To był rekordowy rok w turystyce. Wadowice i Kalwaria wśród najczęściej odwiedzanych

, Gospodarka, Wiadomości, 17.01.2019 10:00, red
Są dokładne dane za 2018 rok.
To był rekordowy rok w turystyce. Wadowice i Kalwaria wśród najczęściej odwiedzanych
Jak informuje Urząd Marszałkowski w Krakowie, 2018 rok Małopolska zamknęła z rekordowym wynikiem turystycznym. Województwo odwiedziło aż 16,7 mln osób, czyli dokładnie o 800 tys. więcej niż rok wcześniej. W sumie turyści z kraju i zagranicy pozostawili w regionie ponad 14 mld zł. Ze statystyk wynika, że średnio turysta zagraniczny wydaje w Małopolsce 934 zł, a turysta z Polski - 557 zł.

Liczba odwiedzających Małopolskę wzrosła w 2018 roku o 5,4%. w stosunku do 2017 roku. W śród ponad 16 mln turystów krajowych i zagranicznych, którzy przybyli do Małopolski, aż – jest ich 13,19 mln nocowały tu przynajmniej jedną noc. W minionym roku nasz region odwiedziło blisko 3,3 mln turystów z zagranicy, tj. o 3,73 proc. więcej niż rok wcześniej.


- Wśród zagranicznych odwiedzających dominują przedstawiciele czterech: Niemiec (18,9 proc.), Francji (11,2 proc.), Wielkiej Brytanii i Ukrainy (8,2 proc.). Liczna reprezentacja odwiedzających przybyła także z Włoch, USA, Hiszpanii, Czech oraz z krajów skandynawskich. I wszyscy, bez wyjątku, byli zachwyceni naszymi krajobrazami oraz dziedzictwem kulturowym i kulinarnym. Pozostaje nam mieć nadzieję, że wkrótce do nas wrócą, zabierając ze sobą swoje rodziny i przyjaciół - czytamy w raporcie opracowanym na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Wśród najpopularniejszych miejscowości odwiedzanych przez turystów w Małopolsce są także miejscowości w naszym regionie, jak Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska czy Oświęcim.źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

agares, 17.01.2019 18:49

Keson. Jedną z lepszych atrakcji w Andrychowie tj. spotkanie wkur...... ,,jakubka,, na mieście. pozdro.

Keson, 17.01.2019 18:24

Wyprowadzam się tam gdzie Tomasz

Keson, 17.01.2019 18:23

Andrychów utkany atrakcjami nawet go nie ma na liście