reklama
reklama

Trwa ustalanie przyczyn makabrycznego wypadku w zakładzie

Wiadomości, 12.07.2016 12:55, (red)
Prokuratura oraz Państwowa Inspekcja Pracy ustalają przyczyny makabrycznego wypadku, do którego doszło w zeszłym tygodniu w jednej z drukarń.
Trwa ustalanie przyczyn makabrycznego wypadku w zakładzie

Do wypadku doszło w zeszłym tygodniu w drukarni przy ulicy Chopina. Śmierć na miejscu poniósł wówczas 63-letni mężczyzna, który pochodził z Legionowa. Był właścicielem firmy serwisującej urządzenie.

 

W nocy 6 lipca wszedł do wielkiej suszarki drukarskiej i wykonywał przegląd techniczny urządzenia. W pewnym momencie jeden z pracowników włączył urządzenie, maszyna ucięła głowę serwisantowi. Nie było szans na ratunek.

 

Sprawą tragicznej śmierci mężczyzny zajmuje się wadowicka prokuratura i Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku mogła być zła organizacja pracy. Jak informuje „Gazeta Krakowska”, Inspektorat sprawdza, czy w drukarni zostały zachowane wszystkie zasady bezpieczeństwa BHP oraz dlaczego urządzenie zostało włączone przez pracownika drukarni.

 

„Kontrola jest trudna, ponieważ pracownik zewnętrznej firmy, który zginął, był jednocześnie jej prezesem” - tłumaczy Anna Majerek z OIP w Krakowie w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

 

 

 

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy