Program PiS dla Gminy Andrychów – część I RODZINA

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 08.10.2018 17:30, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Materiał wyborczy KW PiS.
Program PiS dla Gminy Andrychów – część I RODZINA

Program PiS dla Gminy Andrychów – część I RODZINA

Szanowni Mieszkańcy Gminy Andrychów!

Prezentujemy Państwu program Prawa i Sprawiedliwości przygotowany dla Gminy Andrychów. Powstał on w wyniku szerokich konsultacji społecznych, doświadczenia samorządowego a także obserwacji życia społeczno-gospodarczego naszej gminy i jej otoczenia. Najkrócej można by powiedzieć, że programem Prawa i Sprawiedliwości dla Gminy Andrychów są realne, bieżące potrzeby Mieszkańców każdego zakątka naszej Małej Ojczyzny. Potrzeby te znają najlepiej kandydaci na radnych, którzy z Komitetu Wyborczego PiS będą starać się o Państwa akceptację i głos w wyborach. Będziemy realizować postulaty, które przedstawiają kandydaci na radnych z poszczególnych sołectw i rejonów miejskich.

Przygotowaliśmy także ogólny Program dla całej naszej gminy. Opiera się on na trzech filarach. Są to: RODZINA, BEZPIECZEŃSTWO, ROZWÓJ.

Poniżej prezentujemy wybrane propozycje dla pierwszego filaru naszego Programu PiS dla Gminy Andrychów.

RODZINA

- Podniesiemy kwotę gminnego becikowego do 1000 zł na każde urodzone w Gminie Andrychów dziecko.

- Najszybciej, jak to możliwe, stworzymy żłobek o potrzebnej liczbie miejsc dla najmłodszych. Planujemy w tym celu zaadaptować jeden z budynków należących do gminy, a jeśli zajdzie taka potrzeba, w dalszej kolejności zbudować nowy obiekt.

- Palącą potrzebą jest otwarcie Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów. W tym celu przystosujemy budynek należący do gminy lub zbudujemy odpowiedni obiekt. W należących do gminy domach kultury wprowadzimy zajęcia dla seniorów.

- Rozszerzymy Kartę Dużej Rodziny – tak by stanowiła realne, a nie tylko symboliczne wsparcie.

- Zapewnimy zatrudnienie osób bezrobotnych przy pracach interwencyjnych i na stażach w instytucjach podległych Gminie.

- Podejmiemy współpracę z istniejącymi w gminie organizacjami wspierającymi rodziny opiekującymi się dziećmi i dorosłymi wymagającymi szczególnej opieki. Pomożemy im w przezwyciężaniu wykluczenia społecznego.

- Rodzina to wspólne spędzanie wolnego czasu. Podejmiemy się stworzenia planu i budowy ścieżek rowerowych wzdłuż potoków naszej gminy, urządzimy będącą w planach już od lat plażę przy otwartym basenie. W odleglejszej perspektywie chcielibyśmy zrealizować kilka ważnych inwestycji sportowo - rekreacyjnych: nowoczesny ośrodek treningowy dla piłkarzy na bazie istniejącego boiska przy ul. Dąbrowskiego, całoroczne boisko ze sztuczną nawierzchnią dla drużyn z całej gminy, stok narciarski dla najmłodszych na Pańskiej Górze (na terenie tzw. Sadu).

- Każda rodzina powinna mieć stały dostęp do kultury i możliwość rozwoju swych talentów. Naszym celem jest stworzenie nowoczesnej instytucji odpowiedzialnej za działalność kulturalną w gminie. Opracujemy system bezpłatnych zajęć rozwijających talenty dzieci i młodzieży w Miejskim Domu Kultury i w domach kultury w poszczególnych sołectwach. Zorganizujemy tam także zajęcia dla rodziców z małymi dziećmi. Poszerzymy ofertę kulturalną. Jesteśmy w tym zakresie otwarci na współpracę ze wszystkimi znaczącymi w sferze kultury podmiotami w naszej gminie. W szkołach przywrócimy koła zainteresowań oraz dodatkowe zajęcia pozalekcyjne.

- Będziemy wspierać kluby sportowe, m.in. poprzez zwiększenie finansowania szkolenia dzieci i młodzieży, trenerów. Ułatwimy dostęp do gminnych obiektów sportowych.

- Grupom dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół andrychowskich, tj. szkół podstawowych i średnich zapewnimy bezpłatny wstęp na basen odkryty w czasie trwania roku szkolnego (maj, czerwiec, wrzesień). W okresie zimowym zbudujemy sztuczne lodowisko.

- Zwiększymy nakłady na istniejące na terenie gminy stowarzyszenia jak np. Koła Gospodyń Wiejskich, Uniwersytet Trzeciego Wieku a także stowarzyszenia zajmujące się dziećmi i dorosłymi niepełnosprawnymi lub też przewlekle chorymi.

- Będziemy organizować wspólne i darmowe obchodzenie Dni Andrychowa i Sylwestra.

- Nie podniesiemy opłat za oddawane odpady.

Więcej o naszym Programie na stronie internetowej www.krzysztofkubien.pl

21 października br. RAZEM zdecydujmy o przyszłości naszej Gminy.

Krzysztof KubieńMateriał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy