Jak radzą sobie nowo powstałe podstawówki w Andrychowie?

, Polityka, Wiadomości, 10.05.2018 20:10, PG
Jedna zdecydowanie gorzej od drugiej.
Jak radzą sobie nowo powstałe podstawówki w Andrychowie?

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie jeden z radnych zapytał o to, jak udała się rekrutacja do podstawówek przekształconych w tamtym roku z dwóch gimnazjów.

Z informacji, które przekazał dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Andrzej Szafrański okazuje się, że w szkole podstawowej nr 3 od 1 września 2018 roku będzie 10 oddziałów (obecnie jest 14 oddziałów). Mimo, że w rejonie jest około 50 dzieci to do pierwszej klasy zapisało się ich tylko 15.

Oddziały w SP3 od 1 września 2018:

- jedna 1 klasa - 15 dzieci

- jedna 2 klasa – 23 dzieci

- dwie 8 klasy

- sześć klas gimnazjalnych

W kolejnym roku po odejściu klas gimnazjalnych w całej szkole będą tylko 3 oddziały i to tylko wtedy jeśli utworzy się klasa pierwsza.

Natomiast w szkole podstawowej nr 5 sytuacja wygląda nieco lepiej – od 1 września 2018 roku będzie 12 oddziałów (obecnie jest 13 oddziałów). Do pierwszej klasy zapisało się 55 dzieci.

Oddziały w SP5 od 1 września 2018:

- trzy 1 klasy – 55 dzieci

- dwie 2 klasy – 50 dzieci

- jedna 4 klasa – 20 dzieci

- dwie 5 klasy – 33 dzieci

- cztery klasy gimnazjalne

Tutaj w kolejnych latach będzie zapewne około 9 oddziałów.


Przypomnijmy, że w tamtym roku po burzliwych dyskusjach radni podjęli decyzję o utworzeniu czterech szkół podstawowych w Andrychowie czyli SP2, SP3, SP4, SP5, a nie tak jak proponował burmistrz - dwóch szkół w czterech budynkach.

Z powyższego zestawienia wynika, że szkoła podstawowa nr 5 poradziła sobie z przekształceniem i udało się jej pozyskać uczniów. Z „Trójką” jest jak widać gorzej. Czy to w ostateczności doprowadzi do połączenia „Trójki” z „Dwójką”, które znajdują się w jednym budynku? Na pewno nie od najbliższego roku szkolnego.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 11.05.2018 17:23

Ej Psikuta vel rafi vel igor103 vel barte vel xpek itd.................. "powiedz mi użytkowniku o TYSIĄCU nicków poniżej, jak to jest być największym hipokrytą na tym portalu, komentując każdy post jak to bardzo lubisz żaka?"

igor103, 11.05.2018 16:58

powiedz mi użytkowniku o śmiesznym nicku poniżej, jak to jest być największym hipokrytą na tym portalu, komentując każdy post jak to bardzo nie lubisz żaka? Zgadaj się jeszcze z tym uzytkownikiem z kareetką, żebyście mogli razem wypisywać w kom jak to bardzo potrzebujecie domu seniora ;)))

igor103, 11.05.2018 16:57

Popytaj nauczycieli w sp3 dlaczego sie tak boją o swoją pracę i dlaczego ustawiają się kolejkami do dyrekcji pobliskich szkół :)

`, 11.05.2018 12:51

"tak jak proponował burmistrz - dwóch szkół w czterech budynkach" ....... OOO HAA HAAAA HAAAAAA .... a dlaczego nie jednej szkoły w czterech budynkach :-) ................. Podziel się wrażeniami z wycieczki ................. "skutki tej pisowskie" reformy której chciała większość obywateli są takie że już nie będziesz Królem Gimbazy :)

abcabc, 11.05.2018 11:29

teraz ci radni którzy głosowali taką siecią szkół niech poniosą za to odpowiedzialność.trzeba było słuchać burmistrza tomasza żaka który mówił że takie będą skutki tej pisowskie de - formy