Na budowie basenu ciągle nie wbito pierwszej łopaty. Dlaczego?

Region, Andrychów, Gospodarka, Wiadomości, 05.01.2018 19:30, red
Co dalej z krytą pływalnią w Andrychowie? Na razie są problemy.
Na budowie basenu ciągle nie wbito pierwszej łopaty. Dlaczego?
Basen kryty ma powstać przy ulicy Włókniarzy w Andrychowie. Póki co idzie to wszystko bardzo opornie. To co obiecywano nie jest realizowane. Budowa miała ruszyć już dawno, ale nic z tego na razie nie wyszło. Rosną również koszty, bo pierwotnie burmistrz podawał, że na nowy basen potrzeba kilkunastu mln zł. Na pewno będzie znacznie drożej.


Na dodatek są problemy z wyborem firmy, która wybuduje basen.

Do ogłoszonego w październiku przetargu swoje oferty złożyły dwie firmy – jedna oferta opiewa na 28,4 mln zł (firma INTRAVI sp. z o.o.), a druga na 26,7 mln (Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego).

Ten przetarg ciągle nie został ciągle rozstrzygnięty, ani unieważniony.,

Jak informują urzędowe „Nowiny Andrychowskie” oferta Bielskiego Przedsiębiorstwa nie spełniała wszystkich wymaganych warunków przetargowych i na poziomie sprawdzającym została odrzucona. Firma nie zgodziła się z tą oceną i odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej. Dlatego komisja przetargowa nie może wybrać wykonawcy – do czasu arbitrażu KIO. Może to potrwać nawet kilka tygodni.

Kiedy basen zostanie wybudowany? Plan zakłada, że dopiero w wakacje 2019 roku, choć wcześniej z magistratu płynęły informacje, że kąpielisko będzie gotowe już w tym roku.

W budżecie na ten rok władze zarezerwowały 10,5 mln zł na ten cel. Liczą, że ministerstwo sportu przyzna co najmniej 3,5 mln dotacji.

To powinno wystarczyć na połowę inwestycji. W 2019 roku potrzeba będzie drugie tyle.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

8866640spinderman, 09.01.2018 08:52

ou are not offended when the self-appointed commander of the Republic of Poland, deputy professor appeals to the opposition: "do not wipe the murder (....)" Or "close the murders" - this is a political gutter, lower the culture, but the portalmax and other pseudo-Catholics at the head of the gurus are not outraged - even the former prime minister blushes with delight and should be ashamed of his party restorers, the so-called a good change - the former PZPR ideologues were not as cynical and insolent as the current team. We had a political office - we had, now we do not have? - history has come full circle and what about all internet trolls ???. Regards.

8866640spinderman, 08.01.2018 22:44

Nie jesteś obrażony gdy samozwańczy naczelnik RP, posłanka profesorka zwraca się do opozycji: „ nie wycierajcie mord (….) „lub „zamknijcie mordy” - to jest już polityczny rynsztok ,niżej w kulturze spaść niemożna, ale portalowy maksem i inni pseudo- katolicy na czele z guru nie są oburzeni - nawet b. pani premier rumieni się z zachwytu a powinna ze wstydu za swoich partyjnych odnowicieli tzw. dobrej zmiany – dawni ideolodzy PZPR nie byli tak cyniczni i bezczelni jak obecna ekipa. Mieliśmy biuro polityczne – mieliśmy , teraz nie mamy? - historia zatoczyła kołem i co na ten temat wszystkie internetowe trolle ???. Pozdrawiam.

8866640spinderman, 08.01.2018 18:15

Nie budują basenu - prawdopodobnie nie ma kasy , moim zdaniem celowo dali w przetargu takie wymagania by sprawę odwlec - Żak to nie poprawny nie kontrolowany w tej chwili przez nikogo optymista. Opozycyjni radni zamiast zjmować się na sesjach merytoryką podejmowanych uchwał zajmują się tematami zastąpczymi. Największa gwiazda samorządu andrychowskiego w podzięce za zwykłe - tak zwykłe kosze na śmieci piała z zachwytu. Bywa ,że przeglądam scenariusz z posiedzen rady i trafia mnie,że najpierw składają rządanie wniosku o pilny remoncie dróg powiatowych / Lenartowicza , włókniarzy /, gdy przebudowa się materializuje to wysuwają nowe wnioski podważając tym samym swoje wcześniejsze - dla poklasku solidarnie głosując przeciw finansowaniu rozpoczętych zadań. Do grona dołączyli nowi pseudo działacze na czele z radnym obozu żakolandii - można ich poważnie traktować ???? - nie ; dlatego Żak robi co chce.

Andrychow2, 07.01.2018 18:31

Wzroczyny16 "Nie pajacyk" dla mnie to jest obrażanie innych, tylko dlatego że mają inne poglądy. Oczywiście że mam do tego prawo. Pan również ma do tego prawo. Panu nie podobają się poczynania obecnej elity rządzącej krajem, również może Pan w sposób kulturalny wyrażać swoje poglądy. A co do startowania, to Pan również może startować na prezisia, a przynajmniej na posłisia i zmieniać rzeczywistość.

wzroczyny16, 06.01.2018 20:53

Jeśli nie podobają Ci się poczynania obecnej elity - masz do tego prawo - mnie osobiście też wiele spraw doprowadza do wsciekłości. Możesz przecież to zmienić ,startuj na burmisia albo conajmniej radnego i będziesz zmieniał w taki sam sposób w jaki zmieniają franki szwajcarskie,zbi-gniewy,czeski - zimne zośki i inni. Teraz k...... my d- do roboty - twórczego działania wolnego od demagogji. Były eks prezio RP obiecał już drugą japonię ,puszcał złodzieji w skarpetkach, obiecanie gruszek na wi......e jest łatwiejsze." Działać i mysleć - myśleć i działać, oto suma mądrości" /Goethe/

wzroczyny16, 06.01.2018 20:42

andrychów2 wskaż mi chociaż jeden przykład nienawiści i obrazy kogolwiek w moim poście. To ,że zalecam niepajacowanie nie jest obrazą , podobnie jak zapisano w dekalogu: nie zabijaj, nie kradnij, nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu. Jezus mówił jeśli masz dwie suknie oddaj jedną twojemu bratu - siostrze Pani b. premier winna o tym pamiętać zwłaszcza,że ma syna w stanie kapłańskim.

Andrychow2, 06.01.2018 17:10

@Wzroczyny16 Zero konkretów, tylko obrażanie. Ja też nie jestem z żadnej opcji. Jestem zwykłym andrychowianinem, któremu nie podobają się poczynania obecnej ekipy.

wzroczyny16, 06.01.2018 16:38

andrychow2 : bal życia powoli dla kazdego się kończy teraz k..... my , niczego dobrego nie wróży , nie należę do żadnej opcji politycznej więc nie pajacuj i nie obrażaj, poproś jutro w kościele wszelkie bóstwa o zdrowie bo o rozum napewno jest już dla ciebie za poźno.

Andrychow2, 06.01.2018 16:03

@wzroczyny16 Wystarczy przeczytać twoje komentarze żeby zobaczyć kto tutaj sączy jad nienawiści pisząc o kimś "pajacu". Umiecie obrażać ludzi, zwykłych andrychowian i ludzie to widzą, wasz bal się już kończy. Tacy racjonalni i mądrzy jesteście, a nie umiecie odpowiedzieć na proste pytania. Proszę was kończycie już ten hejt i tą waszą propagandę której już NIKT nie kupuje.

wzroczyny16, 06.01.2018 15:51

izik zgadzam się z Tobą, zauwazyłem,że twoje rozwazania myslowe sa wpełni racionalne, dlatego z przyjemnością mogę nawet telefonicznie porozmawiać. Chodzi oto byśmy wyrażali swoje poglądy , propozycje a nie saczyli jadu nienawiści. Życie jest bardzo krótkie i nie warto szukać wrogów tam gdzie faktycznie ich niema. Pozdrawiam izika.

wzroczyny16, 06.01.2018 15:45

jerzymarchewka; uważaj na zające - śniegu nie ma i do wiosny napewno nie pozostanie żaden ślad po twoich wypocinach. Ponadto pisz ze zrozumeniem i używaj okresleń które sam rozumiesz - nie pajacuj.

Andrychow2, 06.01.2018 15:41

Widzę że z tą dotacją uderzyłem w czuły punkt. No może mi ktoś odpowie: Czy było spotkanie w ministerstwie? Jeśli tak to jak wyglądało? Jak przebiegała rozmowa? Kto w ministerstwie rozmawiał z burmistrzem? Co mówił o dotacji? No proszę mi na te pytania odpowiedzieć. Jako wyborca i podatnik mam prawo wiedzieć. Pozdrawiam.

Izik, 06.01.2018 15:39

@ Wzroczyny. Pełna zgoda w merytoryce Twej wypowiedzi. Ale w każdej dyskusji potrzeba dwóch rzeczy...dobrej woli, zrozumienia oraz wiedzy. Pozdro.

Izik, 06.01.2018 15:36

@andtychiw2....dlaczego Żak nie zaczął budować wcześniej. Nie wiem. Dobre pytanie. Ale nie do mnie. Może dawał czas na" rozkręcenie" otwartych basenów. A może miał inne priorytety. Może 4 lata temu gminy nie było stać, bo spłacała stare zadłużenie i miała mniejsze budzety. Nie wiem. Ale Ty zapewne znasz odpowiedź nawet na te nie zadane pytania. Pozdrawiam

wzroczyny16, 06.01.2018 15:35

Nie rozumiem tych uszczypliwych i złosliwych komentarzy. Nie mam nic wspólnego z żadną władzą ale wiem ,że w obecnym systemie prawnym obowiązują zasady przetargowe w tym odwoławcze i zaden nawet największy pieniacz pisowski czy inny tego nie zmieni. Warunkiem otrzymania jakiejkolwiek dotacji zewnetrznej jest pozwolenie na budowę oraz wkład środków własnych - bez zgodnego z prawem wyłonienia wykonawcy w drodze przetargu, żadne wbicie przysłowiowej łopaty jest nie możliwe - prawo mogą łamać jedynie ci co je uchwalają - to wszystko w temacie POzdrawiam - nie należę do żadnego klanu - nawet do rady parafialnej.

Izik, 06.01.2018 15:30

@andrychow skup się trochę. Poczytaj spokojnie ze zrozumieniem i bez złego do mnie nastawienia. Pozdrawiam.

Izik, 06.01.2018 15:28

5. Prawda piąta. Przypomnijcie sobie Państwo dyskusje, również na portalu MN dotyczące lokalizacji basenu na terenie SP4. W miejscu starej sali gimnastycznej by wprost spełnić wymogi basenu przyszkolnego a nie obiektu komercyjnego. Z różnych racjonalnych powodów odstąpiono od tej lokalizacji. Dla przykładu konieczność wyburzenia sali gimnastycznej, brak możliwości zrobienia wielofunkcyjnych boisk szkolnych, zarządzanie obiektem przez dyrekcję szkoły, dostępność w godzinach popołudniowych, itp. Wybrano bezpośrednie sąsiedztwo szkoły. Teren między Włókniarzy a Starowiejska. Mam nadzieję, że akceptowany przez Ministerstwo bez ryzyka utraty dofinansowania 6. Prawda szósta. Terminy realizacji. Być może Pan Żak podał termin zakończenia basenu na koniec 2018 r. Przyjmuje te głosy oponentów. Zapewne basen nie powstanie do końca 2018 r ...jeżeli wogole powstanie. Z wielu powodów w większości proceduralnych. Pisałem o tym wcześniej. Wybór wykonawców na projekt, wybudowanie basenu to procedury przetargowe długotrwałe - do 90 dni dla każdego postepowania. Na to nie ma wpływu ani ten, ani inny burmistrz. Obiektywna procedura wymaga czasu. Podobnie jak i obiektywna ocena. Sądzę, że jest szansa pod warunkiem wyboru wykonawcy i uzyskania zapewnienia środków na powstanie basenu w pierwszym, drugim kwartale 2019 r.

Andrychow2, 06.01.2018 15:15

@Izik Czyli już całkowicie zmieniasz wypowiedź. Wystarczy przeczytać twoje komentarze żeby wiedzieć że nie jesteście WIARYGODNI i to mieszkańcy tej gminy widzą. Podsumowując w sprawie basenu dotacji brak, konkretów brak, wykonawcy brak, wszystkiego brak i wy się chcieliście do 2018 wyrobić? Co to znaczy rozsądne zadłużanie? Poprzednik brał kredyt na basen to było to nierozsądne, a jak już wyżej bierzecie też na basen to już jest rozsądne zadłużanie? Proszę was kończycie już z tą propagandą straciliście wiarygodność, zwykli mieszkańcy już was nie chcą. Na budowę tego basenu mieliście 8 lat. Dlaczego nie zaczęliście budować go np 4 lata temu?

Izik, 06.01.2018 15:10

3. Prawda trzecia. Skąd pieniądze ze źródeł zewnętrznych.? Obecnie unijnych nie ma i nie będzie. Były gdy budowano odkryty basen. Ale wtedy budowano z kredytu - ale to nie na temat - dla przypomnienia. Dziś jedynym źródłem są pieniądze z ministerstwa sportu. Jedynym. Jedyną też możliwością...program budowy basenów przyszkolnych. Z naciskiem na przyszkolnych. Możliwości dofinansowania do 33 procent kosztów. W wyjątkowych przypadkach Do 50 procent dofinansowania. Na dzień dzisiejszy gmina stara się o pozyskanie tego dofinansowania. Ale jeszcze go nie ma. 4. Prawda czwarta. Lokalizacja. Obok źródeł finansowania, wielkości obiektu rzecz fundamentalna. Nie twierdzę, że wybrano najlepszą lokalizację. To rzecz dyskusyjna. Ale mozliwe, że wybrano optymalną z punktu widzenia wymogów ministerstwa sportu. Albo obiekt przyszkolny...z możliwością dofinansowania....albo budowanie w dowolnym miejscu, w dowolnej wielkości z wszystkimi bajerami ale za swoje. Swoje czytaj w większości z kredytu. Burmistrz, zakładam, że po analizie podjął decyzje, że najbardziej optymalną jest obecna lokalizacja z wszystkimi jej minusami również. To taki racjonalny kompromis.

Izik, 06.01.2018 14:50

Nazwany rzecznikiem prasowym Pana Żaka / może trochę za wcześnie / w sprawie basen raz jeszcze. Do wszystkich rzeczników totalnej opozycji lub jak kto woli posłańców dobrej zmiany / nie wiem które określenie właściwe / spróbujmy podsumować prawdy i półprawdy odnośnie basenu. 1. Prawda pierwsza. Czy tego typu obiekt jest w Andrychowie potrzebny.? Zapewne większość Andrychowian / niekoniecznie tych andrychowian / oczekuje takiego obiektu. Największe miasto powiatu zasługuje na " skrojony na miarę " basen kryty. Bez gigantomanii i w realnych kosztach. 2. Prawda druga. Gminy nie stać na wybudowanie takiego obiektu z tylko z własnych środków. Zakładając, że realizowane będą też inne ważne inwestycje. Rozsądny kredyt nie jest niczym złym. Od początku burmistrz mówił, że warukiem powstania takiego obiektu jest pozyskanie pieniędzy z zewnątrz. Gdy ich nie będzie nie będzie basenu tylko z własnych środków i kolejnego kredytu. Taki przypadek budowy otwartych basenów z przeszłości już znamy. Ale to nie na temat. Warunkiem koniecznym budowy jest dofinansowanie zewnętrzne. Na razie go nie ma by była jasność. Ciąg dalszy nastąpi.

abcabc, 06.01.2018 14:25

piszesz jakbyś bywał na sesjach. czyżbyś był..............

jerzymarchewka, 06.01.2018 14:05

Gmina 2 . W samo sedno. Gorszym albo gorszącym jest fakt jak zachowuje się wicewójt . Jak by ta gmina była jego własnością. Uważa nas za idiotów . A kwiecisty język potrafi wymyśleć takie bzdury jakie wypowiada na sesjach RM. Myślę , że w najbliższym czasie należy to towarzystwo konkwistadorów wysłać do swoich domów z daleka od Andrychowa.

Gmina2, 06.01.2018 12:55

Ja, moja rodzina i znajomi w ostatnich wyborach też głosowaliśmy na burmistrza Żaka. Teraz mogę tylko przeprosić wszystkich mieszkańców tej gminy za głos oddany na tego Pana. Po 8 latach jestem bardzo rozczarowany i zawiedziony. Myślałem że tutaj coś się zmieni, niestety myliłem się. Naszej gminie potrzebny jest nowy burmistrz który będzie konsekwentnie realizował swoje obietnice i naprawiał tą gminę po tych 8 latach. Jak czytam kolejna inwestycja = kolejna wtopa. Już dość tego, czas naprawić naszą gminę. Liczę na młodych że wezmą odpowiedzialność za tą gminę i wystartują w kolejnych wyborach. Czas na młodych!

rafi, 06.01.2018 12:50

@Andrychow2 jest wrecz odwrotnie niz piszesz jakbys rozmawial z ludzmi to bys wiedzial ze Zak najblizsze wybory ma wygrane i to bez problemu,ale gdzie tam do wyborow,temat narazie zbyteczny.3-4osoby takie jak Ty narazie Zaka nie popieraja,ale artykul jest o odwolaniu jednej firmy w sprawie przetargu a nie o wyborach.

aleocochodzi, 06.01.2018 10:48

Chyba to dobrze że basen coraz droższy, bo im ten miś jest droższy .....

igor102, 06.01.2018 10:37

gdy trzeba było wyrzucić sklepikarzy zrobiono to niemal z dnia na dzień....burmistrz Żak pokazał swoją siłę i skuteczność niedawno klakier Żaka bronił go że do budowy centrum handlowego na Górnicy urząd nic nie ma....tutaj też ??? zakłamane żałosne magistrackie trolle???

Anett, 06.01.2018 09:58

Basen tak ale jak mówią andrychowianie od dawna robiony z głową a nie za kollejne wielkie kredyty. Ani cena, ani czas, ani poziom dofinansowania z ministerstwa nie zgadza się z tym co mówił pan Żak czy ludzie z nim związani. O jednej niecce czy liczbie miejsc parkingowych nie wspomnę. Atakowanie andrychowian nie pomoże w takiej sytuacji. Zal że tak to wygląda i żal sklepikarzy których usunieto już we wrześniu w ubiegłym roku bo budowa miała zacząć się. I co?

Andrychow2, 06.01.2018 09:33

@Rafi Wyjdź do ludzi zobacz ile osób już nie popiera burmistrza, porozmawiaj z nimi, nie możesz żyć w bańce. Ludzie już nie chcą burmistrza i tej ekipy.

Keson, 06.01.2018 09:13

brak łopaty

rafi, 06.01.2018 08:10

Najlepsze sa te komentarze od osob ktore krytykowaly budowe basenu jeszcze pol roku temu,a teraz krytykuja czemu sie to tak przedluza bo chcieliby juz poplywac,zabawne.co wam jeszcze nie pasuje?moze to ze przez nowe autobusy janiso obnizyl ceny do Targanic???po co sie tak podniecacie a nie ma czym,ciągłą krytyke trzeba leczyc bo to sie ujawnia slaba psychika.to nie wy barany a jest was trzech czterech krytykujacych podejmie decyzje podczas wyborow tylko mieszkancy Andrychowa,takie sa fakty.

Stuart, 06.01.2018 02:54

Tak czytam i czytam te komentarze i sam nie wiem czy się śmiać czy płakać.. Przyznam że popierałem Żaka, to i owo zrobił, nie można zaprzeczyć. Niestety, jak ktoś to ujął, na koniec skompromitował się po całości.. Specjalistą nie jestem ale jak usłyszałem o tym basenie, o pierwotnej cenie, przepraszam ale śmiech na sali.. Do tego te autobusy i idiotyczny rozkład.. Jak dla mnie, to co. Zrobił dobrego, zaprzepascił tymi dwoma sprawami..

Andrychow2, 06.01.2018 01:26

@Izik czyli teraz już tylko zakładasz, nie jesteś pewny. Powiedz mi jak te pieniądze są "załatwiane"? Był burmistrz w tym ministerstwie? Jak to spotkanie wyglądało? Może nam powiesz.

leon, 06.01.2018 01:22

Drobne opóźnienia zawsze się zdarzają. Jak trzeba będzie wziąć kredyty to trudno. Pan Burmistrz Żak zadłuża gminę przynajmniej z głową. I za zgodą rozsądnych radnych. Dofinsnaowanie z ministerstwa będzie i to w takiej kwocie jaką Pan Burmistrz chce bo to skuteczny człowiek. A to gdzie mieszka on czy inni pracownicy urzędu to nie wasz zasr… interes kundelki opozycji.

krisu78, 06.01.2018 01:15

Zmiany terminu, ceny budowy czy jednej niecki (fakt pływać będziemy chyba metodą na śledzia jeśli to prawda) nie będę szerzej komentował – wystarczy jedno słowo KOMPRMITACJA. Bardzo to smutne jak pan Żak kończy rządy. co do faktów. Koszt do 25 milionów a W budżecie na 2018 rok jest zapisanych ok. 3,5 miliona od ministerstwa . Reszta to gadanie gadanie gadanie jak z pogotowiem, rondem turbinowym, andrychowską galeria kultury, nową halą sportową itd. Itd. Trudno zliczyć „obiecanki” Żaka czy całej jego ekipy.

krisu78, 06.01.2018 01:14

"idzik" o 22.57 ".... Ministerstwo dofinansowuje 33 procent kosztów inwestycji.... "idzik" o 23.58 ... W przeciwieństwie do niektórych ja zakładam że pieniądze na basen z ministerstwa sportu będą. Trudno przesadzić w jakiej wysokości. Ale obecnie ich nie ma.... Tyle w sprawie wiarygodności nowego rzecznika jak nazywają andrtychowanie. Dwie godziny i zmiana opinii o 180 stopni. Ale dajmy sposkój gościowi. Przy kłamstwach abcbac i tak jest w porządku.

Izik, 06.01.2018 00:58

Andrychów...ja jestem pewny że basenu do końca 2018 roku nie da się wybudować. To dla jasności. Zapewne też wiesz, że załatwienie jakichkolwiek pieniędzy zewnętrznych nie jest proste. Ale możliwe. W przeciwieństwie do niektórych ja zakładam że pieniądze na basen z ministerstwa sportu będą. Trudno przesadzić w jakiej wysokości. Ale obecnie ich nie ma. Napewno muszą się o nie starać bo miasta nie stać z własnych środków takiej inwestycji zrealizować. Wierzę również że dotacja na autobusy też będzie. Ale w odróżnieniu od Was jestem cierpliwy. I na koniec w żadnym swym słowie Ci nie ubliżam . Niestety lubicie to czynić w stosunku do swych adwersarzy.

maniek, 06.01.2018 00:48

Niestety podobnie jest z basenem. Ostatnia wesja jest taka że z ok. 15 milionów koszt wzrósł nawet do 25 milionów. Jaka będzie dotacja ministerswa wystarczy zapytać albo poczekać chwilę. Chciałbym się mylić ale obawiam się że burmistrz i jego ekipa to skuteczni są chyba tylko w występach w nowinkach, radyjku "urzędowych" no i tv rządzonej przez brata wiceburmistrza gdzie niewygodnych pytań nie zadadzą jak uczą ostatnie dni.

maniek, 06.01.2018 00:43

Tylko przypomnę że nowy fan Tomasza na mamnewsa twierdził że dotacja na autobusy jest pewna. Tymczasem ostatnia wersja oficjalna tak że starają się, robią co mogą. Ale co tam mieć czy starać się dla „wesołej ekipy od Tomasza” to samo. Najwyżej weźmie się więcej kredytów. Jak Żak przegra wybory to wyjadą razem z nim i jak coś jest pewne to to że nie przeproszą za swoje manipulacje i kłamstwa.

Andrychow2, 06.01.2018 00:39

@Izik Jeśli Żak wybuduje basen w tym roku to będę klakierem i będę go publiczne chwalił za każdą drobnostkę, za każdą nieprzemyślaną inwestycje, za każdą wizualizacje... Tylko musi wybudować ten basen tak jak to było mówione w 2018 ROKU. Ja mu życzę powodzenia niech załatwi tą dotację, ale niestety na to się nie zanosi. Będą pieniądze to będzie sukces, mówić możemy że miliony na metro załatwimy. Z gadania nie ma nic. Do twoich obelg się nie odniosę, wiem że wy w tym jesteście najlepsi.

Andrychow2, 06.01.2018 00:35

@Izik Jeśli Żak wybuduje basen w tym roku to będę klakierem i będę go publiczne chwalił za każdą drobnostkę, za każdą nieprzemyślaną inwestycje, za każdą wizualizacje... Tylko musi wybudować ten basen tak jak to było mówione w 2018 ROKU. Ja mu życzę powodzenia niech załatwi tą dotację, ale niestety na to się nie zanosi. Będą pieniądze to będzie sukces, mówić możemy że miliony na metro załatwimy. Z gadania nie ma nic. Do twoich obelg się nie odniosę, wiem że wy w tym jesteście najlepsi.

marcinmad, 06.01.2018 00:34

Czy ktoś zapyta w ministerstwie jaka kwotę przeznaczyło na ten basen? Bo ani Żakowi ani jego „rzecznikom” udzielającym się na mamnewsa nie ma co wierzyć. To pierwsze. Po drugie. ładnie brzmi dołożyć pieniędzy – w wolnym tłumaczeniu wziąć jeszcze więcej kredytów??? Brawo panie Żak i cała ta ekipo. Będzie 8 lat rządów, ileś tam wizualizacji za kasę podatników i zostajemy z wizją rozkopanej budowy na wybory, rozjechanej drogi Włókniarzy jaka jest remontowana, klakierami irytującymi się i atakującymi jak tylko ktoś powie prawdę albo zada niewygodne pytanie i hasłem „ Zak – król podwyżek cen śmieci, obiecanek cacanek i kredytów na jakich Andrychów popłynie”

marcinmad, 06.01.2018 00:34

Idzik zakładam ze jesteś rzecznikiem urzędu bo kto z nas andrychowian zna od tak budżet na 2019 rok na początku 2018? Chyba powinieneś przedstawić się z imienia i nazwiska. Nie powinieneś za to kłamać. Szczególnie że szybko to wyjdzie. O ta jak wyszło przy abcabc który/a kłamał/a że Żak nie potrzebuje kredytów żeby dobrze rządzić a potem buchnęło że kredytów nabrali za Żaka że hej.

Izik, 06.01.2018 00:31

Marcinie, Marcinku....sam chyba nie wierzysz w to co piszesz. Poczytaj siebie...ale tak na spokojnie. Gdzie w tych komentarzach widzisz jad, opluwanie,kłamstwa, Was obrażanie ? Naprawdę chcesz w te swoje urojenia i fobie uwierzyć ?

marcin1970, 06.01.2018 00:18

I jeszcze to: najpierw mówili że do końca 2018 a teraz obsuwa Najpierw mówili o ok. 15 milionach teraz urosło do ok. 25 Najpierw trąbili wszem i wobec że starają się o 40 proce dofinansowania z ministerstwa, teraz wersja propagandy jest ok. 30 procent, a oficjalne dokumenty mówią o 3,5 miliona złotych w 2018 roku. 3,5 miliona to 30 czy 40 procent z 25 milionów? Ciekawa matematyka. Strach się bać tych ludzi. Jaką by propagandową wersje nie mieli w zanadrzu to kompromitacja. Nie dziwota że propaganda pluje, kłamie oskarża i obraża andrychowian.

Izik, 06.01.2018 00:17

Andrychow2 ...zakładam że jesteś mężczyzną...bo kobiety są racjonalniejsze. Będziesz miał na tyle przyzwoitości, odwagi....ba nawet jaj by publicznie przeprosić gdy te pieniądze na budowę basenu Żak dla gminy załatwi ???

marcin1970, 06.01.2018 00:17

1. Media pisały że tam ma być 1 niecka. Wiecie co by to oznaczało? – żeby dzieci ze szkół zmieściły się a reszta to chyba metodą na …śledzia 2. Liczba miejsc parkingowych w projekcie porażka 3. Niech Żak już to zostawi na po wyborach. Jak wygra ok - niech robi jak chce, jak przegra niech pozwoli to zrobić porządnie andrychowianom.

Izik, 06.01.2018 00:12

Kaczorku...z tego co wiem w budżetach na 2018/2019 jest kwota 17,5 mln zł. Oczywiście że to za mało do zrealizowania inwestycji. Nawet tej najtańszej oferty i trzeba albo dołożyć kasy albo unieważnić. Z ministerstwa 33 procent to nie jest 3,5 mln jakbyś nie liczył od 17,5. Jeżeli pobuszujesz w necie będziesz wiedział jakie są obecnie koszty takich basenów w takim standardzie. Można też czekać na spadek cen usług na rynku budowlanym. Ale na to raczej nie ma co liczyć bo wszystko drożeje...nawet jajka i masło, nie mówiąc o prądzie i płacy minimalnej. Ale to tak do ogólniejszej oceny:-D

Andrychow2, 06.01.2018 00:07

Brak wam wiedzy klakierzy, a raczej robicie to specjalnie. Ja wiem i wy wiecie że nie będzie ŻADNEJ dotacji z ministerstwa sportu Żak tam nic nie załatwił z tego co wiem tak że nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Fajnie by było gdyby ktokolwiek powiedział wybuduję basen a kiedy to nie wiem bo daty nie podam, przynajmniej śmiesznie by było. Tego basenu nie będzie nigdy to jest tylko gadanie, tak jak to było z tymi busami że jakie to wspaniałe wifi będzie podładować telefon można będzie wszystko będzie, a nie ma NIC nawet porządnego rozkładu nie potrafią napisać. Mieszkańcy was już nie chcą musicie to zrozumieć.

kaczor, 06.01.2018 00:04

Idzik kłamiesz albo ktoś okłamał ciebie a ty powtarzasz. Szybko to wyjdzie.

Izik, 05.01.2018 23:57

Kaczorze...pleciesz bzdury. Brak Ci wiedzy. Skąd wiedza ze z ministerstwa tylko 3,5 mln....Czytaj całość materiałów budżetowych. Ministerstwo dofinansowuje 33 procent kosztów inwestycji. Mówili że chcą uzyskać 50 procent. Potwierdzał to również Pan poseł Polak. Ale dla Ciebie zapewne najważniejsze nie jest to czy ten obiekt powstanie na początku 2019 albo czy wogole powdtanie za rozsadne pieniadze ale to że nie dotrzymano terminu końca 2018. A powody zupełnie Cię nie interesują. Nauka dla Burmistrza...nie podawać terminów.

Izik, 05.01.2018 23:48

Temat ważny i istotny. Inwestycja bardzo oczekiwana przez mieszkańców. Tym bardziej wymaga rzetelnej i profesjonalnej informacji.

leon, 05.01.2018 23:43

Drobne opóźnienia zawsze się zdarzają. Jak trzeba będzie wziąć kredyty to trudno. Pan Burmistrz Żak zadłuża gminę przynajmniej z głową. I za zgoda rozsądnych radnych. A to gdzie mieszka to nie wasz zasr… interes pieski opozycji.

Andrychow2, 05.01.2018 23:39

Szanowna redakcjo, my zwykli mieszkańcy dziękujemy za ten artykuł i rzetelne informowanie opinii publicznej o sprawach gminnych. Dobrze że nie jesteście już na posyłki tak jak to było kiedyś. Burmistrz już w przyszłym roku odejdzie, a wy zostaniecie, pamiętajcie o tym oby było więcej tak rzetelnych artykułów.

kaczor, 05.01.2018 23:38

rzecz w tym że w artykule prawda. A jeśli to nie na rękę zakolandii to cóż. Taki jeden obiecywał że będzie w tym roku - NIE MA. Taki jeden i drugi mówili że będzie kosztować kilkanaście milionów - teraz mówią że nawet do 25 milionów. Skąd - z ministerstwa 3,5 miliona a reszta?. To jest kredyty????? Ale co tam - duża część po wyborach będzie a wtedy jeden, drugi, trzeci będą daleko od Andrychowa Nawet do pracy nie będą tu jeździć. Miało być lepiej niż za pietrasa a jest jeszcze gorzej. Ciekawe co na to radni bo chyba nie mają wątpliwości że jak trzeba będzie spłacać kredyty to jeden z drugim będą mówić to nie ma - to oni.

Izik, 05.01.2018 23:27

Szanowna Redakcjo. Kiedy doczekamy się materiału rzetelnego dziennikarsko, merytorycznego...bez stawiania tezy. Zapewne nigdy nie zawsze poruszając temat potrzeba minimum wiedzy. Nawet w trawajacej procedurze przetargowej doszukujcie się Państwo kolejnej sensacyjki. Nie dostrzegam tu żadnego opornego działania, przedłużających się procedur. Dla Państwa informacji jazdę postępowanie przetargowe bez instytucji odwoławczej może trwać do 3 miesięcy. Więc proszę nie czynić z niczego sensacji. Zalecam w spokoju oczekiwać ostatecznych rozstrzygnięć. Nie wspomnę o braku rzetelności w kwestii zabezpieczonych przez urząd pieniedzy i deklarowanych przez wykonawców terminów wykonania inwestycji.

zandrychowa, 05.01.2018 23:09

Basen jest potrzebny i sądzę że powstanie

Andrychow2, 05.01.2018 21:42

Konsekwentnie krok po kroku kolejna wtopa w nowym roku. Tak się kończy gdy nic się nie robi przez 8 lat i nagle przed wyborami wyskakuje się z takimi pomysłami. Ludzie to widzą i tak się kończy urzędowanie burmistrza Żaka.

abcabc, 05.01.2018 20:57

przy każdej inwestycji w Andrychowie słychać tylko narzekania i ujadania.wiadomo że zawsze są problemy ale zawsze są rozwiązywane i dzięki temu Andrychów jest liderem w regionie pod względem rozwoju i zachodzacych zmian w ostatnich latach

igor102, 05.01.2018 20:35

Tvp Kraków...oglądać....łykać ;-)))