Piłkarski weekend 13-14 kwietnia [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Sport, Wiadomości, 14.04.2019 16:45,
Zobaczcie weekendowe rozstrzygnięcia w regionalnych ligach piłkarskich.

Beskid Andrychów kontynuuje wiosenną passę zwycięstw. W bardzo ważnym meczu pokonał Pcimiankę 1-0 (0-0). Zwycięską bramkę zdobył w 60 minucie Wojciech Stuglik. Co ważne punkty stracili główni rywale ekipy z Andrychowa - Górnik Wieliczka i Kaszowianka, wygrał niespodziewanie Orzeł Piaski Wielkie, który tym samym opuścił ostatnie miejsce tabeli.

Beskid grał w składzie: Adrian Czaplak - Michał Tylek (Michał Kubik), Tomasz Sanok, Dariusz Kapera, Tomasz Moskała (Sebastian Marczak) - Patryk Semik (Patryk Koim), Filip Kasiński, Kamil Młynarczyk (Patryk Mendela), Ołeksandr Łozniak, Miłosz Węglarz - Wojciech Stuglik (Dominik Gurdek).

IV LIGA KOLEJKA 20
2019-04-14 16:30LKS JawiszowiceSłomniczanka Słomniki 2-3
2019-04-14 16:00Orzeł RyczówWiślanka Grabie 4-4
2019-04-13 17:00KS OlkuszDalin Myślenice 1-1
2019-04-13 17:00Unia OświęcimClepardia Kraków 4-3
2019-04-13 17:00MKS TrzebiniaKaszowianka Kaszów 4-1
2019-04-13 17:00Beskid AndrychówPcimianka Pcim 1-0 (0-0)
2019-04-13 11:00Jutrzenka GiebułtówGórnik Wieliczka 3-1
2019-04-12 17:30Orzeł Piaski WielkieWęgrzcanka Węgrzce Wielkie 2-1
Zdjęcia z meczu w Andrychowie

W V lidze wydarzeniem kolejki były derby powiatu suskiego, w których Garbarz Zembrzyce, choć prowadził do przerwy 1-0, uległ Tempu Białka 1-3. Dla
Garbarza to drugie przegrane derby w ciągu tygodnia. Halniak Maków Podhalański podzielił się punktami z Kalwarianką i choć warunki doi gry nie były łatwe, to kibice zobaczyli niezły mecz. Trudne chwile przeżywa Zatorzanka, która wiosną gra nieźle, ale traci punkty. Tym razem z beniaminkiem z Babic.
2019-04-13 13:00Halniak Maków PodhalańskiKalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1-1

W A klasie wadowickiej prowadząca w tabeli Babia Góra Sucha Beskidzka pewnie pokonała na wyjeździe Żarek Barwałd, tymczasem druga w tabeli Astra Spytkowice z trudem wywalczyła pełną pulę ze Zniczem Sułkowice Bolęcina. W bardzo ciekawym meczu pomiędzy dwoma ekipami z powiatu wadowickiego Dąb Paszkówka uległ Sokołowi Przytkowice. Przełamała się Skawa Wadowice, która w sposób przekonujący zdobyła trzy punkty w Stryszawie.

2019-04-13 16:00Huragan SkawicaWisła Łączany 1-2

LKS Gorzów wciąż jest liderem w oświęcimskiej klasie A, ale trudno by było inaczej, skoro jesienią zespół ten wygrał wszystkie 11 spotkań. Wiosna jest już trochę gorzej, bo zespół zdobył punkt na sześć możliwych. Dzięki temu liga staje się ciekawsza, bo drugi w tabeli Hejnał Kęty ma tylko sześć puntów straty do lidera. Bardzo dobry start wiosny notuje Górnik Brzeszcze.

W Przeciszowie pod koniec meczu doszło do bulwersującej sytuacji. Jak czytamy na stronie LKS Bulowice, zgodnie z protokołem meczowym w 90 minucie spotkanie zostało przerwane.

- Wtedy to na ławkę rezerwowych wtargnął kibic gospodarzy naruszając nietykalność kierownika naszej drużyny. Zważywszy na bierność służb porządkowych cały ZESPÓŁ podjął decyzję o zejściu z boiska przed końcowym gwizdkiem. Po wszystkim zaatakowany został również trener naszej drużyny. Takie rzeczy nie mają mieć prawa nawet naszej Oświęcimskiej A-Klasie. Mimo wszystko drużynie gospodarzy gratulujemy zwycięstwa i gry zgodnie z duchem fair play - relacjonują bulowczanie

2019-04-13 16:00LKS PalczowicePuls Broszkowice 2-5

Najważniejszym wydarzeniem w wadowickiej klasie C jest... wycofanie z rozgrywek Jastrzębianki. Wyniki tej ekipy zostały utrzymane, a zespół został przesunięty, zgodnie z regulaminem, na ostatnie miejsce w tabeli. Dla Jastrzębianki to na pewno cios, bo żaden zarząd nie chcę "gasić światła" w klubie. Sportowo klub nie straci, bo do klasy C się zgłasza, więc jeśli personalnie klub będzie gotów, to wystartuje od sierpnia w tej samej lidze, z której się wycofał.