reklama
reklama

Tego jeszcze nie planowali! Trzy ronda na Krakowskiej?

Wiadomości, 15.01.2016 16:00, (red)
Mamy kilka ciekawych informacji na temat pomysłów na odkorkowanie Andrychowa.
Tego jeszcze nie planowali! Trzy ronda na Krakowskiej?

Pierwsza informacja dotyczy planowanej do budowy Beskidzkiej Drogi Krajowej, czyli nowej drogi krajowej nr 52 z obwodnicami Kęt, Andrychowa i Wadowic. Pomysł – jak się okazuje - jeszcze nie trafił do kosza. Jakiś czas temu w magistracie andrychowskim doszło do spotkania burmistrza Tomasza Żaka i posła z Andrychowa Marka Polaka. Burmistrz prosił posła o działania na rzecz BDI w rządzie.

 

PiS rządzi i może – jak wiadomo – dużo. Czy wybuduje BDI? Na razie andrychowski poseł wziął się ostro do działania. Do projektu budżetu państwa chce wprowadzić poprawkę w sprawie zarezerwowania 10 mln zł na ukończenie prac dokumentacyjnych związanych z projektowaniem i przygotowaniem dokumentacji BDI. Wkrótce okaże się czy poprawka posła z Andrychowa zostanie zakcepotowana przez większość sejmową.

 

Druga sprawa. W piątek w magistracie w Andrychowie odbyło się spotkanie władz Andrychowa z przedstawicielami zarządzcy drogi krajowej nr 52, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Krakowa. Omawiano pomysły na usprawnienie ruchu na ulicyt Krakowskiej w Andrychowie.

 

 

A pomysłów – jak się okazuje - jest  mnóstwo. Aby rozładować chociaż częśiowo ruch na Krakowskiej na Górnicy, gdzie ma powstać duża galeria handlowa i będzie dojazd do strefy ekonimicznej, podczas spotkania zaproponowano budowę aż trzech rond.

 

Jak informują urzędowe „Nowiny Andrychowskie” pierwsze rondo powstałoby przy połączeniu Białej Drogi z DK 52.

 

Drugie rondo miałoby powstać przy Pomniku Grunwaldzkim. W tym miejscu brana pod uwagę jest także budowa dodatkowej ulicy – czwartej odnogi ronda, biegnącej na północ, na wprost od Grunwaldzkiej i prostopadle do Krakowskiej, a łączącej DK 52 z ul. Przemysłową. 

 

Trzecie rondo miałoby powstać przy Biedronce i banku PKO.

 

- Aby usprawnić ruch poniżej Górnicy rozważano podczas dzisiejszego spotkanie ewentualną budową dodatkowych pasów od oby stron (z dołu i z góry) przy zjeździe w ul. Żwirki i Wigury (tam też tworzą się korki) – informują NA.

 

Na razie to tylko plany, nie wiadomo czy doczekają się realizacji. Nowiny zamieszczają nawet infografikę. Wygląda to tak.

źródło: Nowiny Andrychowskie

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

chudy206, 19.01.2016 13:40

Ronda beda w Andrychowie budować, a wcześniej niech ludzie sie naucza z nich korzystać bo to co człowiek spotyka w na naszych rondkach to pożal sie Boże

adik64, 19.01.2016 12:19

Jeżdżę od wielu lat po kraju i Europie, i wiem że RONDO nie upłynnia ruchu lecz sprawia że skrzyżowanie jest bardziej bezpieczne. Tam gdzie pojawia się rondo, tam pojawiają się korki.Jeśli nie ma szans na normalną obwodnicę, należy między wyjazdem z 1-go maja a kauflandem przeorganizować ruch (zatrudnić dobrego inżyniera ruchu), udrożnić Fabryczną i między mostem a Fabryczną dobudować pas. A to można zrobić we własnym zakresie jak również bez problemu pozyskać wsparcie. Ale czy wtedy będziemy jeszcze mieć szansę na obwodnicę?

asquit, 18.01.2016 09:39

powstanie

specnarz, 18.01.2016 07:24

Trzecie rondo przy biedronce może bardzo pomóc. Powinno być wybudowane co najmniej 10 lat temu, a najpóźniej przy okazji remontu mostu. Duże sklepy tworzą największe korki, wyjazd z Mrówki w stronę centrum będzie w pewnych godzinach wręcz niemożliwy. Aby to zmienić zostanie przeprogramowana sygnalizacja świetlna i korki na Krakowskiej sie zwiększą. TYLE NA TEMAT (bez używania słów "PIS", "PO", "ŻAK" czy "PIETRAS") PS: Miejsc do wydawania pieniędzy (sklepy, parki rozrywki, koncerty) ci u nas dostatek, tylko pracy brak.

rafi, 17.01.2016 11:16

Komentarz usunięty przez autora.

Rzycan, 16.01.2016 21:58

DUPA !!! Mydlenie oczu ...

igor1234, 16.01.2016 20:31

burmistsz Żak laniem wody stoi....dzieki tymu andrychowzka gadzinuwka ma co pisac a niezalerzny portal zarabia na kikaniu-)))

wendigo11, 16.01.2016 15:08

Caro czytaj ze zrozumieniem.narazie przy Białej Drodze korków nie ma,ale jak powstanie strefa ekonomicza i centrum handlowe wielkosci SFERY I to moze sie "lekko zmienic"

tipacz, 16.01.2016 13:43

Ca-ro, . Moim skromnym zdaniem to właśnie ronda są idealnym rozwiązaniem na odkorkowanie Andrychowa.

corleone, 16.01.2016 12:30

I wszystkie ,,TURBINOWE'' szałłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłll...a może pięć !!!!!!! i mała wirówka + oscylatory.

Ca-ro, 16.01.2016 11:40

Komentarz usunięty przez autora.

abcabc, 15.01.2016 19:48

spokojnie wszystko zostanie wykonane i zrealizowane tak jak to się dzieje od 5 lat

statystyk, 15.01.2016 18:41

ja mam plan ty masz plan ona ma plan my mamy plan wy macie plan oni mają plan . ale TAKIEGO PLANU JAK MA TOMASZ ŻAK . NIKT NIE MA . beka na całego :)))))))) . @abcabc wklej proszę WSZYSTKIE PLANY TOMASZA ŻAKA 2010-15 a potem te zrealizowane czyli nic robić już nie musisz

nightrain, 15.01.2016 18:13

a czy nie prościej by było poszerzyć jezdnie za światłami za mostem w stronę BB kosztem zwężenia chodnika. W ten sposób wydłuży się zjazd do kauflandu. teraz na tym zjeździe zmieści się raptem kilka aut, które blokują jazdę na wprost, co generuje korki. Oczywiście podczas przebudowy mostu można było zrezygnować z przejścia dla pieszych po prawej stronie w stronę BB. Przez co przejazd do jeszcze bardziej by się wydłużył. Trzeba tylko pomyśleć...

mifalek, 15.01.2016 17:53

rondo przy biedronce może i trochę pomoże, ale jedynie czego trzeba to normalnej porządnej obwodnicy wyprowadzającej cały ruch tranzytowy z miasta