Co dalej z inwestycjami na Pańskiej Górze i osiedlu Olszyny?

, Gospodarka, Wiadomości, 31.07.2019 17:05, red
Są chętni na wykonanie tych inwestycji, ale...
Co dalej z inwestycjami na Pańskiej Górze i osiedlu Olszyny?
Jak już pisaliśmy, władze Andrychowa ogłosiły przetarg na wykonanie drugiego (z trzech) etapu remontu osiedla Olszyny w Andrychowie. To najbardziej zaniedbane osiedle w Andrychowie. Drugi etap, ponieważ w ramach pierwszego kilka miesięcy temu wykonany był remont części ulicy Pachla i Daszyńskiego.

Mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję, ale czy w tym roku ruszą prace?

Na razie wiadomo, że do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma - nomen omen z miejscowości Olszyny. Zaproponowała 5,5 mln zł na wykonanie tej inwestycji. Tymczasem w budżecie gminy jest tylko 2,3 mln zł, więc całkiem prawdopodobne że przetarg zostanie unieważniony. Ostatecznej decyzji urzędników jeszcze nie ma.


W ramach przebudowy osiedla zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, chodników, ścieżek rowerowych, instalacji, parkingów. Powstania także siłowania zewnętrzna i plac zabaw. Zaplanowano także wycinkę niektórych drzew i nasadzenie nowej zieleni. Będzie to kompleksowy remont - taki, jaki w poprzednich latach wykonany została na ulicach Metalowców i Włókniarzy w Andrychowie.

Podobnie sytuacja wygląda z planowaną inwestycją na Pańskiej Górze. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma z ofertą 19 mln zł, a gmina zaplanowała na ten cel 16 mln zł. Ten przetarg nie został również jeszcze rozstrzygnięty, ale brakuje pieniędzy.

Roboty na Pańskiej Górze mają objąć m.in. przebudowę ciągów komunikacyjnych, budowę ścieżek rowerowych w części tzw. „Sadu”, montaż elementów małej architektury, oświetlenia a także pielęgnacja zieleni. Z kolei przy Zalewie Anteckiego nastąpi makroniwelacja terenu zbiornika, budowa tras rowerowych, kładki a także pomostu spacerowego, strefy wypoczynkowej i strefy dla dzieci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ChojnaZmiana , 31.07.2019 23:04

A może tak nie "panu" tylko "Panu" i nie "setki" a "tysiące" ???

abcabc, 31.07.2019 20:10

na pewno panu burmistrzowi uda się przeprowadzić te inwestycje tak jak setki poprzednich