Burmistrz nie odpuszcza. Teraz chce złożyć skargę kasacyjną

, Polityka, Wiadomości, 16.07.2018 14:50, PG
Okręgi wyborcze w gminie Kęty nadal powodem sporu.
Burmistrz nie odpuszcza. Teraz chce złożyć skargę kasacyjną

Włodarze miasta Kęty nie odpuszczają i dalej oponują za swoją wersją podziału okręgów na nadchodzące wybory samorządowe. Zdaje się jednak, że nic z tego nie będzie.

A zaczęło się od tego, że burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar połączył dzielnicę Stare Miasto i i sołectwo Nowa Wieś w jeden okręg wyborczy, na co nie zgodził się komisarz wyborczy z Krakowa ani Państwowa Komisja Wyborcza. Według nich takie połączenie uwłacza autonomii dzielnicy Stare Miasto.

Gmina wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnegow Warszawie na uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej. To jednak nie pomogło, bo skarga została odrzucona, dlatego teraz włodarze chcą wystąpić ze skargą kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego na postanowienie WSA.


Okręgi wyborcze wg gminy Kęty:Okręgi wyborcze wg Komisarza Wyborczego III w Krakowie:

ZOBACZ TAKŻEZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy