reklama
reklama

Święto Konstytucji 3 Maja w Andrychowie i Wadowicach [FOTO]

Wiadomości, 03.05.2017 12:00, ks
W środę przed południem w Andrychowie odbyły się oficjalne obchody święta Konstytucji 3 Maja.
Święto Konstytucji 3 Maja w Andrychowie i Wadowicach [FOTO]

Święto Narodowe obchodzimy w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów, która była w 1791 roku pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą zasadniczą.

 

W Andrychowie uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Macieja w Andrychowie. Podczas mszy ślubowanie złożyli przedstawiciele Związku Strzeleckiego. Po mszy jak zwykle działacze PiS złożyli kwiaty pod tzw. tablicą smoleńską, a pozostali uczestnicy czekali na nich przed kościołem.

 

Następnie na placu Mickiewicza można było podziwiać pokaz Musztry Paradnej w wykonaniu Pododdziału Reprezentacyjnego klas mundurowych Zespołu Szkół ZDZ w Andrychowie.

 

Kolejnym etapem było złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową przy ul. Szewskiej. Planowano też wręczyć medal "Zasłużony dla Gminy Andrychów", ale uroczystość została przełożona.

 

Zobaczcie zdjęcia:

 

 

 

 

Także w Wadowicach odbyła się uroczysta msza św., po której uczestnicy przemaszerowali  pod pomnik 12 Pułku Piechoty, gdzie złożyli kwiaty. Następnie wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne.

 


 

 

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wolfgang, 07.05.2017 09:43

"Elektorat PiS składa się głównie z prostych, niewykształconych ludzi. To jest baza tej partii: małe miasteczka i wsie. Ci ludzie, pokładający ufność w Kościele, nie zdają sobie sprawy, dokąd rządzący wespół z klerem prowadzą naszą ojczyznę" Maria Nurowska - pisarka

Maksymilian, 06.05.2017 14:05

"Byłem w kościele i przed tablicą.Piękna uroczystość.Gratuluję".To mój wpis.Przeanalizuj sobie swoje wypociny sugestie pod moim adresem.Czekam na przeprosiny.Myślę że masz odwagę i przedstawisz się na tym forum,jak ja to zrobiłem.

wolfgang, 05.05.2017 22:03

Dedykacja dla pana Maksymiliana ( cytat) ;A ja zacytuję pastora ku przestrodze krzykaczy o Sbekach Kiedy przyszli po komunistów, milczałem, nie byłem komunistą. Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem, nie byłem socjaldemokratą. Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem, nie byłem związkowcem. Kiedy przyszli po Żydów, milczałem, nie byłem Żydem. Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować

wolfgang, 05.05.2017 21:38

Towarzysz – słowo oznaczające kolegę, przyjaciela lub sojusznika. W miarę upływu czasu od znaczenia ściśle militarnego słowo zyskało nowe znaczenia. Towarzysz – Wikipedia, wolna encyklopedia

anna22, 05.05.2017 17:39

miło było zobaczyć wreszcie burmistrza w kościele-mam nadzieję że nie bolało. fajnie byłoby jeszcze uspokoić te swoje lewackie psy komentujące artykuły - dlaczego redakcja Mam Newsa toleruje tak chamskie teksty ?

Maksymilian, 05.05.2017 09:06

Radio.Ma.Ryja.Chamstwo to wpis wolfganga pod moim adresem.Jak cię nie interesuje to nie słuchaj.

Radio.Ma.Ryja, 05.05.2017 00:37

Jeśli oglądacie bełkot z Trwam i radia z którego czerpie nick to widzicie i słyszycie że zamiast wiara te media koncentrują się na chamskich komentarzach na temat opozycji. Ich gośćmi są politycy PiS ....żenada. to są media katolickie? . . Kościół kompromituje się stając po jednej ze stron politycznych. Nie ma autorytetu. W dziwny sposób postać papieża Franciszka jest negowana w Polsce bo mówi rzeczy bardzo nie na rękę naszym tłustym chierarchom. Zobaczycie jak kościół zacznie znikać po śmierci obecnego papieża.

Maksymilian, 04.05.2017 18:41

wolfgang;Piszesz kłamstwa .Nigdy nie należałem do PZPR.

krisu78, 04.05.2017 18:08

smutne jest też to że klakierzy zakolandii jak zwykle jedno z największych polskich świąt wykorzystują żeby atakiem i kłamstwem prowokować głupie dyskusje (popatrzcie na początek tej dyskusji a macie dowód). Ci ludzie potrafią tylko atakować, dzielić, kłamać. Wstyd zakolandio.

krisu78, 04.05.2017 18:05

jak zwykle o kościele najwięcej maja do powiedzenia klakierzy zakolandii którzy dzielnie krocząc za szefem pojawiają sie tam dwa razy do roku żeby "pokazać się" :) kościół nikogo nie popiera a księza jak to wolni ludzie: jedni pis a taki ks. Sowa jawnie PO. Jedni dobrze mówia o prezydencie inni piszą do niego krytyczne listy otwarte. Oczywiście ci księża którzy popierają PO i krytykują Dudę są ok dla klakierów.

szpp, 04.05.2017 17:05

kościół przegina popierając PIS,powinien być bardziej uniwersalny

wolfgang, 04.05.2017 13:26

Szanowny Maksymilianie - wam już ani zmiana dawki, ani lekarza ; wam towarzyszu już nic niestety nie pomoże !!!

Maksymilian, 04.05.2017 11:30

Gdyby nie "Kościół"to czerwona hołota dawno by była w pień wycięta.Zastanowić się nad tym co piszecie.

kalafior, 04.05.2017 10:34

@Radio.Ma.Ryja-"Kościół katolicki w Polsce to skompromitowana instytucja." Kompromitujesz to się ty i to nie po raz pierwszy.Ktoś cię zmusza abyś był katolikiem i chodził do kościoła? Pamięć ludzka krótka jest ,niech rodzice opowiedzą Ci dlaczego zginął bł.ks Jerzy Popiełuszko i dlaczego w tym okresie ludzie tak lgnęli do kościoła?Czy takim jak ty to powrotu komuny trzeba aby otrzezwieli i głupot nie wypisywali?

tomasz2, 04.05.2017 10:03

Wolfgang, szkoda że taki odważny nie byłeś wczoraj w kościele. Siedziałeś grzecznie, co prawda oczka ci latały jak to u oosby która bywa w kościele tylko po to żeby pokazać się. Ale milczałeś grzeczniuczko. Ty nasz bohaterze w necie:) Moje dziecko ma więcej odwagi. PS. Kolejnego postu nie zapomnij napisać z twojego drugiego konta – jako „stan” :) Oczywiście Stan powinien poprzeć Wolfganga:) Jak już się wyżyjesz idź do lekarza, na pewno pomoże ci. Powodzenia!

Zibi33, 04.05.2017 10:01

wolfgang co lewaczku boli cię? Ha ha ha no dałeś właśnie popis w jak to określiłeś "szerzeniu nienawiści w stosunku do ludzi o innych poglądach". Pisz więcej im więcej takich matołów jak ty się kompromituje tym lepiej.

zapora, 04.05.2017 10:00

potomkowie bolszewickich zaprzańców nie mogą się pogodzić ze utracili kontrole nad POLAKAMI Bij i GON Z POLSKI KACAPSKIEGO BOLSZEWIKA

wolfgang, 04.05.2017 09:35

Zmień dawkę lub lekarza ! Kościoły w Polsce zamiast zajmować się wskazywaniem drogi wiernym do czynienia dobra stały się zarzewiem szerzenia nienawiści w stosunku do ludzi o innych poglądach. Śmiem wątpić czy taki kościół jaki jest w Polsce ma jeszcze coś wspólnego z naukami Jezusa Chrystusa stał się przybudówką partyjną PIS-u. To że takie czarownice jak Kempa dopuszczane są w nim do głosu świadczy raczej o satanistycznych kierunku w którym podąża k.k w Polsce. O jakich oprawcach bełkotała ta baba przecież gdyby miała z nimi do czynienia byłaby już tam gdzie być powinna.

Zibi33, 04.05.2017 09:21

"Radio.Ma.Ryja, 2017-05-04 01:34:21 Kościół katolicki w Polsce to skompromitowana instytucja." Masz retorykę starego PZPR-owca oni tak samo mówili jak ty. Twoje komentarze świadczą za ciebie rozumny człowiek nawet nie musi cię znać osobiście żeby wyrobić sobie zdanie co sobą reprezentujesz i jakie wartości a raczej ich brak w życiu wyznajesz.

Zibi33, 04.05.2017 09:17

Żenujący poziom komentarzy wrogów kościoła katolickiego. Ludzie wierzą i czerpią z wiary siłę do życia codziennego nawet jak nie wszystko jest kolorowe to wiedzą że to ma sens , ba wolfgang , Radio.Ma.Ryja, nawet modlą się za takich jak Wy nieprzyjaciół kościoła , widzicie nie zabronicie im tego bo jest ich wbrew temu czego byście sobie życzyli bardzo dużo i ogromnie mnie to cieszy.

Radio.Ma.Ryja, 04.05.2017 01:34

Kościół katolicki w Polsce to skompromitowana instytucja.

wolfgang, 03.05.2017 22:57

To nie pis, to Kościół zgotował nam aktualne piekło; Pis bez kościoła nie jest w stanie zrobić nic. Bez poparcia Kościoła nie przejąłby władzy. To Kościół wygrał wybory z jego diabelskim planem poddania sobie Polek i Polaków w dyktaturze wyznaniowej pod pozorem demokracji. Dobrze, że Polacy usłyszeli z ust posła Kaczyńskiego, że mogą iść do diabła, jak się im nie podoba. Trzeba sobie z bólem zdać sprawę,że za dzisiejsze polskie piekło odpowiedzialny jest właśnie Kościół. To jego dzieło !.

wolfgang, 03.05.2017 21:51

"Kościół rzymsko- katolicki wrogo odniósł się do reform przeprowadzanych przez Sejm Czteroletni i uchwalonej w 1791 Konstytucji 3 Maja zmierzającej do ratowania I RP. W każdą rocznicę jej obchodów warto, a nawet koniecznie trzeba w imię uczciwości i prawdy to powtarzać."

zandrychowa, 03.05.2017 20:53

Pisowcy wyjaśnijcie dlaczego ten wasz Duda tak się dzisiaj rozdzierał w Warszawie?Przecież to jest nienormalne tak wrzeszczeć Żeby on miał jeszcze coś sensownego do powiedzenia a on daje jakąś wrzutkę o referendum żeby mogli jeszcze bardziej zawłaszczyć Polskę Robi się niezły kabaret z tej naszej 'władzy"

aleocochodzi, 03.05.2017 20:21

Asqiut powinieneś płakać że w PIS są sami młodzi. To dobrze rokuje na przyszłość dla Polski.

Betty, 03.05.2017 19:48

Pieknie! Witaj majowa jutrzenko, Polacy badzmy radosni nasza polskoscia! A tak zupelnie na marginesie - z dachu Magistratu zniknal maszt z flaga RP. Coz sie stalo? Szkoda.... Na budynku Urzedu POWINNA lopotac caly czas Bialo-czerwona.

Maksymilian, 03.05.2017 17:59

Zawsze zajmuję swoje miejsce.Dziwi mnie że ty chodzisz do kościoła.Może nagrywałeś w przeszłości i to zwykłe przyzwyczajenie.

stan, 03.05.2017 17:17

Maksek ; patrzyłem za Tobą, nigdzie Cię nie widziałem - czy Ty całe życie będziesz żył w konspiracji w obawie, że znów zmieni się " władza" ?. Nie bój się gorszej (głupszej) jak jest, już być nie może !!!.

Maksymilian, 03.05.2017 15:55

Byłem w kościele i przed tablicą.Piękna uroczystość.Gratuluję .

aga33, 03.05.2017 14:56

Komentarz usunięty przez autora.

aga33, 03.05.2017 14:48

Zarówno pan asqiut jak i pozostali panowie którzy święto wykorzystali do ataków na wrogów (pis) i pouczanie młodzieży sami sobie wystawili świadectwo. Przykre ale nie od dziś wiadomo że ci panowie mają duży kłopot. Mimo wszystko wszystkim dobrego popołudnia :)

corleone, 03.05.2017 14:19

coś się zdaje ze będzie wielki comeback do partii matki. Apolitycznego byłego kandydata z poprzednich wyborów.

azquit, 03.05.2017 14:16

Komentarz usunięty przez autora.

stan, 03.05.2017 14:05

Dobrze by było, naprawić elewację budynku na przeciwko tablicy pamiątkowej przy ul.Szewskiej, gdzie odbywają się miejskie uroczystości - apel do władz miasta. Godzi się dodać jednocześnie,że aktualny,opłakany stan tej ściany koreluje z pisowskimi gębami biorącymi udział w tychże uroczystościach.

asquit, 03.05.2017 13:43

sama młodzież w tym pisie andrychowskim buhahahahahahahaha

corleone, 03.05.2017 13:11

szeroki wachlarz politycznych dusz ..niektórych brakuje niektórzy odkurzeni wrócili ..ale po Panu Mirku ze stanie w szeregu razem byłymi redaktorami nowin którzy szczuli całe miasto przeciwko niemu tego chyba się nikt nie spodziewał. No cóż brakuje jeszcze do tej menażerii byłego budowniczego basenu i będzie komplet. Czyli stare wygi łase na powrót do korytka ..

leon, 03.05.2017 12:32

Jak zwykle brawa do Pana Burmistrza za organziację. Było pięknie. Pytam co pan Nowak robił z pisiorami pod tą tablicą przy kościele? Ci młodzi chłopcy strzelcy powinni się zastanowić gdzie składają to ślubowanie (innego miejsca nie mogli wybrać?) i z kim się zadają? Niech przemyślą, poprawią się a może będzie dobrze bo Pan Tomasz to litościowy człowiek