Tajemnicze spotkanie. O czym rozmawiał burmistrz ze starostą?

, Polityka, Wiadomości, 09.05.2018 19:10, PG
Tajemnicze spotkanie. O czym rozmawiał burmistrz ze starostą?

W środę (09.05.) w Andrychowie odbyło się tajemnicze spotkanie burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka i starosty wadowickiego Bartosza Kalińskiego. Oficjalnie panowie byli na zebraniu przedstawicieli spółdzielni Wizan, ale w pewnym momencie wspólnie wyszli z restauracji i pojechali gdzieś samochodem.

Jak się dowiadujemy burmistrz pokazał staroście remontowaną ulicę Włókniarzy oraz nowo budowany basen. Natomiast Bartosz Kaliński chciał obejrzeć teren wokół Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, gdzie starostwo zamierza wybudować nowoczesne boiska.

Mimo, że panowie prywatnie chyba się lubią, to na szczeblu zawodowym ciężko im się dogadać w niektórych kwestiach.

Nie da się ukryć, że podczas andrychowskich sesji Rady Miejskiej włodarze oraz niektórzy radni nie szczędzą słów krytyki wobec powiatu, na którego czele stoi starosta B. Kaliński. Chodzi głównie o to, że główną ulicę na największym osiedlu w powiecie wadowickim – ul. Włókniarzy – remontuje gmina Andrychów a starostwo ma opory by dołożyć się do jej finansowania, mimo że są zarządcami tej drogi. Powiat deklaruje się dopłacić do ul. Włókniarzy około 800 tys. zł pod warunkiem, że gmina będzie współfinansowała w 50% remont ulicy Garncarskiej (całkowity koszt 300 tys.) oraz budowy ciągu pieszo-rowerowego Rzyki Praciaki (całkowity 1,3 mln zł).

Czy Andrychów zgodzi się na taką propozycję? Poinformujemy jak tylko coś będzie wiadomo.


foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zdzislaw, 10.05.2018 20:27

Tajny współpracownik SB bierze "na stronę" w określonym celu.

oshin22, 10.05.2018 05:29

>A tu jest taka córka leśniczego... < ;-)

rokos, 09.05.2018 20:32

Lusdzie śmieja się, że mogło to wyglądać np. tak :): „Bartek słuchaj, co tam starostowanie. Ja, Burmistrz to mam życie. Pokażę. Patrz: z Włókniarzy kierujesz się na Wieprz, Zator, Podolsze, potem na A4 i już szybciutko Balice. Stamtąd samolotem do wybranego miasta np. w Gruzji. Takie jest klawe życie Burmistrza. Postaraj się a może….. Tylko pilnuj sobie finansów. Za mój bilet i moich kumpli zapłacił magistrat czyli… no zgadnij kto ?”:)

rokos, 09.05.2018 20:32

Jeśli mamnewsa spekuluje na temat rozmowy to chyba nam też wolno? :) Tak dla rozładowania nastojów bo odkąd wiemy jak duże nagrody dał Żak swoim i potem pojechał z dwoma z nich do Gruzji (bilety opłacał magistrat) to zrobiło się nerwowo.

krisu78, 09.05.2018 20:03

Co do sedna. A może Tomasz Żak tłumaczył staroście jak polecieć do Gruzji na majówkę za kasę magistratu, czyli podatników??? Zresztą takich wyjazdów Żaka to tu tam było chyba dużo? Jest co opowiadać temu staroście :)

krisu78, 09.05.2018 20:03

po pierwsze xpek vel kilka innych nicków powinien przeprosić za kłamstwa że wyjazd do Gruzji był prywatny za prywatne. Ale jakoś nie kwapi się. Woli pisać bajeczki z jakich wszyscy śmieją się że wino uderzyło mu za mocno do głowy .

`, 09.05.2018 20:01

Oj już tak sobie Tomuś nie słodź tylko pisz jak tam po wycieczce 3 maja.

tomasz2, 09.05.2018 19:39

Mojemu imiennikowi Tomaszowi tym razem występującemu pod nickiem xpek udana jak mówił po powrocie majówka dodała animuszu :) co pił że teraz takimi tekstami jedzie?

xpek, 09.05.2018 18:34

widocznie starosta postanowił wziąć lekcje od burmistrza -wsprawie mądrego i rozsądnego rządzenia gminą i realizacji inwestycji.ten młody człowiek na prawdę musi się dużo uczyć jeśli chodzi o sprawy samorządowe. to że ma parcie na szkło to wiadomo ale co poza tym?