Paweł Kukiz ponownie w Wadowicach. Promuje kandydata na burmistrza

, Polityka, Wiadomości, 07.10.2018 17:40, PG
Coraz częściej liderzy partii przyjeżdżają do naszego regionu, by promować swoich kandydatów na włodarzy miast. Ostatnio w Andrychowie pojawiła się Beata Szydło a teraz Paweł Kukiz odwiedził Wadowice.
Paweł Kukiz ponownie w Wadowicach. Promuje kandydata na burmistrza

W niedzielę (07.10.) po południu w strażnicy OSP w Wadowicach odbyło się spotkanie z liderem ruchu Kukiz’15 Pawłem Kukizem, który po raz kolejny w ostatnim czasie przyjechał do tego miasta promować swojego kandydata na burmistrza Wadowic Józefa Brynkusa.

P. Kukiz przedstawił także trzy filary ruchu Kukiz’15 na wybory samorządowe czyli: jawność (rejestru umów, konkursów na stanowiska w spółkach komunalnych), zrównoważony budżet (niezadłużanie mieszkańców na konto przyszłych pokoleń) i demokracja bezpośrednia czyli udział obywateli w sprawowaniu władzy (m.in. poprzez referenda lokalne).

- Nie może być tak, że jedyną legitymacją objęcia stanowiska w spółce komunalnej jest legitymacja partyjna. – mówił lider ruchu Kukiz’15. - Mnie nie interesuje czy wodę dostarcza mi człowiek o poglądach prawicowych czy lewicowych, to ma być człowiek uczciwy i fachowiec.

Jóżef Brynkus przedstawił krótko swój program wyborczy dla Wadowic, który zawarł w siedmiu punktach, m.in. jest to wprowadzenie zasady wypowiadania się mieszkańców na sesjach, przywrócenie przystanku przelotowego na placu Kościuszki w Wadowicach, obniżenie podatku od nieruchomości do minimum czy rozbudowa sieci ciepłowniczej w mieście.

Większą część spotkania mieszkańcy mogli zadawać pytania.

Paweł Kukiz podkreślił także jak ważna jest zmiana ordynacji wyborczej w Polsce, bo teraz głosujemy na listy a nie na konkretnego człowieka. Zaznaczył też, że ruch Kukiz’15 jest jedynym ugrupowaniem w Sejmie, które nie pobiera subwencji partyjnych. Kukiz uważa, że celem obecnych partii politycznych w Polsce jest obsadzanie rodziny i znajomych na stanowiskach spółek skarbu państwa.

Stanowczo również oznajmił, że jego zdaniem jeśli Jarosław Kaczyński nie będzie mógł fizycznie sprawować władzy w partii to PiS, mówiąc kolokwialnie „leży”. – Oni się tam pozabijają – mówił P.Kukiz.


Zobaczcie fragmenty spotkania:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

berni, 10.10.2018 13:56

Kukiz jest rzeczywiście naturalny, napiszę nawet więcej - to autentyczny prawdziwek. A ten co siedzi na zdjęciu, to już czysta natura...

Keson, 10.10.2018 05:08

Szanuje PAWŁA za to że jako jedyny jest naturalny a nie sztuczny jak wszyscy inni POPIS

abcabc, 08.10.2018 18:23

tacy ludzie jak kukiz są kompletnie niewiarygodni

barte, 08.10.2018 13:54

A dlaczego PO nie ma list z kandydatami?

berni, 08.10.2018 13:19

Kukiz? To jest folklor, a do tego wierna przystawka PiS. Niech oni już nic nie mówią, to umysłowa i moralna nędza.

zandrychowa, 08.10.2018 06:59

Zresztą kukiz sam kiedyś powiedział że żałuje że wciągnął ich na listy https://wiadomosci.wp.pl/kukiz-opozycja-jest-dziecinna-a-najbardziej-zaluje-wspolpracy-z-narodowcami-6195048124606081a

zandrychowa, 08.10.2018 06:58

Narodowcy to zadymiarze .Potrafią np kopać kobiety które sprzeciwiają się ich faszystowskim hasłom.

bolo123, 07.10.2018 21:25

@xpek - w twoim wpisie da się wyczuć tylko agresję, a gdzie poszanowanie dla innych którzy mogą inaczej - co nie znaczy że źle - postrzegać honor, patriotyzm, czy miłość dla ojczyzny. Twój poziom jest zerowy, masz poglądy jak stary czekista, po prostu jak twój nick - xpek - pasuje do twoich wpisów bo działasz na starych nie aktualizowanych jak ten zapomniany już system operacyjny sterownikach. Przykro czytać. A gdzie demokracja komuszku.

cdn, 07.10.2018 21:06

Ty chyba xpek wszystkich nienawidzisz. Lepszy jesteś od narodowców, towarzyszu?

xpek, 07.10.2018 19:52

wprowadziłeś do sejmu narodowców i zostniesz z tego przy najbliższych wyborach rozliczony

xpek, 07.10.2018 19:50

kukizie nieformalny kolicjancie pisowców weź się nie błaźnij