reklama
reklama

Tak nasi wybrańcy głosowali w sprawie referendum

Polityka, Wiadomości, 09.11.2013 11:00, ks
Sejm odrzucił w piątek (8.11) wniosek o przeprowadzenie referendum edukacyjnego ws. obowiązku szkolnego sześciolatków. Jak głosowali posłowie z naszego regionu? Niespodzianki nie ma.
Tak nasi wybrańcy głosowali w sprawie referendum

Pod obywatelskim wnioskiem o referendum w sprawie zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków zebrano milion podpisów, ale to nic nie dało. Referendum nie będzie. Wniosek został odrzucony w piątek przez koalicję parlamentarną. Przeciwko referendum było 232 parlamentarzystów, a za - 222.


Jak głosowali parlamentarzyści z naszego regionu? Tutaj niespodzianki nie ma żadnej. Głosowanie przebiegało według podziałów partyjnych: PiS za, PO – przeciwko.


Przeciwko referendum głosowali posłowie PO:

Tadeusz Arkit
Joanna Bobowska
Paweł Graś
Dorota Niedziela

Wiosek o zwołanie referendum poparli posłowie PiS:
Marek Łatas
Marek Polak
Krzysztof Szczerski
Beata Szydło

 

Odrzucenie referendum oznacza, że we wrześniu 2014 roku obowiązkowo pójdzie do szkół pierwsza połowa rocznika sześciolatków (dzieci urodzone od stycznia do czerwca 2008 r.). Rok później, od września 2015 r. - już wszystkie sześciolatki.

 

foto: Rafał Zambrzyck/ sejm.gov.pl

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tipacz, 12.11.2013 22:35

mama Bzdury piszesz!!! Ja jakos jako ojciec sześciolatka w klasie siedmiolatków mam zupełnie inne doświadczenia. Czesto dopytuje o poziom nauki syna i jakos zawsze sa to oceny pozytywne. Jak wczesniej pisałem byłem przeciwny posyłaniu sześciolatka do szkoły ale względy \"wyższe\" przeważyły szalę na tak. Druga sprawa to dziecko dziecku nie równe i może byc starsze o rok a tępe jak but z lewej nogi... nie ma mozliwości wszystkich zrównac do jednego poziomu. Zawsze byli zdolni i Ci mniej zdolni. Wiek nie ma tu akurat aż tak kluczowej roli.

specnarz, 12.11.2013 07:07

OLSZYNIAK trafił w sedno sprawy - dziwnie niezauważony komentarz. Chodzi o EKONOMIĘ - naukę starą jak świat. Nasze dzieci rok wcześniej rozpoczną prace a tym samym rok dłużej będą płacić wszystkie daniny. Po przemnożeniu przez wszystkich pracujących ekonomiści uzyskają konkretne kwoty. Wysoko POstawionym pOSŁOM chodzi nie o dobro dzieci czy rodzin, ale o LICZBY. Człowiek w tej całej układance jest tylko zbędnym balastem generującym koszty. Dyscyplina Partyjna to czyste zło. Jak można w demokratycznych czasach nakazywać wolnemu człowiekowi aby wyrzekał sie swoich poglądów i głosował zgodnie z życzeniem WODZA? To powinno być zaskarżone np. w Brukseli.

mama, 11.11.2013 17:19

infocar - nauczyciele doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w okresie przejściowym, różnica wieku między najstarszym a najmłodszym w klasie wyniesie aż półtorej roku. Jak mają dostosować program i poziom nauczania do dzieci o tak różnym stopniu rozwoju fizycznego i psychicznego. Półtora roku różnicy dla małych dzieci to przepaść ! Już widomo że sześciolatki będące w klasie razem z siedmiolatkami kompletnie sobie nie radzą !! A będzie coraz gorzej. Łatanie dziury budżetowej kosztem zdrowia dzieci to tylko jacyś POpaprani POsłowie mogli wymyślić !!!!!!!!

asquit, 11.11.2013 00:04

pranie mózgu......ty już to masz chyba za sobą

infocar, 10.11.2013 23:22

Pamiętam kilka lat temu strajk nauczycieli. Domagali się od rządu działań, które złagodzą skutki niżu demograficznego i ocalą część nauczycielskich etatów. Na te postulaty minister edukacji powiedziała otwarcie : \"Obniżamy wiek szkolny i wprowadzamy obowiązkową zerówkę. Co jeszcze mamy zrobić, żebyście dostrzegli naszą dobrą wolę?\" Jest jeszcze tzw. edukacja domowa. Można uczyć dziecko poza szkołą. Raz w roku egzamin. Ci, którzy w ten sposób uczą swoje dzieci, mówią, że na naukę poświęcają ok. 2h dziennie...

rafik, 10.11.2013 22:50

wiadomo że im młodsze dziecko to mu łatwiej \"prać mózg\" ,a dodatkowo w okresie niżu demograficznego nauczyciele będą mogli zachować ciepłe posadki.

westwi78, 10.11.2013 21:37

tomex jesli piszesz że \"1 klasa to zabawa\" to piszesz po prostu bzdury. Nie wiem czy świadomie czy nie.

szeleszczyciel, 10.11.2013 19:17

.

olszyniak, 10.11.2013 18:10

Tu nie chodzi o dzieci a o kalkulacje rządu ! Rok wcześniej staną się płatnikami składek, podatków i innych danin dla państwa. Nasi mali obywatele w przyszłości o rok dłużej będą pracować na przyszłych emerytów. Kolejny sposób na łatanie dziury budżetowej, a dzieci i rodzice ? Władza ma ich w głębokim poważaniu !!!

ramirez, 10.11.2013 16:22

tomekx, bynajmniej nie patrzę przez pryzmat polityki, tylko uwzględniam potrzeby i specyfikę rozwoju psychicznego i intelektualnego RÓŻNYCH dzieci. Również moich. Nie uważam również, że największym problemem sześciolatków w szkole jest \"nauka\" - która owszem, poprzez zabawę i nieco bardziej urozmaicona formę - ale jak najbardziej JEST. Historie o dzieciach, które od rana nie jedzą, bo nie są w stanie skorzystać ze szkolnej ubikacji, albo stoją od 6:30 na przystanku, bo polikwidowano wiejskie szkoły albo nie nadążają za wymaganiami galopujacego programu to nie jest polityka - to są prawdziwe dzieci i ich prawdziwe problemy.

ogi33, 10.11.2013 16:10

inicjatywa referendum była społeczna i do końca udało sie założycielom utrzymać niezależność polityczną politykę na 100 % to uczynił koalicjant drogi na 80 % pani Szumilas ze swoimi tendencyjnie interpretowanymi danymi , pomijaniem danych niesprzyjających, fałsz w raportach dotyczących przygotowań reformy ( ocena pilotażu, przygotowanie zaplecza) nie rozstrzygając kwestii zasadności posłania 6 latka do szkoły, OŚWIATA JEST NIEPRZYGOTOWANA NA TO ! ! ( NIK o zapleczu http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nik-szkoly-nie-sa-gotowe-na-przyjecie-szesciolatkow,nId,1043192 a operacja jest na delikatnych istotach o czym się totalnie zapomina

tipacz, 10.11.2013 13:55

tomekx Nie wiem gdzie Ty posyłałeś ale w \"dwójce\" dzieci normalnie oceny dostają ;-)

tomekx, 10.11.2013 13:41

Ile dzieci posłałeś do przedszkola/szkoły? Pewnie żadnego. każdy ma własne doświadczenia. Ja akurat jestem za Ty patrzysz na to przez pryzmat polityki i tu się różnimy

ramirez, 10.11.2013 13:16

tomekx - klasyka z serii: nie znam się to się wypowiem

tomekx, 10.11.2013 11:09

pierwsza klasa podstawówki to i tak czysta zabawa, dzieciaki żadnych ocen nie dostają, więc nie ma co straszyć armagedonem

andrychowianinpl, 10.11.2013 00:33

@marek-wad Argument nietrafiony. W Wadowicach chcieli referendum, nazbierali wymaganą ilość podpisów i je mieli. W sprawie 6-cio latków sprawa wygląda zgoła odmiennie. @mark7 ogromnie się mylisz. Bieda właśnie wynika z szeroko pojętych uwarunkowań co prawda nie genetycznych ale socjologicznych. Ma to jednak ogromny związek z rodziną, aczkolwiek nie z genetyką. Co do edukacji, to jest oka w Polsce na wysokim poziomie. Tyle tylko, że edukacja ma niewiele wspólnego z nauką. Nauka u nas niestety ma niewiele wspólnego z jej komercjalizacją itd. Zwróćcie uwagę, że niski poziom edukacji w krajach rozwiniętych często wcale nie ma złych skutków na nauce. Świat nauki na zachodzie ściąga do siebie talenty z całej Europy a w USA z całego świata. Ot cała magia pieniądza.

Edmund, 09.11.2013 23:39

mark7, walczę ze swoim wrednym charakterem. Staram się nie odnosić nieprzyjemnie do ludzi, dlatego przestałem tu komentować :), ale kurcze, kurcze człowieku - wodzisz mnie na pokuszenie :). Aby wyjść z oparów absurdu tej dyskusji po prostu podrzucę link - http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=339:poziom-edukacji-w-polsce-oceniony-wysoko&catid=24&Itemid=119. Sprawdź, przeanalizuj, może się wyśpij i jak chcesz to dalej dyskutuj.

ramirez, 09.11.2013 23:34

wyczuwam subtelną nutę imbiru

mark7, 09.11.2013 23:24

Stawianie Finlandii na pierwszym miejscu jest tym ,o czym wcześniej pisałem, lenistwem w zdobyciu danych ekonomicznych.Niby proste ,a jednak w zderzeniu z rzeczywistością bardzo skomplikowane.Wymiana opinii na podstawie przypuszczeń lub własnej nieokiełznanej wyobraźni jest bezcelowa,by nie powiedzieć durna.Emanuelu!!! Zdawało Ci się tylko. Nie możesz polegać na własnej intuicji .Na wiedzy też!! Pozdrawiam!

Maksymilian, 09.11.2013 23:13

Nowe nie znaczy lepsze

ramirez, 09.11.2013 22:51

zdradzę ci pewien sekret, mark: wcześniej nie znaczy lepiej

Sanders, 09.11.2013 22:50

Krótko do pisu mi daleko - zdelegalizować!!!! a co do eudukacji zerknijcie na skandynawie to wystarczy i nie porównujcie warunków z zachodem tam dzieci uczą sie w szkole i to wszystko na ten temat Na wiejskiej jest wiocha i kropka

Edmund, 09.11.2013 22:50

Eh, gdyby nie ta zaściankowość, ta mentalność zadupia i idiotyczne argumenty to pewnie taka Finlandia (obowiązek szkolny od 7 roku życia) byłaby wyżej w światowych rankingach. Czekaj, czekaj... a nie jest przypadkiem na pierwszym miejscu? Hmmm...

mark7, 09.11.2013 22:07

Zaściankowość ,lub jak kto woli zadupie ma jedną z wielu cech: jest nią zwalczanie wszystkiego co nowe,niezależnie co ze sobą niesie.Tak jest i tym razem. Większość krajów Europy edukację rozpoczyna w wieku sześciu lat.Wielu ,jak widzę nie zgadza się z tym,wymyślając mniej lub bardziej idiotyczne argumenty. Ja uważam inaczej. Dopuszczam jednak jedną ewentualność.Polacy są za głupi i za leniwi by z tych wzorów skorzystać.Należy pamiętać ,że bieda nie wynika z uwarunkowań genetycznych ,lecz najczęściej intelektualnych. Inwestycja w wiedzę to jedyne rozsądne i racjonalne rozwiązanie.Ja osobiście również w tym rozwiązaniu widzę własny interes.Polega on na tym , że państwo zamiast wydawać środki na wszelkiego rodzaju socjale i zupki dla nierobów ,załata parę dziur w drodze ,a może wybuduje nową, bez zbędnych opinii mędrców -internautów,zajętych pospiesznym dokształcaniem się.

Maksymilian, 09.11.2013 19:34

A ja myślę że on czyta prasę z okresu komuny.Mam przemówienia Gomółki mogę pożyczyć.

ramirez, 09.11.2013 19:09

i skoro demokracja bezpośrednia to dla ciebie \"awantura\" to masz niezłe zamordystyczne ciągoty

ramirez, 09.11.2013 19:07

nie dorosłeś najwyraźniej do udziału w społeczeństwie obywatelskim, asquit, że tak twoja ulubioną gazetą wyborczą pojadę

asquit, 09.11.2013 18:57

po to co kilka lat odbywają się wybory żeby ludzie wybierali swoich jak to napisano wybrańców.Ci wybrańcy 9poslowie, senatorowie, radni,) podejmują później decyzje w ich imieniu. To jest proste jak konstrukcja cepa nie wiedzę sensu referendum Cały ten PIS jak zwykle szuka awantury.Śmieszna wodzowska partia

ogi33, 09.11.2013 18:42

jakość! jakość ! jakość ! a to jak zwykle na ostatnim miejscu jest raport NIK !! tak antydemokratycznych posunięć nie spodziewałem sie w najczarniejszych wizjach po 89 a tu proszę, rządy rep. bananowej rżną na beszczela jest na sali jakiś zwolennik tej parti ? kilka słów o samopoczuciu poproszę szczera ciekawość

igor5, 09.11.2013 18:12

szeleszczyciel oooo taaak,jeszcze jeszcze...krzyczy leming gdy rudy ze swoją bandą z Partii Oszustów i Partii Sprzedajnych Lujów dyma ich aż iskry lecą... kto nie chciał być dymany wyjechał już z tego kraju ...

szeleszczyciel, 09.11.2013 16:22

.

abcabcabc, 09.11.2013 15:59

Komentarz usunięty przez autora.

abcabcabc, 09.11.2013 15:50

Komentarz usunięty przez autora.

tipacz, 09.11.2013 15:25

Ja byłem bardzo przeciwny posyłaniu 6-latków do szkoły ale niestety względy \"wyższe\" zadecydowały na tak wiec posłałem (o dziwo) jestem zadowolony. Syn chętnie chodzi do szkoły - jedynym dla mnie chorym pomysłem jest j. angielski w 1 klasie! dzieci dopiero litery poznają a już muszą sie uczyc nazw po angielsku....

marek-wad, 09.11.2013 12:51

PiS manipulatorzy W Wadowicach bojkotowali referendum a tu świętoszki wielkie wstyd głosować na taką partię