Tak nasi uczniowie szkolą się na darmowych kursach [VIDEO]

, Gospodarka, Wiadomości, 10.05.2018 13:10,
Nowe Andrychowskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (ACKZiU) po roku funkcjonowania może pochwalić się pierwszymi efektami.
Tak nasi uczniowie szkolą się na darmowych kursach [VIDEO]

Pozyskana przez Starostwo Powiatowe dotacja unijna w kwocie 4,45 mln zł dla andrychowskiego „Kotarbina” dała możliwość doposażenia szkoły w nowoczesny sprzęt, przeprowadzenia staży zawodowych oraz 14 różnych darmowych kursów dla ponad 400 uczniów!

- Z płatnych staży (wynagrodzenie 1500 zł za 150 godzin pracy plus zwrot kosztów dojazdów – przyp. red.) skorzystało do tej pory 84 uczniów, z kolei z kursów – 383 uczestników – przekazuje nam Krzysztof Szczygieł, mentor projektu w ACKZiU. - Młodzież rozwijała swoje zainteresowania, nabywała nowe umiejętności oraz zdobywała doświadczenie – dodaje nauczyciel z „Kotarbina”.

Każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie i wykorzystać okazję, tak jak zrobiły to dwie uczennice z klasy 3bf technikum - Gabriela Trytko i Kinga Soj, które zrealizowały krótki materiał filmowy z miejsc odbywania kursów. Możecie sami obejrzeć i posłuchać wypowiedzi uczestników.


- Projekt realizowany będzie nadal, a wszyscy Ci, którzy zastanawiają się nad wyborem dalszej drogi kształcenia niech mocno rozważą ofertę Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, gdyż mogą zyskać atrakcyjny zawód i umiejętności wykraczające poza program nauczania – zachęca Krzysztof Szczygieł.

Oferta ACKZiU obejmuje kształcenie w technikum w następujących zawodach: technik budownictwa, technik ekonomista, technik informatyk, technik mechanik, technik obsługi ruchu turystycznego, technik organizacji reklamy, technik spedytor oraz w Branżowej Szkole I Stopnia

Przypominamy, że pieniądze na rozwój kształcenia zawodowego w naszych szkołach pochodzą z unijnego programu, na który władze Powiatu Wadowickiego pozyskały największą dotację w Małopolsce – ponad 15 mln zł. Oprócz kursów i staży, wywalczone dofinansowanie przeznaczone zostało na modernizację i wyposażanie szkół w kompleksowy sprzęt do nauki zawodu (np. w „Gorzeniu”stacja diagnostyczna, a w „Ekonomiku” nowoczesny sprzęt do gastronomii), a także uruchomienie doradztwa zawodowego i dokształcanie nauczycieli.

Wszyscy zainteresowani stażami oraz kursami, proszeni są o kontakt w naszych Centrach: CKZiU w Andrychowie („Kotarbin”) oraz wadowickie CKZiU Nr 1 („Ekonomik”) i CKZiU Nr 2 („Gorzeń”).

tekst: mentor projektu - Krzysztof Szczygieł

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy