Za ponad 100 tys. zł poznamy prawdę o rządach Klinowskiego

, Polityka, Wiadomości, 15.04.2019 20:10, PG
W urzędzie miejskim w Wadowicach trwa audyt dochodzeniowy. Śledczy sprawdzają czy były burmistrz prawidłowo zarządzał majątkiem gminy.
Za ponad 100 tys. zł poznamy prawdę o rządach Klinowskiego

Nowy burmistrz Bartosz Kaliński na początku lutego tego roku wynajął firmę Fraud Control sp. z o. o. z Warszawy reprezentowaną przez Wojciecha Dudzińskiego by przeprowadziła w urzędzie audyt dochodzeniowy.

Taka kontrola polega m.in. na weryfikacji stosowania procedur przez pracowników urzędu w latach 2014-2018, analizie wydatków dotyczących towarów i usług, analizie potencjalnych powiązań między dostawcami a pracownikami UM, analizie potencjalnych ofert konkurencyjnych czy analizie kosztów nietrafionych inwestycji.

Wnioski z tej kontroli mają być gotowe 10 czerwca 2019 roku. Wszystko to - jak ustaliliśmy - kosztuje 107 tys. zł i finansowane jest z budżetu gminy Wadowice, czyli z pieniędzy podatników.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

konior, 15.04.2019 20:56

A w służbie zdrowia tragedia a oni tak marnują pieniądze