Najlepsza Szkoła w Małopolsce

, MAGAZYN, Wiadomości, 01.05.2019 15:40, INFORMACJA PRASOWA
Statuetka PEGAZA została wręczona przedstawicielom I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie.
Najlepsza Szkoła w Małopolsce
Raz do roku Małopolski Kurator Oświaty przyznaje specjalną Nagrodę "PEGAZA" dla szkoły ponadgimnazjalnej w województwie małopolskim, wykazującej się największą aktywnością artystyczną i wysokim poziomem prezentacji podczas Festiwalu Artystycznego Młodzieży. Na Gali Finałowej XXXIX FAM, która odbyła się w poniedziałek 29 kwietnia br. w Teatrze Groteska, statuetka "PEGAZA" została wręczona przedstawicielom I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie.

Na nagrodę tę zasłużyło grono ponad 30 licealistów, którzy podczas tegorocznej edycji konkursu zaprezentowali swoje talenty w większości festiwalowych kategorii (taniec, wokal, fotografia, plastyka, teatr, literatura, dziennikarstwo).


Chlubą andrychowskiego ogólniaka już od kilku lat jest prężnie działająca grupa teatralna "C'est la vie". Młodzi aktorzy pod opieką reżyserki-polonistki Iwony Kaczmarek przygotowali w tym roku godzinny spektakl, wzbogacony o współczesne piosenki i multimedia. Niezwykle wymagający i krytyczni jurorzy stojącego na bardzo wysokim poziomie przeglądu teatralnego XXIX FAM przyznali licealistom Nagrodę za interesującą realizację klasycznego polskiego tekstu dramatycznego w spektaklu "Kartoteka-Recycling" wg Tadeusza Różewicza. Dodatkowo wyróżnienie aktorskie odebrał Philip Madeja, który zaprezentował krakowskiej publiczności monodram "Obłęd" wg Adama Piekarzewskiego. Z wyróżnień cieszyli się również - wokalista Michał Talar oraz młodzi literaci: Anna Nowak oraz Marcin Łaźny.

Utalentowanych aktorsko licealistów będzie można obejrzeć w piątek 17 maja br. o godz. 18.00 w MDK podczas "Andrychowskiej Sceny Młodych". Gratulujemy andrychowskiemu Liceum tak zdolnej młodzieży oraz nauczycieli - instruktorów, co roku wyławiających i szlifujących talenty artystyczne swoich podopiecznych.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy