reklama
reklama

Zmarł wieloletni proboszcz parafii w Rzykach [AKTUALIZACJA]

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 10.01.2024 13:20,
Ksiądz kanonik Jan Nalepa przez 27 lat był proboszczem parafii w Rzykach.
Zmarł wieloletni proboszcz parafii w Rzykach [AKTUALIZACJA]
7 stycznia zmarł ksiądz kanonik Jan Nalepa, emerytowany proboszcz parafii św. Jakuba w Rzykach. Jako kapłan przeżył prawie 57 lat. Miał 83 lata.

Śp. ksiądz Nalepa urodził się 18 lipca 1941 roku w Zielonkach koło Krakowa. Maturę zdał w Liceum im. Jana III Sobieskiego w Krakowie. W 1961 roku został przyjęty do krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął 19 marca 1967 roku z rąk kardynała Karola Wojtyły w katedrze wawelskiej.

Przez swoje życie kapłańskie pracował jako wikary w Ujsołach, Jeleśni, Jaworznie, Wieprzu, Radziechowach i w parafii Nawiedzenia NMP w Juszczynie, gdzie od 1982 roku był proboszczem.

W roku 1989 został proboszczem parafii w Rzykach. Pełnił tę funkcję przez 27 lat, do 2016 roku. Jednym z ostatnich wydarzeń parafialnych, które przygotował, była peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego z relikwiami św. Siostry Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II.

Sympatyczny, lojalny – bardzo dobrze go pamiętam z czasów seminaryjnych – wspomina swego kolegę rocznikowego ks. prałat Władysław Zązel.

Pogrzeb śp. ks. Jana Nalepy odbędzie się w piątek, 12 stycznia 2024 roku o godzinie 13:30 w kościele Św. Jakuba w Rzykach. Po Mszy świętej nastąpi odprowadzenie ciała zmarłego Kapłana na cmentarz parafialny w Rzykach.

źródło i foto: Diecezja Bielsko-Żywiecka
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy