Burmistrz chwali się nową komunikacją w TVP Kraków

Region, Andrychów, Polityka, Wiadomości, 04.01.2018 09:21, red
Nie wszystko jeszcze działa tak, jak powinno, ale dla burmistrz Andrychowa Tomasza Żaka i tak powód do zadowolenia jest.
Burmistrz chwali się nową komunikacją w TVP Kraków
3 stycznia burmistrz Andrychowa została zaproszony do TVP Kraków, gdzie w programie "Tematy Dnia" udzielił wywiadu.

Była mowa o nowych autobusach w Andrychowie, wymianie oświetlenia ulicznego na LED-owe, Beskidzkiej Drodze Integracyjnej i ośrodku narciarskim "Czarny Groń" w Rzykach

Co powiedział burmistrz?

Zobaczcie: Tematy Dnia w TVP Kraków 3 stycznia 2018r. (w linku 2 materiały o Andrychowie)


Uruchomieniu nowej komunikacji w Andrychowie towarzyszą spore emocje. Jedni są zadowoleni, a inni wskazują na liczne problemy (niedopasowane rozkłady jazdy, źle ułożone linie itp.) Zobaczcie dyskusję i opinie mieszkańców o nowej komunikacji w Andrychowie: Tak się jeździ nową komunikacją w Andrychowie. Są problemy... [VIDEO]

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

nietakszybko, 05.01.2018 19:56

""Co do rozkładu jazdy. Zamiast komentować i pienić się idźcie to zgłosić . Przecież była WYRAŹNIE mowa - zgłaszać wszystko do Urzędu. Skąd Pan Burmistrz i urzędnicy mają wiedzieć jakie są potrzeby jak tego nie zgłaszacie??? Ludzie myślcie." Jak mawia mój bratanek: to uczucie kiedy namawiają cię do odwalania roboty za władze, które biorą duże pensje... W dodatku kiedy ty zasuwasz żeby naprawiać co nie działa, burmistrz chwali się w tv rządzącej przez brata swojego najbliższego współpracownika. Ech. Ekipo pana Żaka... słów brak. " 100 procent racji. Ekipa Żaka to chyba już jawnie robi sobie z nas jaja.

nietakszybko, 05.01.2018 19:55

Abcabc pokazała co jest ważne. Nieważne czy jest dobre czy nie. Ważne żeby w telewizji rządzonej przez brata współpracownika odtrąbić sukces. Teraz dziwicie się że za Żaka taka ogromna jest wydawana na tzw. propagandę?

igor102, 05.01.2018 19:25

pewnie przyjadą goście i się zderzą ...z rzeczywistością alternatywną ... pewnie się wywalą albo nie daj Boże potrącą kogoś wieczorem na przejściu przez to mega beznadziejne oświetlenie....szkoda tylko Radia Kraków...

abcabc, 05.01.2018 18:42

poza tym że pozytywnie to pan burmistrz zrobił świetną promocję gminie Andrychów w Małopolsce i wszędzie tam gdzie dociera telewizja kraków

igor102, 05.01.2018 10:13

gdyby gdzieś ktoś jakieś radio czy tv,może być gazeta,żeby dużo nie płacić - obojętne,jakiś dyrektor znajomy czy rodzina - może być dalsza ,nawet z Oświęcimia ...wywiad,miła atmosfera,niekłopotliwe pytania najlepiej wcześniej ustalone,kawka,herbatka,takie tam bzdety...aaa i jakby jeszcze dawali dyplom...taaaki duży,koniecznie za darmo...trzeba się wybielić,parę rzeczy ponaginać,parę poprostować...wybory się zbliżają,CBA też,poparcie na poziomie Nowoczesnej...po 7 latach przyszedł czas na działania....Info na priv do magistratu,please...

madzia, 05.01.2018 09:00

Litości klakierzy. Ile pieniędzy byś za wypisywanie takich bzdur nie brał, są granice obłędu i obsesji też. Co do plucia spojrz w lustro. Ps. Aga33 twój bratanek trafił w sedno.

abcabc, 05.01.2018 08:22

trzeci dzień plucia pisowców a ludzie jeżdżą autobusami i są zadowoleni

specnarz, 05.01.2018 07:05

abcabc, 04.01.2018 15:17 właśnie sęk w tym że atakowani nie są mieszkańcy tylko spadochroniarze.

aga33, 04.01.2018 23:06

"Co do rozkładu jazdy. Zamiast komentować i pienić się idźcie to zgłosić . Przecież była WYRAŹNIE mowa - zgłaszać wszystko do Urzędu. Skąd Pan Burmistrz i urzędnicy mają wiedzieć jakie są potrzeby jak tego nie zgłaszacie??? Ludzie myślcie." Jak mawia mój bratanek: to uczucie kiedy namawiają cię do odwalania roboty za władze, które biorą duże pensje... W dodatku kiedy ty zasuwasz żeby naprawiać co nie działa, burmistrz chwali się w tv rządzącej przez brata swojego najbliższego współpracownika. Ech. Ekipo pana Żaka... słów brak.

nietakszybko, 04.01.2018 22:57

Hmm. Dziennikarze z telewizji rządzonej przez brata wiceburmistrza od Żaka robią materiał jak to andrychowianie cieszą się z tego jak działa nowa komunikacja i ledy??? Żadne trudne pytanie zadawane przez andrychowian nie pada. Prawie czysta tzw. propaganda sukcesu. Niestety ale wygląda jakby ekipa Żaka chwytała się brzytwy (przecież musiały wyjść związki rodzinne a i tak poszli w to). Dla tej telewizji to kilkanaście minut w jakie skompromitowali się doszczędnie. No chyba że to były materiały płatne ale to powinni zaznaczyć jakoś.

maniek, 04.01.2018 22:44

To interesująca kwestia czy zwierzchnik prezesa TVP Kraków, pan Kurski pozwoliłby wykorzystać prawników telewizji do straszenia czy pozywania „złej opozycji” w Andrychowie? Wszystko dlatego że andrychowianie uważają że materiały były robione z wielką przychylnością dla burmistrza związanego z PO i jego zastępcy, prywatnie jak czytam rodziny z prezesem telewizji Kraków. Swoją droga któraż to już groźba pod adresem „złej opozycji”? Tak czytam i czytam je regularnie i ciągle wielkie NIC :)

leon, 04.01.2018 22:31

Mamy nadzieję że prawnicy TVP Kraków zajmą się „szczekającymi pieskami opozycji” Nikt nie powinien tak pisaćo Panu Burmistrzu, Panu Wiceburmistrzu i Panu Prezesie TVP Kraków!

qwerty, 04.01.2018 21:08

Przepraszam ten inny dziennikarz to była dziennikarka z Radia Andrychów.

qwerty, 04.01.2018 20:50

Uważam podobnie, że dziennikarze nie dołożyli należytej staranności przy przygotowaniu materiału. Na pięciu rozmówców - dwoje to przedstawiciele władz Andrychowa, kolejna dwójka to pracownicy firmy obsługującej linie komunikacyjne (jeden z nich pojawia się także w innym materiale innego "dziennikarza" z mam newsa, a ostatnia to osoba postronna. Dlaczego brak informacji o źródle finansowania zakupu mini autobusów. Czyżby wniosek o dofinasowanie przepadł. Temat zamieciony pod dywan. I jeszcze jedno. Temat komunikacji miejskiej pojawił się dużo wcześniej. Dlaczego władze nie podały do publicznej wiadomości projektów rozkładów jazdy znacznie wcześniej - przed uruchomieniem komunikacji, by rozpocząć nad nimi debatę społeczną.

Andrychow2, 04.01.2018 20:44

Mirek dzwoń do brata powiemy w TVP Kraków że ta komunikacja to wielki sukces, ledy się nie psują i wszystko jest super.

igor102, 04.01.2018 20:23

czy burmistrz przywiózł jakiś dyplom od Radia Kraków ? Nie ? Och,jaka szkoda...pewnie nie miał przy sobie drobnych....ktoś w MN rozpowszechniając ten materiał chyba przestawił wajchę ...już Pana nie lubią ? ....zapytam - chodzi o hajs ??? ;-)))

wiktoria, 04.01.2018 19:54

W sprawie materiałów TV - przepraszam ale autentycznie oba te materiały wyglądają jak płatne reklamy wykupione przez urząd miejski. Jeśli tak jest to ile za to zapłacono? Trudno bowiem wyobrazić sobie że dziennikarze tak niestarannie przygotowali się do pracy i nie zapytali o rzeczy o jakie andrychowianie pytają niemal non stop. Skąd pieniądze na zakup autobusów skoro nie ma dotacji (kredyty?). Dlaczego nie przygotowano od razu solidnie rozkładu jazdy? Ledy to osobny temat równie mocno "wałkowany" przez andrychowian. Jeśli faktycznie brat wiceburmistrza od pana Żaka jest szefem tej telewizji to nie usprawiedliwia a raczej pogrąża osoby odpowiedzialne za te materiały. Może po prostu zatrudnić je w naszym urzędzie żeby była jasność?

wiktoria, 04.01.2018 19:53

Wszystko mamy robić za burmistrza i urzędników związanych z tym tematem? A oni są od czego? od brania pensji i wjazdów w delegacje? Czemu przez tyle miesięcy bo o tych autobusach słyszymy od dawna nie przygotowano tego należycie?

annap, 04.01.2018 19:38

"leon: Co do rozkładu jazdy. Zamiast komentować i pienić się idźcie to zgłosić . Przecież była WYRAŹNIE mowa - zgłaszać wszystko do Urzędu. Skąd Pan Burmistrz i urzędnicy mają wiedzieć jakie są potrzeby jak tego nie zgłaszacie??? Ludzie myślcie". Raz pisałam do UM i dwa razy rozmawiałam telefonicznie w sprawie rozkładu z Panem, który układał rozkład. Teraz kolej na innych. Dzwońcie, może jak będzie więcej interwencji to coś da..

gregory, 04.01.2018 18:48

Najpierw myślałem jak to zobaczyłem że to reklama wykupiona przez urząd Żaka w ramach szukania ratunku. Ale jeśli faktycznie wiceburmistrz od Żaka i dyrektor tej stacji telewizyjnej to rodzina, to.......... Sorry ale dla mnie te materiały to dno jak chodzi o poziom dziennikarstwa. Kompromitacja dla TVP Kraków. W Chinach ludowych tak się nie starają żeby przypodobać władzy:) Zakowi i jemu wiceburmistrzowi się nie dziwię. Tonący brzytwy się chwyta. Ale dziennikarze pewnej granicy nie powinni przekraczać. Gdzie pytanie o dotację na autobusy jakiej nie ma? Gdzie pytanie dlaczego ledy nie świecą a te co świecą to wiadomo jak? Itd. Itd.

gregory, 04.01.2018 18:26

Najpierw myślałem jak to zobaczyłem że to reklama wykupiona przez urząd Żaka w ramach szukania ratunku. Ale jeśli faktycznie wiceburmistrz od Żaka i dyrektor tej stacji telewizyjnej to rodzina, to.......... Sorry ale dla mnie te materiały to dno jak chodzi o poziom dziennikarstwa. Kompromitacja dla TVP Kraków. W Chinach ludowych tak się nie starają żeby przypodobać władzy:) Zakowi i jemu wiceburmistrzowi się nie dziwię. Tonący brzytwy się chwyta. Ale dziennikarze pewnej granicy nie powinni przekraczać. Gdzie pytanie o dotację na autobusy jakiej nie ma? Gdzie pytanie czego ledy nie święcą a te co świecą to wiadomo jak? Itd. Itd.

igor102, 04.01.2018 17:58

pana Wasztyla z Radia Kraków zapraszamy do Andrychowa...zobaczy na własne oczy jak wygląda alternatywna rzeczywistość ;-)))

leon, 04.01.2018 17:57

Co do rozkładu jazdy. Zamiast komentować i pienić się idźcie to zgłosić . Przecież była WYRAŹNIE mowa - zgłaszać wszystko do Urzędu. Skąd Pan Burmistrz i urzędnicy mają wiedzieć jakie są potrzeby jak tego nie zgłaszacie??? Ludzie myślcie.

jerzymarchewka, 04.01.2018 17:56

Nie . To jakieś jaja. Z tego co piszecie to vicesołtys Andrychowa z Oświęcimia to rodzony brat derektora z Telewizji Kraków. I jeszcze ten vicesołtys udziela wywiadu. Jak nieocenieni są nasi internauci. Nic zdziskowi się nie uda ukryć. Brawo. Ale to nic. Rozwaliło mnie stwierdzenie redaktora ,że Andrychów to taki mały Kraków. Myślę chodzi mu o muzea , teatry , galerie sztuki tramwaje. Nie . Jemu chodziło o smog. A zdzisław nic nie oponował. Brnął w te swoje wiiiiiizjeeeeee. No masakra.

leon, 04.01.2018 17:55

Co byłoby w tym złego jeśli nawet Pan Dyrektor TVP Kraków doceniłby sukcesy Pana Burmistrza Tomasza Żaka? No co? Kogo ma pokazywać telewizja jak nie ludzi sukcesu dbających o swoje gminy? I to chyba dobrze jeśli jeden brat i drugi "wybiją się". Może dzięki Panu Wiceburmistrzowi jego brat który jest Dyrektorem TV wie jak ciężko było zapracować na sukces jakim jest własna komunikacja i inne wartościowe rzeczy jakie dzieją się za rządów Pana Burmistrza? Zajmujcie się sobą zazdrośnicy!!!!!

rokos, 04.01.2018 17:42

Generalnie żeby uniknąć żartów bardziej lub mniej stosownych dyrektor tej telewizji chyba powinien pilnować i czuwać nad tym jak wygląda obecność pana Żaka w tej tv. Ale dyr zrobi co zechce. Tylko że ludzie mają prawo wiedzieć jeśli jest związek między bliskim współpracownikiem pana Żaka a dyrektoten tej stacji. Reszta to kwestia do własnej oceny.

rokos, 04.01.2018 17:27

Wciąż dyrektorem TVP Kraków jest pan Wasztyl. Rodzina z wiceburmistrzem od Żaka. To cała zagadka. Ten występ klakierzy nazywają sukcesem za to andrychowianie pytają żartem czy to cykl „ratując Żaka ratujemy stołek brata”? Swoją drogą żeby chwalić się tą komunikacją przy braku dotacji i chaosie z rozkładem jazdy to trzeba… szkoda słów.

rokos, 04.01.2018 17:27

1. Tzw. klakierzy zakolandii andrychowian nazywają „bydłem” i obrzucają innymi obelgami. Także na mamnewsa a nie tylko w prywatnych rozmowach. Na inne cytaty m.in. z abcabc przyjdzie kiedyś czas. Jak chodzi o festiwal nienawiści do andrychowian to klakierzy zakolandii są najlepsi. I to w godzinach kiedy powinni zajmować się normalną pracą. 2. Tradycyjnie kto nie klęka przed Żakiem ten wróg. Nic się nie zmienia. Pycha i buta tego towarzystwa zakolandii poraża.

zapora, 04.01.2018 17:20

Komunikacyjna klapa nie było rozkładu .złe dopasowane godz. mało kursów dostać się na Inwałd trza iść z centrum na dworzec

Andrychow2, 04.01.2018 16:33

Przez 8 ostatnich lat mieszkańcy gminy Andrychów byli ignorowani przez pana burmistrza Żaka. Ich potrzeby były odsuwane na drugi plan. Pan burmistrz nie słucha nas zwykłych mieszkańców i zostanie z tego rozliczony przy urnach. My wszyscy zwykli mieszkańcy tej gminy nie ufamy już burmistrzowi który podniósł opłaty za śmieci, nie zrealizował swoich obietnic, ostatnio zaciągnął kredyt w wysokości aż 15 Milionów złotych.

abcabc, 04.01.2018 16:17

widzę że pisowscy hejterzy od rana w akcji.jad nienawiści w stosunku do mieszkańców Andrychowa leje się szerokim strumieniem

igor102, 04.01.2018 14:33

choć gdyby nawet taki troll asquit został burmistrzem mieszkańcy i tak nie odczuliby różnicy;-)))

Andrychow2, 04.01.2018 14:03

Tym przyszłym burmistrzem nie będzie Tomasz Żak.

Andrychow2, 04.01.2018 14:01

Tym przyszłym burmistrzem nie będzie Tomasz Żak.

Andrychow2, 04.01.2018 14:00

@asquit Tak przyszły burmistrz gminy Andrychów będzie miał poparcie PIS w wyborach samorządowych.

asquit, 04.01.2018 13:55

czy to prawda że burmistrz będzie miał poparcie PIS w wyborach samorządowych???????? burmistrzu nie idź tą drogą

asquit, 04.01.2018 13:55

żałosna propaganda w TVPIS nic nowego hahahahahahaha

Andrychow2, 04.01.2018 13:38

Co z basenem w 2018 roku? Co z uruchomieniem strefy ekonomicznej? Co z nową halą sportową? Co z farmą fotowoltaiczną? Co z budową dróg? (W tym roku w całej gminie tylko jedna) Co z sytuacją w ZGK i kolejnymi podwyżkami cen śmieci na horyzoncie? Co z sytuacją w CKIW? Co z galerią Andrychowską? Co z nowymi autobusami dlaczego jest kolejną klapa? Panie Żak bardzo się na Panu zawiedliśmy, my zwykli mieszkańcy.

Andrychow2, 04.01.2018 13:33

Panie Żak nie udało się Panu. Były wielkie plany i nic z nich nie wyszło. Miało być dużo inwestycji, a jest ich całkowity zanik. Ludzie to widzą i już nie będą na Pana głosować. Teraz jest czas na młodych ludzi, Pan już miał swoją szansę i przez 8 ostatnich lat pan tej szansy nie wykorzystał. My zwykli mieszkańcy gminy Andrychów Panu już dziękuję!

igor102, 04.01.2018 13:29

żałosna propaganda...Siara z Killera skomentowałby to tak - "mają rozmach skurwisyny..."

specnarz, 04.01.2018 12:18

Czy są gdzieś dostępne dane dotyczące zużycia en. elektrycznej przed i po wymianie oświetlenia? Czy były wykonywane jakiekolwiek pomiary natężenia światła? Jak tam sprawa farmy fotowoltaicznej na terenie wysypiska? Jak długo jeszcze gmina będzie dotować MZK - bo ze spółki jeszcze nie wyszła? Po co było zmieniać rozkłady jazdy i trasy?

budyn77, 04.01.2018 12:03

Pięknie pan wójt wygląda w TV... A pochwalił się że Andrychów nie ma lekarskiej opieki całodobowej i najstarszą karetkę w województwie?

Gmina2, 04.01.2018 11:21

Że o podwyżkach cen śmieci i nie wybudowanie przez 8 lat strefy ekonomicznej nie wspomnę.

Gmina2, 04.01.2018 11:18

Ja i całą moja rodzina głosowaliśmy w ostatnich wyborach na Żaka. W przyszłych wyborach moja ja, moja rodzina i znajomi nie będziemy już na niego głosować. Nie jestem pisowca ani kukizowcen, jestem zwykłym mieszkańcem i czuję się oszukiwany przez ostatnie 8 lat. Można iść do TVP Kraków i wszystko powiedzieć, ale jakie te lampy ledowe są każdy widzi. Bardzo często się psują, świecą bardzo słabo tylko na 30% i mówienie że mamy 70% oszczędności nic tu nie da bo tutaj chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców. Co do tych oszczędności to też nie jestem przekonany że tak faktycznie jest. Komunikacja miejska to porażka ludzie nie mają jak do pracy dojechać, całe osiedle odcięte od świata kolejna wtopa. Miała być hala sportowa była wizualizacja nic się nie dzieje. Miała być garelia handlowa jest tylko gadanie. Miał być basen w 2018 burmistrz powiedział że to tylko jego marzenie było. Czuje się bardzo oszukany i rozczarowany.

abcabc, 04.01.2018 10:41

skoro nawet pana burmistrza zapraszają do TV PiS

abcabc, 04.01.2018 10:41

właściwy człowiek na właściwym miejscu. wieczne narzekania i hejt pisowskiej i kukizowej opozycji nic nie pomogą .jeszcze 11 lat burmistrzowania w Andrychowie przed tomaszem Zakiem