Dyrektor Centrum Kultury w Andrychowie złożyła rezygnację

Region, Andrychów, Polityka, Wiadomości, 30.11.2017 13:15, PG
Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.
Dyrektor Centrum Kultury w Andrychowie złożyła rezygnację
Podczas czwartkowej (30.11.) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie burmistrz Tomasz Żak ogłosił, że dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku Aneta Wądrzyk złożyła rezygnację z pełnionej funkcji.

Chwilę wcześniej radni przegłosowali uchwałę przeznaczającą 660 tys. zł dotacji dla Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.


Tym samym potwierdziły się informacje, które podaliśmy kilka dni temu.


Podczas dyskusji nad wspomnianą uchwałą dotyczącą dotacji dla CKiW radny Wiesław Mikołajek (PiS) stwierdził, że musi zagłosować za tą dotacją żeby pracownicy, którzy nie są winni zaistniałej sytuacji, mogli otrzymać wynagrodzenia i godnie przeżyć święta. Radna Alicja Studniarz powiedziała, że taka dotacja to skandal i że winny jest temu również burmistrz Tomasz Żak, bo to on zatrudnił dyrektor Anetę Wądrzyk i przez tak długi czas pozwalał zarządzać tą placówkę. Radna dziwi się też, że tak nagle znalazły się pieniądze na to dofinansowanie dla CKiW, a jak stwierdziła – jak mieszkańcy o coś wnioskują to nie ma funduszy. Radny Maciej Kobielus zarzucił Tomaszowi Żakowi, że jest kiepskim burmistrzem.


Za uchwaleniem dotacji podmiotowej w kwocie 660 tys. zł dla CKiW było 12 radnych – Adam Kowalczyk, Tadeusz Biłko, Paweł Łysoń, Roman Babski, Władysław Żydek, Danuta Trojak, Tadeusz Sarlej, Stanisław Prus, Wojciech Polak, Marek Nowak, Wiesław Mikołajek, Maria Radoń.


Przeciwko zagłosowało 5 radnych – Dorota Magiera, Alicja Studniarz, Zbigniew Rzadek, Sławomir Nowak i Maciej Kobielus.

Zobaczcie jak wyglądało głosowanie nad tą uchwałą.


Burmistrz Tomasz Żak podziękował radnym za przekazanie dotacji i jak stwierdził - jest to dług jeszcze z poprzednich lat. Zarządzający tą instytucją zakładali bowiem, że w tym roku będą mieli nadwyżkę ale tak się jednak nie stało stąd tak duża kwota. Sami posłuchajcie tłumaczenia burmistrza.


Przypomnijmy, że kilka lat temu Aneta Wądrzyk przyszła do Andrychowa na stanowisko dyrektora CKiW z - delikatnie rzecz ujmując - nieciekawą opinią (sprawa sądowa związana z jej pracą kinie Brzeszczach) i od początku wzbudzała kontrowersje. Zwłaszcza, kiedy usunęła niemal całą dotychczasową załogę (potem CKiW przegrało z kilkoma byłymi pracownikami procesy i musi wypłacić odszkodowanie za niesłuszne zwolnienie).

Z powodu przeszłości Anety Wądrzyk wielu radnych opozycji od początku podważało jej moralne kompetencje do kierowania taką instytucji, jaką jest CKiW. Zwłaszcza, że została dyrektorem bez konkursu.

CKiW w czasie rządów Anety Wądrzyk postawiło na zapraszanie muzycznych gwiazd. I czasami to się udawało, frekwencja na koncertach była duża, a innym razem kończyło się kompletną klapą frekwencją i finansową dla CKiW (jak zeszłoroczny Andrychów Music Festiwal).

Ogólnie rzecz biorąc, CKiW pod rządami Anety Wądrzyk organizowało mnóstwo typowo komercyjnych imprez, za które mieszkańcy musieli sporo płacić, a mało bezpłatnych przedsięwzięć kulturalnych (a przecież CKiW otrzymuje co roku ponad 3 mln zł z budżetu gminy!).

Na dodatek w tym roku, mimo ogromnego budżetu, w kasie CKiW zaczęło brakować pieniędzy, czego dowodem jest choćby przyznanie kolejnej już ekstra dotacji dla tej instytucji.

To wszystko w finale przesądziło, że Aneta Wądrzyk nie będzie już dyretorem CKiW.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Maksymilian, 01.12.2017 18:54

Ci co głosowali za dotacją powinni być wyeliminowani w przyszłych wyborach.

Maksymilian, 01.12.2017 18:38

Mam nadzieję że żaden( a)TW nie uzyska akceptacji wyborców w Andrychowie.

xpek, 01.12.2017 18:00

tepi spoko wierszopisarzu hahahahaha

kalafior, 01.12.2017 16:37

@abcabc Nooo tak bo dla Ciebie cała ta historia z dyrektor CKiW to pikuś?

abcabc, 01.12.2017 14:46

cała ta sprawa to tylko kolejny pretekst aby opozycja sobie ponarzekała na burmistrza.nic poza tym

troll, 01.12.2017 13:34

Czytałem kiedyś tom ( 3 części) pt,, Byłem Księdzem". Gdyby tak pewne osoby napisały ,,Byłem(am) radnym(ą) w obozie Żaka"- byłby to myślę bestseler, który by nam wiele wyjaśnił.

TEPI, 01.12.2017 11:21

xpek, czy jak ci tam... miast pisać, powiedz mi to - to, co tak chętnie wymyślasz, schowany w jakiejś norce. Ja sprowokowany przez ciebie daremnymi próbami czegoś tam - kolejny raz zniżę się do twoich intelektualnych wyżyn, by pomóc ci zrozumieć, choć nie mam absolutnie żadnej pewności, że załapiesz, bo to przecież o ciebie chodzi - a niestety genów się nie wybiera. Musisz przestać mylić chwilowy brak kultury, do którego zresztą się przyznaję... z prostactwem. Nasuwa mi się taki wniosek... albo pomieszały ci się osoby, albo atakujesz każdego, kto ma "czelność" otwarcie pisać i mówić na głos, czy choćby rozwieszać plakaty i pluć w złodziejskie gęby. Można mi przypisać wiele cech, ale najwyraźniej, nie tak bliskie ci prostactwo, stosowane zamiennie przez takich jak ty z prostotą, która nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie. PS.Taka moja prośba, żebyś tym razem nie zamienił prostoty z prostatą, bo wiele się teraz o niej mówi i pisze - a ty w końcu mózg jesteś.

specnarz, 01.12.2017 07:27

xpek / abcabc - zapomniałeś/łaś się przelogować.

xpek, 30.11.2017 23:25

dobrze jednak pisałem że ten tepi to straszny prostak i nie trzeba go spotykać na ulicy i z nim rozmawiać ( bo to obciach ) ale wystarczy poczytać jak obraża ludzi w internetach

TEPI, 30.11.2017 23:17

Rozumiem, że twój nick powstał na bazie wspomnień z okresu, kiedy to jeszcze uczęszczałeś dumnie do wieczorowej szkoły podstawowej, gdy powtarzałeś do zamulenia abcabcabcabcabcabc..., bo dalej cię już styki nie puszczały i tak zostało. A może tak 100 tysięcy inwestycji? Nic nieznacząca sprawa dla mieszkańców. Ty chyba Luckowi w piekle ogonem muchy odganiasz, bo skąd się biorą tacy osobnicy, to normalny rozum tego nie ogarnie.

TEPI, 30.11.2017 23:04

abcabc, ale z ciebie sk.rwiała menda!

O.N.A, 30.11.2017 21:23

I jeszcze jedno: Aneta Wądrzyk ma wyrok za defraudację publicznych pieniędzy w kinie w Brzeszczach: oto cytat: "(...) Mając powyższe na uwadze stwierdzić należy iż sprawsto oraz wina oskarżonej w odniesieniu do zarzucanych jej czynów nie budzi wątpliwości. Oskarżona dokonując przywłaszczenia powierzonych jej pieniędzy uzyskiwanych ze sprzedaży biletów do kina zrealizowała znamiona przestępstwa z artykułu 284/2 kk. Sąd uznał, iż wszystkie opisane w poszczególnych zarzutach zachowania oskarżonej kwalifikowane z artykułu 284/2 kk stanowiły jednej czyn ciągły z art. 12 kk, łączy je bowiem jeden, z góry powzięty czyn sprawcy..." (...) oskarżona dokonując podrobienia dokumentów, używając ich jako autentycznych oraz przywłaszczając w ten sposób pieniądze, działała umyślnie, z zamiarem bezpośrednim, bez wątpienia bowiem obejmowała swoim zamiarem wszystkie znamiona zarzucanych jej przestępstw..." Proszę mi wierzyć, to SZOK czytając uzasadnienie do wyroku pani Anety Wądrzyk. I przez 3 lata pozwolono aby taka osoba "zarządzała" publicznymi pieniędzmi". Pan Panie burmistrzu doskonale o tym wiedział, na jednej z sesji powiedział pan, że przecież każdy popełnia błędy, pani dyrektor ma swoją przeszłośc i trzeba jej to wybaczyć... tak to sobie można mówić na swoim prywatnym folwarku, a nie dysponując publicznymi pieniędzmi. W dodatku ten prawie MILION złotych... WSTYD! Pani Wądrzyk ma do tego chyba z 5 przegranych spraw w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Krakowie: za m.in. nieudostępnienie publicznych informacji (w tym o finanse ckiw). Burmistrz był o wszystkim na bieżąco informowany, wiedział z kim ma do czynienia, pozwalając na to wszystko jest współodpowiedzialnym za katastroficzną sytuację centrum. Z honorem powinien pan opuścić urząd i wyjechać do Krakowa, oby jak najdalej od Andrychowa.

marcinmad, 30.11.2017 21:16

Wracając do tematu - opinia człowieka który długo był z Żakiem ale w końcu nie wytrzymał tego co się dzieje. Nie tylko w ośrodku kultury ale ten wpis tego dotyczy: Czy Aneta Wądrzyk jest odpowiedzialna za to, co dzieje się w Centrum? Tak, jest odpowiedzialna. Zrobił ją pan burmistrzu Żak dyrektorem, to jest odpowiedzialna…………..Jest Pan kiepskim burmistrzem ale jeśli zwali Pan odpowiedzialność za to szastanie publicznymi pieniędzmi na Anetę Wądrzyk albo radnych, to oprócz tego będzie Pan też kiepskim szefem. Najwyższy czas stanąć przed zwykłymi ludźmi, którzy uwierzyli w pańskie obietnice, wizualizacje i powiedzieć zawiodłem Was, nie potrafię, nie nadaję się.

marcinmad, 30.11.2017 21:14

„Krzykacz” już nie wróci. Wolę każdego Andrychowianina który robi bez propagandy od gościa na pokaz uśmiechniętego skądś tam pochodzącego, który otacza się ludźmi spoza Andrychowa, który w końcu sam wyprowadza się z gminy a mieszkańcom podnosi się raz za razem ceny śmieci, który obiecuje i nie dotrzymuje słowa, z każdej rzeczy robi wielkie show za kasę podatników (w innych gminach potrafią robić bez tego), na wiele rzeczy nie ma kasy a na propagandę sukcesu znajduje się i to duża.

piter315, 30.11.2017 20:58

Nie popieram decyzji związanej z CKiW i że ta Pani tak długo była szefową tej instytucji ale patrzę na całość działań burmistrza. Wolę obecnego włodarza niż krzykacza i powiem nieładnie fanatyka z organizacji PiS jeden już był a kolejny który będzie kandydował jeszcze gorszy. Jeśli o inwestycje to dzieje się dużo tylko trzeba to widzieć...... Włókniarzy itp a zwłaszcza na wsiach

O.N.A, 30.11.2017 20:57

Fakty są takie: wrzesień 2017 r. - pożyczka 162 tysiące zł z urzędu dla CKiW (czytaj ratunek dla bidnej pani dyrektor) wrzesień 2017 r. - "dotacja" 65 tysięcy złotych z urzędu dla CKiW listopad 2017 r. - 660 tysięcy złotych z urzędu dla CKiW. UWAGA, w 3 miesiące przeznaczono dla tej jednostki - FATALNIE zarządzanej przez Anetę Wądrzyk: 887 000 złotych!!!!!!!! Czy ktoś to w ogóle rozumie? Kto to kontroluje? Skąd te pieniądze???? Jak idziesz do urzędu i prosisz o plac zabaw albo naprawę drogi to mówią - "nie ma", gmina nie ma pieniędzy. A dyrektor CKiW robiła co chciała, organizowała naprawdę w większości wtopy a nie wydarzenia, zniszczyła andrychowską kulturę, na którą przez 30 lat pracowało wiele osób... - tak, tak zanim jeszcze Pana Burmistrza Żaka w Andrychowie nie było (z resztą tej baby też) kultura w Andrychowie miała się dobrze, a teraz... brak słów: wydano o MILION złotych za dużo i co: ilu mieszkańców skorzystało z kultury w tym roku??? nie liczę popleczników, radnych VIPÓw, i ludzi z brzeszcz i oświęcimia, którzy hurtem przyjeżdżali aby robić tłum. Ale to powyżej to oddzielna historia, potrzeba lat aby odbudować andrychowską kulturę, z dobrym, UCZCIWYM, merytorycznie przygotowanym do tego fachu dyrektorem. TERAZ czas na to, aby urząd ze swoim włodarzem na czele zapłacił za wydanie "ekstra" prawie MILIONA złotych za BŁĘDY oraz nieudolność Anety Wądrzyk. CZas aby do akcji wkroczyły odpowiednie służby. Żeby od 3 lat stać murem za osobę z wiadomą wszystkim przeszłością i teraz jeszcze świecić za nią oczami to już trzeba być (proszę o wybaczenie) głupim człowiekiem. Pan panie burmistrzu również za niegospodarność powinien odpowiedzieć.

Maksymilian, 30.11.2017 20:24

Ciekaw jestem czy burmistrz przyjmie rezygnację?

Jepetto, 30.11.2017 20:22

A ja widzę przygrywkę pod wybory ;) "Sępy się zlatują." Dla mnie nie ważne kto u władzy byle nam mieszkańcom żyło się coraz lepiej.

kalafior, 30.11.2017 19:53

Czy Pani dyrektor była obecna dzisiaj podczas obrad,czy już może schowała głowę w piasek?

kalafior, 30.11.2017 19:49

Zmarnowała tyle publicznych pieniędzy a teraz bidulka rezygnację złożyła.Ciekawe jakby była dyrektorem w prywatnej firmie ? Wstyd mi za burmistrza!

nietakszybko, 30.11.2017 18:26

do rzeczy: Andrychowainin zwraca się do Tomasza Żaka. „Osobie oskarżonej o przywłaszczenia pieniędzy ze szkolnych wycieczek i fałszerstwa dokumentów powierzył Pan stanowisko dyrektora bez konkursu. Dziś mieszkańcom wystawił Pan kolejny rachunek za własny brak odpowiedzialności. Opiewa on na wspomniane 660 tysięcy złotych.” Nic dodać nic ująć. Może poza tym że media piszą że brakiem nadzoru burmistrza nad działaniami dyrektor interesują się już odpowiednie urzędy.

nietakszybko, 30.11.2017 18:26

klakierzy żakolandii atakują bo ktoś śmie nie klękać przed żakiem? Ale nerwy puszczają tym w zakolandii. Niech sobie przpomna narzekania swoje i Żaka jak chcieli władzy

xpek, 30.11.2017 18:17

przesłuchałem to nagranie i mam wniosek taki: maciej kobielus to taki sam pieniacz jak w poprzedniej kadencji kubień. wszystko na nie. powinien zmienić nazwisko maciej "nic mi się nie podoba" kubielus

Izik, 30.11.2017 18:02

Krisu 78 Proszę podziel się z nami tajemna wiedza o dofinansowaniu ckiw w ostatnich miesiącach kwota około miliona złotych. Będziemy wdzięczni. Albo przestań pisać głupoty i szerzec pomówienia. Czekam na zestawienie.

krisu78, 30.11.2017 17:20

Z tego o czym pisze propagandzista to znani są okoliczni burmistrzowie :) Żak jest znany z podwyżek cen śmieci, zaciąganych za jego kadencji kredytów tak że zadłużenie jest większe niż za poprzednika, z namawiania radnych do kupowania za grube miliony działek od prywatnej firmy gdzie dalej nie ma nic z tego co zapowiadano, z informacji o wyprowadzce z Andrychowa, z niespełnionych obietnic i z hmm, ciekawej relacji z panią Anetą. Tylko w ciągu kilku miesięcy radni na wniosek urzędu Żaka dołożyli koło miliona do ckiw rządzonego przez tę kobietę – tak wyliczyli andrychowianie. . No i oczywiście znany jest Żak z rozwoju grubo opłacanej propagandy za jego rządów i rozwoju donosów na tzw. wrogów władzy za jego kadencji.

bolo123, 30.11.2017 17:18

~abcabc - a namydliłeś się dobrze, bo burmistrza może boleć to twoje wchodzenie w ...... .

abcabc, 30.11.2017 17:07

na szczęście to jest kompletnie nieznacząca sprawa dla mieszkańców gminy.pan burmistrz jest przede wszystkim znany z setek inwestycji wykonywanych na terenie całej gminy

tomasz2, 30.11.2017 16:55

W tej wiadomości brakuje podstawowej rzeczy – to Żak przyjął ją na stanowisko i to bez konkursu!!! To że ta pani sama się zwalnia a nie jest zwalniana to dla mnie skandal i kolejny powód żeby już nie ufać Żakowi i pożegnać go.

Zibi33, 30.11.2017 16:01

abcaca durniu za co dziękujesz i w kogo imieniu? Ta kobieta nigdy nie powinna być zatrudniona na takim stanowisku w instytucji publicznej , wszystko jasne nie dość że ma lepkie ręce co pokazała jej wcześniejsza kariera w Brzeszczach to jeszcze jest zupełnie niekompetentna za jej niekompetencje zapłacili podatnicy mieszkańcy gminy Andrychów. Za całą tą sytuację odpowiada burmistrz , upss przepraszam "burmiś" bo nie zasługuje na to żeby go inaczej nazywać. Oczekuję że MN przedstawi imiennie radnych którzy zgodzili się na dopłacanie do CKiW budżet był spory a proszę jak można mówić o kompetencjach jeśli w takim stopniu był przekroczony. Tak dzieciaki 5-letnie się zachowują wydając wszystkie pieniądze na słodycze i mówią że jest super.

Zibi33, 30.11.2017 16:00

abcaca durniu za co dziękujesz i w kogo imieniu? Ta kobieta nigdy nie powinna być zatrudniona na takim stanowisku w instytucji publicznej , wszystko jasne nie dość że ma lepkie ręce co pokazała jej wcześniejsza kariera w Brzeszczach to jeszcze jest zupełnie niekompetentna za jej niekompetencje zapłacili podatnicy mieszkańcy gminy Andrychów. Za całą tą sytuację odpowiada burmistrz , upss przepraszam "burmiś" bo nie zasługuje na to żeby go inaczej nazywać. Oczekuję że MN przedstawi imiennie radnych którzy zgodzili się na dopłacanie do CKiW budżet był spory a proszę jak można mówić o kompetencjach jeśli w takim stopniu był przekroczony. Tak dzieciaki 5-letnie się zachowują wydając wszystkie pieniądze na słodycze i mówią że jest super.

abcabc, 30.11.2017 15:35

na pewno takich koncertów jakie odbywały się w ostatnich latach nigdy nie było w Andrychowie dziękujemy!!