Oto kandydaci PiS-u w październikowych wyborach

, Polityka, Wiadomości, 16.08.2019 13:34, red
Prawo i Sprawiedliwość podało ostateczne listy kandydatów w październikowych wyborach
Oto kandydaci PiS-u w październikowych wyborach
W okręgu numer 12 (powiaty chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, suski, myślenicki) liderem listy jest Rafał Bochenek z Krakowa, a z drugiego miejsca kandyduje poseł Marek Polak z Andrychowa.


Trzeci jest były burmistrz Zatora i poseł Zbigniew Biernat.

Ciekawa rywalizacja o głosy rozegra się zapewne w Wadowicach, gdzie kandyduje była burmistrz tego miasta a od 4 lat poseł Ewa Filipiak oraz radny wojewódzki Filip Kaczyński z Wadowic.

Kandydatem na senatora z ramienia tej partii jest senator Andrzej Pająk, były starosta powiatu suskiego.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października. Wkrótce pełne listy podadzą inne partie.

Wiadomo, że liderem listy Koalicji Obywatelskiej będzie poseł Dorota Niedziela z Kęt, a z drugiego miejsca ma kandydować poseł Marek Sowa.

Z kolei liderem listy PSL ma być... obecny poseł Ruchu Kukiz'15 Józef Brynkus z Wadowic.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 19.08.2019 21:08

Szanowny Panie Józef Brynkus . Będziemy pamiętać o ustawie 447. Pan Marek Polak również nie broni interesów Polski, co widać w podsumowaniu głosowania: http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=84&NrGlosowania=12

",,**,,", 16.08.2019 19:26

Nazwiska kompletnie nie znane,a Polak dałby sobie juz spokoj. Zmarnowal tyle lat w sejmie,dosc tego nieudolnego posła!!!!!!! Nabiles juz tyle kasy i za co????? Wypad z polityki!!!!!

barte, 16.08.2019 18:06

Bardzo słaba lista.Polak ma małe szanse