Jest porozumienie. Andrychów wychodzi z MZK

, Polityka, Wiadomości, 20.06.2018 08:50, red
To koniec międzygminnego sporu?
Jest porozumienie. Andrychów wychodzi z MZK

Przypomnijmy, że w latach 90-tych trzy gminy - Andrychów, Kęty oraz Porąbka – powołały spółkę Między Gminny Zakład Komunikacyjny z siedzibą w Kętach. Spółka świadczy usługi autobusowe na terenie trzech gmin.

W ostatnich latach władze Andrychowa zmieniły jednak strategię – zaczęły budować własną gminną, komunikację autobusową. Już od stycznia tego roku nowe autobusy kursują po gminie Andrychów.

Dlatego władze Andrychowa od kilku lat deklarowały, że gmina Andrychów chce wystąpić ze spółki MZK, aby dalej nie uczestniczyć już w kosztach funkcjonowania tego przewoźnika.

Latami trwał spór w tej sprawie, bowiem wspólnicy – Kęty i Porąbka – nie chcieli się zgodzić na opuszczenia spółki przez Andrychów. A taka zgoda, zgodnie z podpisaną w latach 90-tych umową, musi być.

Wygląda na to, że spór powoli dobiega końca. Jak poinformował burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, w ostatnich dniach spotkał się w burmistrzem Kęt Krzysztofem Klęczarem oraz wójtem Porąbki Czesławem Bułką w tej sprawie.

Włodarze uzyskali porozumienie, które ma polegać na tym, że Kęty i Porąbka zgodzą się na opuszczenie spółki MZK przez Andrychów. Udziały Andrychowa w kwocie ok. 140 tys. zł zostaną przyjęte i spłacone w ratach przez Kęty.

To na razie polityczne porozumienie. Szczegóły mają zostać uzgodnione w najbliższych dniach. 20 czerwca planowane jest Walne Zgromadzenie Wspólników MZK.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

troll, 20.06.2018 14:10

Jak T. Żak o czymś poinformował, co jest ( w tym wypadku porozumienie) to znaczy, że do tego jeszcze daleka droga, lub się okaże, że np. pis zamieszał ble,ble,ble... Coś musi być za coś, więc podejrzewam, że Andrychów będzie musiał zapłacić straty za ten rok itd... Ale o tym już się z MN nie dowiemy. SUKCES jak wczoraj w Moskwie :D