Akcja „Prędkość” z wykorzystaniem nowoczesnego laserowego videorejestratora

Region, Wadowice, Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska, Kęty, Zator, Na sygnale, Wiadomości, 08.01.2018 10:00, red
Akcja „Prędkość” z wykorzystaniem nowoczesnego laserowego videorejestratora
5 stycznia policjanci oświęcimskiej drogówki na terenie powiatu oświęcimskiego realizowali działania w ramach akcji pn. „Prędkość”. W działaniach został wykorzystany nowoczesny laserowy miernik prędkości. W ciągu kilku godzin akcji funkcjonariusze skontrolowali blisko 100 pojazdów, których kierowcy, aż w 81 przypadkach przekroczyli dozwoloną prędkość. Jeden z kierujących jechał z prędkością 106/km/h, przy dozwolonej 50km/h, więc oprócz mandatu zostały mu zatrzymane prawo jazdy.

Do zatrzymania pirata drogowego doszło tuż przed południem w miejscowości Zasole (gm. Brzeszcze). Policyjny videorejestrator wskazał, że kierowca bmw jedzie z prędkością 106 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/godz.

W związku z powyższym pojazd został zatrzymany do kontroli. Podczas czynności okazało się , że za kierownicą auta siedzi 24 letni mieszkaniec Gminy Przeciszów. W związku z przekroczeniem prędkości o 56 km/h policjanci ukarali mężczyznę mandatem, punktami karnymi, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.


Podobna akcja była przeprowadzona na terenie powiatu wadowickiego. Skontrolowano 66 pojazdów, ujawniono 58 przekroczeń prędkości, a policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

W piątek (5 stycznia) w Wadowicach na ul. Mickiewicza kierująca pojazdem marki Renault, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo kierującej samochodem marki Toyota, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia pojazdów. Kierujące były trzeźwe.

W piątek około godz. 7:55 w Kleczy Dolnej kierujący samochodem marki Opel, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego najechał na kierującego samochodem marki Renault. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

Tego samego dnia na ul. Beskidzkiej w Wieprzu, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi A4, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Również 5 stycznia br. w Brzeźnicy na ul. Krakowskiej doszło do wypadku drogowego. Kierujący pojazdem marki Toyota nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego potrącił 52-latka, który przechodził przez jezdnię. Potrącony mężczyzna został przewieziony do szpitala w Wadowicach. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.

7 stycznia w Inwałdzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

W niedzielę, około godz. 15:40 w Wieprzu na ul. Beskidzkiej kierujący samochodem marki Seat nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył pojazdu marki Hyundai. W wyniku zdarzenia pasażerka wraz z córką zostały przewiezione do szpitala w Krakowie.
źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy