo i tak szybko zrobią się na nich zacieki. Są jednak osoby, które uważają że w tym okresie nawet częściej powinno się myć swoje auta.

Jest plus całej tej sytuacji. W ostatnich dniach można było oglądać ciekawe zachody słońca, przy których niebo miało czerwony kolor. To małe drobinki pustynnego piasku.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 21.04.2018 06:08

Kit wam wciskają. To jest spalony wegiel brunatny z rosji