Sprawcy włamań na budowy zatrzymani

, Na sygnale, Wiadomości, 12.01.2019 13:00, red

Mają na swoim koncie dwa włamania do nowych domów.

Sprawcy włamań na budowy zatrzymani

Kilka dni temu Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach została poinformowana, że w miejscowości Klecza doszło do kradzieży. Jak wynikało z zawiadomienia z wnętrza niezamkniętego, budowanego domu zostały skradzione przewody instalacji elektrycznej, co spowodowało straty na kwotę 1600 złotych.

- Sprawcy wyrwali instalację, pocięli przewody, a następnie ukradli miedziane kable. Sprawą zajęli się wadowiccy kryminalni, którzy następnego dnia zatrzymali sprawców przestępstwa w miejscu ich zamieszkania. Jak wynikało z ustaleń 21 i 28-latek zdążyli sprzedać skradziony łup w punkcie skupu złomu na terenie gminy Wadowice. 9 grudnia br. usłyszeli zarzut z art. 278 KK i 288 KK, do których się przyznali - informuje Agnieszka Petek, rzecznik KPP Wadowice.

Policjanci ustalili także, że co sami mężczyźni końcem grudnia ubiegłego roku usiłowali włamać się do nowo budowanego domu również w miejscowości Klecza, lecz zostali spłoszeni przez uruchomiony system alarmowy. Wówczas wartość uszkodzonego mienia została wyceniona na kwotę 3000 złotych. Mężczyznom przedstawiono zarzut z art. 279 KK i 288 KK.

Za popełnione przestępstwa 21 i 28-latek odpowiedzą przez Sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

gier228, 12.01.2019 14:51

Można było ich pokazać z profilu !