Niebezpieczna sytuacja w Andrychowie. Amstaff zaatakował podczas spaceru

, Na sygnale, Wiadomości, 09.07.2018 12:00, red
Niebezpieczna sytuacja w Andrychowie. Amstaff zaatakował podczas spaceru
Do zdarzenia doszło w niedzielę (8.07) w rejonie bloków przy ul. 1 Maja w Andrychowie. Jak ustalili policjanci pies rasy amstaff znajdował się na smyczy pod opieką nieletniej, ale nie miał kagańca.

- W pewnym momencie amstaff zainteresował się psem należącym do przechodzącej obok kobiety. Doszło do konfrontacji między tymi psami. Podczas próby rozdzielenia psów mieszkanka, właścicielka tego drugiego psa została ugryziona przez amstaffa w lewą rękę. Na szczęście nie było to groźne pogryzienie, mieszkanka odmówiła udzielenia pomocy medycznej – informuje asp. sztab. Dariusz Stelmaszuk

Wiadomo, że amstaff posiadał aktualne szczepienia. – Dalsze czynności wyjaśniające w tej sprawie pod kątem niewłaściwego dozoru nad zwierzęciem prowadzą policjanci z Andrychowa – informuje policjant.

Zgodnie z artykułem Art. 77. kodeksu wykroczeń: "Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany".


foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

artmn, 10.07.2018 21:27

Eryk masz w pełni racje, szkoda tylko że nie każdy jest na tyle odpowiedzialny, każda "mała " rasa wyjdzie poszkodowana w starciu z amstaffem, w takich zachowaniach zawsze winny jest właściciel psa to on jest odpowiedzialny za właściwe jego wychowanie, ułożenie. Mam jeszcze jedno pytanie sprzątasz po swoim psie na ulicy????

Obywatel2017, 10.07.2018 21:07

Śliczny piesek

Keson, 10.07.2018 05:44

@miastoandrychow: czyżbyś proponował kolejny podatek ??

Mieszkaniec2, 10.07.2018 00:11

Niektórzy ludzie nie powinni mieć zwierząt , za psiaka trzeba odpowiadać i każdy pies może ugryźć zwłaszcza jak większość w ogole nie wie jak zajmować się psem .Co do sprzątania racja ale to chyba powinno byc oczywiste,że po swoim pupilu się sprząta tak samo po sobie bo pełno śmieci szkoda , że to nie jest takie jasne dla wszystkich .

miastoandrychow, 09.07.2018 18:55

W trybie pilnym wprowadzić podatek od psów, oraz podatek śmieciowy. Od takiego dużego psa co najmniej 100 zł miesięcznie. Dodatkowo obowiązkowe szkolenia dla właścicieli psów oraz książeczka obowiązkowych scczepień psów już od urodzenia.

xyz77, 09.07.2018 17:19

Masz rację kaganiec przede wszystkim i sprzatac te gówna bo wstyd!!!!

artmn, 09.07.2018 16:29

Grzywna jak najbardziej wskazana!!!!!!

artmn, 09.07.2018 16:27

Właściciel psa mocno nieodpowiedzialny, dorosły mężczyzna może mieć problem utrzymać, nie mówiąc o dziewczynie, kobiecie..... przede wszystkim KAGANIEC, odpowiednie ułożenie, szkolenie i niech nikt nie mówi mi że ten piesek nie gryzie, jeść potrafi.............??? jeśli zaatakował raz może zrobić to kolejny raz, oby nigdy więcej takich sytuacji. KORZYSTAJĄC Z OKAZJI ZACZNIJCIE SPRZĄTAĆ PO SWOICH PSACH!!!!!!!!