Co dalej z galerią handlową w Andrychowie? [FOTO]

Region, Andrychów, Gospodarka, Wiadomości, 10.07.2018 17:10, red
Sprawdzamy na jakim etapie są przygotowania do zapowiadanej budowy w Andrychowie wielkiej galerii handlowej.
Co dalej z galerią handlową w Andrychowie? [FOTO]
Jak już informowaliśmy, galeria ma powstać w Andrychowie na Górnicy - u zbiegu ul. Krakowskiej z Biała Droga, w miejscu gdzie w latach 90-tych miał powstać zakład płytek ceramicznych. Inwestorem będzie Grupa Acteeum, która ma już na swoim koncie budowę kilku tego typu obiektów - m.in. w Chełmie, Wołominie, Tomaszowie, Stalowej Woli, Krośnie, a także w Bielsku-Białej (Sarni Stok).


W nowym centrum handlowym ma znajdować się 30 sklepów na powierzchni ok. 16 tys. m2. najmu, w tym supermarket o powierzchni ok. 2,3 tys. m2. A ponadto m.in. market budowlany, salon RTV i AGD, salony odzieżowe, obuwnicze oraz restauracja typu „drive”. Klienci będą mieli do dyspozycji ok. 650 miejsc parkingowych. Przy okazji planowana jest budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z Białą Drogą oraz prawdopodobnie również zjazdu do galerii z drogi krajowej w rejonie pomnika Grunwaldzkiego.

Kiedy rusza zapowiadana budowa? Początkowo informowano, że na wiosnę tego roku, ale w terenie nadal nic się nie dzieje.

Z pytaniem o termin budowy zwróciliśmy się do firmy Acteeum.

- Rozpoczęliśmy proces projektowania i jeżeli procedura administracyjna przebiegnie pomyślnie to być może jeszcze w tym roku rozpoczniemy inwestycję i wówczas otwarcie mogłoby nastąpić w 2019 r. - informuje nas Tomasz Jopkiewicz z Acteeum Central Europe Sp. z o.o.

Firma udostępniła nam wizualizacje andrychowskiej galerii. Tak to wygląda.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ababa, 13.07.2018 07:09

Że galeria będzie to fajnie, najwyższy czas żeby coś ruszyło w Andrychowie, bo tu nic nie ma. Tylko mam nadzieję że nie będzie tak jak w Ketach że z każdego sklepu się wychodzi na zewnątrz i wchodzi do kolejnego, no i fakt kino by się przydało.....

bracki7, 12.07.2018 07:40

@budyn77 po co budować basen skoro jest w okolicznych miastach? właśnie po to, by nie trzeba było jeździć,,

budyn77, 11.07.2018 12:09

Po co w Andrychowie kino jak kino cyfrowe 3D jest już dawno w Kętach...

kyfy, 11.07.2018 08:00

Obiecanki i to strasznie brzydkie.

bracki7, 10.07.2018 23:01

oj.. widzę, że się koncpepcja zmieniła diametralnie.. miała być galeria typu sfera, tyle że mniejsza, a tu mamy wizualizacje parkshopu typu kęty.. to na pewno to samo miejsce?? O co chodzi?

cath, 10.07.2018 18:35

Wszystko ok tylko Bata wyszedł z Polski kilka lat temu i najbliższe sklepy w Czechach...

artmn, 10.07.2018 16:50

kino miało być kino i nie ma o nim wzmianki?