Drogi będą gotowe na wybory

Region, Wadowice, Polityka, Wiadomości, 08.05.2018 13:30, PG
Samorządowcy przygotowują się powoli do kampanii wyborczej - również w Wadowicach.
Drogi będą gotowe na wybory

Niedawno magistrat ogłosił przetargi na remonty kilku strategicznych ulic w Wadowicach.

Ulica Fabryczna łącząca ulicę Lwowską z Legionów znajduje się kilkaset metrów od rynku. Jej stan jest tragiczny. Wygląda dokładnie jak ser szwajcarski. Ta ulica jeszcze niedawno należała do Fumis–Bumar Sp.z. o.o. z Mikulczyc, od której gmina w grudniu ubiegłego roku odkupiła drogę za 250 tys. zł. W tym miejscu miał powstać obiekt usługowo – handlowy ale po tym jak burmistrz Mateusz Klinowski wygrał wybory zablokował ten pomysł.

Teraz gmina w końcu ogłosiła przetarg na modernizację Fabrycznej. Prace będą polegać na rozebraniu istniejącej nawierzchni jezdni, chodnika, krawężników i obrzeży, wymianie uszkodzonych odcinków kanalizacji deszczowej i wykonaniu nowej nawierzchni, krawężników i chodnika.

Odtworzone zostaną także istniejące zjazdy w ciągu ulicy Fabrycznej – 8 sztuk. Droga ma być gotowa do końca września.

Ogłoszono także przetarg na przebudowę ulicy Sienkiewicza w Wadowicach. Wyremontowana zostanie jezdnia, chodniki, skrzyżowania, zatoki postojowe i autobusowe. Wybudowany zostanie też odcinek kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami oraz odcinek kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami.

Tutaj droga ma być gotowa w połowie listopada tego roku.

Wyremontowane zostaną także nawierzchnie dróg gminnych miejskich, w skład których wchodzą następujące drogi:

- Ul. Matejki

- Ul. Baśniowa

- Ul. Podmiejska

- Miedzne

- Ul. Brzostowskiej – boczna

- Ul. Jasna – wjazd

- Ul. Młyńska

Łączna powierzchnia nawierzchni przeznaczonych do remontu na terenie miasta Wadowice wynosi 3744,1 m2 . Te drogi mają być gotowe do 40 dni od podpisania umowy z wybraną w drodze przetargu firmą.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy