reklama

Tradycji stało się zadość. Kolejny raz tłumy na Trzonce [FOTO]

, Wiadomości, 02.08.2015 18:35, DK
Jak co roku, w pierwszą niedzielę sierpnia, odbył się odpust przy kapliczce Matki Boskiej Śnieżnej na Trzonce.
Tradycji stało się zadość. Kolejny raz tłumy na Trzonce [FOTO]

Uroczystości jak zwykle przyciągnęły tłumy wiernych, którzy na nogach, całymi rodzinami śpieszyli na mszę świętą o godz. 12:00. 

 

 

W tym roku mszę przy kapliczce Matki Boskiej Śnieżnej poprowadził nuncjusz apostolski w Słowenii arcybiskup Janusz Juliusz, który święcenia kapłańskie otrzymał z rąk kard. Karola Wojtyły 19 marca 1967 w katedrze na Wawelu.

 

We mszy uczestniczyli także ks.Trojan z Wilamowic, ks. Wawak z Czańca, była także orkiestra dęta którą wystawiła OSP Roczyny. A kapliczkę przygotowali państwo Jurczakowie.

 

Arcybiskup wygłosił długie kazanie na temat swoich misyjnych doświadczeń z Rwandy, a także wyraził zaniepokojenie dzisiejszym ujednoliceniem cech płci „Gender”.

 

 

Po kazaniu były oklaski dla arcybiskupa, który po mszy podpisywał pamiątkowe pocztówki. Większość osób, tradycyjnie stała także w kolejce aby zaczerpnąć wody ze źródła przy kapliczce.

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Maksymilian, 05.08.2015 21:25

barte;stwierdziłem fakty.Jakim trzeba być człowiekiem by kwestionować prawdę.

skura, 03.08.2015 06:39

" Kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu". św. Paweł, Biblia Tys., 1 list do Koryntian " Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości" . " Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci" Tymoteusz - Biblia Tys.(BT) . Co w takim razie robiły tam nasze matki, babcie,żony i kochanki?, no co? skoro [ ......].

skura, 03.08.2015 06:34

Podsumowanie postawy kościoła już o obu płciach! .................................................................................... słowa Piusa X z r. 1906: "Kościół jest z natury społeczeństwem zróżnicowanym; zawiera on dwie kategorie osób: pasterzy i trzodę. Jedynie hierarchia kieruje,....co się tyczy pospólstwa, to jego obowiązkiem jest cierpieć, być rządzonym i wykonywać posłusznie rozkazy tych, którzy kierują" Piso -radio ma ryja uważa,że dalej mamy średniowiecze?.

nick, 03.08.2015 06:27

MĄDROŚCI KOŚCIOŁA: "W miejscu w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta". synod paryski (846) "Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła". synod w Coyaca (1050) " Księża którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice". synod w Toledo "U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywołać wstyd". Clemens Alexandrinus (215) Biskup i klechy przekroczyli wszelkie granice głoszonych mądrości - co te kobiety powariowały? jakim prawem dopuścili do bliskości z kobietami a te z kolei złamały ustalone zasady przez nieomylnych doktorów kk - ogień piekielny murowany a byli komuniści? - to dopiero skandal, w jaki sposób się nawrócili?, teraz pisienasienie nie bedzie miało wrogów - brak surowca do wyciskania jadu to gorsze od jakiejś zarazy. O nie dobrze, niedobrze.

Maksymilian, 02.08.2015 21:53

nick;byłem tam.Wspaniała atmosfera do modlitwy i czynnego odpoczynku.Byli też dawni "towarzysze"i ku mojemu "zdziwieniu" też uczestniczyli w modlitwie. Złość ogarnia cię z powodu coraz większego osamotnienia w twoim postrzeganiu rzeczywistości.

nick, 02.08.2015 21:04

jakiś biskup przypomniał sobie o gender - to dziwne,że akurat o pedofilach zapomniał. Ojej kiepska ta pamięć jaśnie ekscelencji - to chyba z nadmiaru zajęć i przepracowania. a co nowego może powiedzieć? przecież nie powie co myśli o spacerowiczach - Piłsudski by walnął, Zegadłowicz też ale oni dawno są w raju, na nowo odkrytej planecie podobnej, podobno do ziemi. Jak tam nie będzie papieży i biskupów to szans na normalny raj znika jak bańka mydlana - konkursowa oczywiście.

nick, 02.08.2015 20:51

Co to ma znaczyć? - wytłumaczcie, bo chyba ze złości nie będę spał całą noc. Jak to jest możliwe żeby szkoły pracowały bez afer i innych intryg owych sztuczek, tego już normalny człowiek nie zniesie, no chyba ktoś z klakierów żaka to rozumie. Brak afer w szkołach to dzień stracony, podobnie jak normalna twórcza praca na rzecz dzieci i młodzieży. Bez afer i jadu trudno sobie wyobrazić życie w kato landzie a ponadto jak nie będzie afer to andrychowianin pójdzie z torbami, przecie biedny jasiek go nie utrzyma a pleban też straci temat do moralizowania - jednym słowem: brak afer chociażby tylko przez jeden dzień spowoduje przewalenie drogi do pełnego korytka - o jakimś tam gender nie wspomnione, bo też tego nie rozumiem ale od rozumowania jest oko a rozum jest od sikania.

nick, 02.08.2015 20:38

Nie mogę znieś sytuacji w jaką wpakowaliście ekipę kanapową.Jeśli tak mało jadu będziecie wyciskać, to PIS na pewno przerżnie jesienne wybory. Szlak mnie jasny trafia gdy nie słyszę i nie czytam o aferach a jedynie jakiś dawny aparatczyk dawnego guru - igor7 nadaje na pół gwizdka. Pomylił dawne pisane przez siebie wierszówki do nowinek, zastępując kropkami. Ciągle czekam,żeby mi ktoś udowodnił,że cztery nie jest większe od pięciu- każdy porządny katolik wie i powinien zapamiętać raz na zawsze, że dwa plus dwa to pięć a nie jakieś tam cztery ustanowione przez klakierów dworskich żakolandii. Dziwię się niektórym nauczycielom,że tak prostego zajęcia nie potrafią wykonać. Nawet małe dziecko wie, że pięć cukierków jest mniej niż cztery cukierki a tu taka błazenada,że hej................................. oj pissssssiory,pisiiiiooorrryyyy, co z wami?

xpek, 02.08.2015 20:16

a co tam było takiego ciekawego?

TwojaStaraBasn, 02.08.2015 19:44

Igor7 jak zwykle na temat:p Jerzyk ogarnij się

Nostradamus, 02.08.2015 19:29

Byłem i gorąco polecam każdemu. Super klimat. Ludzi było dobrze z 5 tysięcy. Jak wytężyć wyobrażnię msza i cała otoczka przypomina nauczanie JEZUSA nad Jeziorem Galilejskim z tym że wszystko dzieje się w górach. Nic nigdy nie wiadom może kiedyś podczas mszy odpustowej na Trzonce spadnie śnieg ..........

igor7, 02.08.2015 19:08

serce rośnie ... . . . dobrze że władza esbeków i złodziei nie sięga tego wspaniałego miejsca ...pewnie wprowadziliby opłaty za wjazd na Trzonkę...przy okazji wynajmując bezmózgów z zaprzyjaźnionej firmy ochroniarskiej...