Święto Flagi w Ryczowie z szefową rządu [FOTO]

, Polityka, Wiadomości, 02.05.2017 10:40, (red)
2 maja obchodzone jest święto Flagi. W uroczystości z tej okazji w powiecie wadowickim bierze udział premier Beata Szydło.
Święto Flagi w Ryczowie z szefową rządu [FOTO]

We wtorek, 2 maja, o godz. 10:30 prezes Rady Ministrów Beata Szydło wzięła udział w obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w miejscowości Ryczów k. Spytkowic w powiecie wadowickim. Szefową Rządu przywitał wójt Spytkowic Mariusz Krystian wraz z mieszkańcami.

 

Krótka uroczystość odbyła się na dziedzińcu przed strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryczowie. Po oficjalnym przemówieniu oraz podniesieniu flagi państwowej na maszt, Beata Szydło udała się do Miejskiego Domu Kultury gdzie wraz z mieszkańcami i zaproszynymi goścmi wysłuchała koncertu pt. "KU CHWALE BIAŁO-CZERWONEJ..." w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach pod Dyrekcją Piotra Kiełbińskiego. Potem szefowa rządu robiła sobie zdjęcia z mieszkańcami. O godz. 12:30 wyjechała z Ryczowa.  

 

Na premier czekali również protestujący domagający się referendum w sprawie reformy edukacji. Skandowali między innymi : "Nie prezesa, słuchaj ludzi" oraz "Referendum, referendum".

 

Członkowie KOD przygotowali specjalny transparent. Widniało na nim pytanie "Oszukasz 910 000?". Tyle podpisów zebrali aktywiści pod wnioskiem o referendum szkolne.

Członkowie KOD przygotowali specjalny transparent. Widniało na nim pytanie: "Oszukasz 910 000?". Tyle podpisów zebrano pod wnioskiem o referendum szkolne, na które PiS prawdopodobnie się nie zgodzi.

 

Policja i funkcjonariusze BOR nie dopuścili protestujących do premier Beaty Szydło. Szefowa rządu nie odpowiedziała również na pytania dziennikarzy.                                                                                                                                                                     

 

Zobaczcie relację z Ryczowa

 

 

 

 

 

- Hymn, godło i flaga to polskie symbole, które są ważne dla Polaków od wieków, które sprawiają, że pamiętamy o naszej historii, tradycji, pamiętamy skąd jesteśmy i sprawiają, że jesteśmy silniejsi. Cieszymy się, kiedy biało-czerwona powiewa nad naszymi głowami, kiedy powiewa na naszych domach, masztach - mówiła Beata Szydło w swoim przemówieniu.

Dodała, że "naszym obowiązkiem jest dbanie o to, by jak najwyżej na masztach w całej Polsce powiewały biało-czerwone barwy".  - W polskim hymnie przypominamy o odwadze, o męstwie, że musimy zawsze pamiętać o Polsce, że ta Polska wymaga naszej troski i odpowiedzialności i musimy pamiętać o tym, że wolność nie jest dana raz na zawsze.

 

 

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzono w 2004 roku i ochodzone jest 2 maja.

 

Przed przyjazdem B. Szydło wykonano kawałek asfaltu przed budynkiem domu kultury w Ryczowie.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

............, 03.05.2017 21:13

barte Nie napisałeś ile dzwonów zaliczyłeś przez te dwa lata.

barte, 03.05.2017 18:16

Ja przed pisem 2 lata temu płaciłem 300 a teraz prawie 600.Wiadomo z czegoś ta armia pisiewiczów musi być utrzymywana

............, 03.05.2017 17:47

barte W tamtym roku w marcu za OC pojemność 1.4 zapłaciłam 605 zł z NW na cały rok. W tym roku 630 zł. Nie doliczyłam sie 45 proc.podwyżki. Po prostu zmień ubezpieczyciela.

barte, 03.05.2017 17:16

Brawo Prawi i Sprawiedliwi O 45 proc. zdrożały w ciągu roku ceny polis OC. W tym roku średnia cena polis wynosi ponad tysiąc złotych, podczas gdy rok temu było to około 730 zł. Dlaczego tak duże podwyżki? - Wojna cenowa między ubezpieczycielami. W którymś momencie ten sektor zaczął być tak nierentowny, że trzeba tych pieniędzy zwyczajnie dosypać. Te ceny muszą wzrosnąć. Oczywiście to nie jest argument dla kierowców - tłumaczy Agnieszka Durska z portalu mfind.pl.

Maksymilian, 03.05.2017 15:59

Biedny "stanie",następuje odbieranie państwa z waszych rąk.Sam to kolejny raz stwierdzasz.

AntyLeming, 03.05.2017 13:24

Komentarz usunięty przez autora.

stan, 03.05.2017 10:13

Co robić? To pytanie klasyka, staje się w Polsce Anno Domini 2017 szczególnie aktualne. PiS kradnie nam państwo prawa... PiS nas dzieli... PiS kupuje elektorat za pieniądze z naszych podatków... Co robić? Moja odpowiedź jest jedna: Nie wolno stać z boku! Nie wolno się urządzać w tej "normalnej nienormalności"! Trzeba ujawniać codziennie PiS-owskie kłamstwa i przekręty. Trzeba rozmawiać ze znajomymi i nieznajomymi, ujawniając na każdym kroku prawdę o PiS-owskiej tzw. dobrej zmianie. Trzeba protestować na różne sposoby: marsze, demonstracje, pikiety... Trzeba pisać skargi, petycje do instytucji jeszcze nie przejętych przez PiS, czyli np. do Rzecznika Praw Obywatelskich, do Najwyższej Izby Kontroli, do Sądu Najwyższego.. Należy wysyłać je także do instytucji europejskich, takich jak np. Komisja Europejska, Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, OBWE czy Rada Europy. Trzeba się organizować na każdym kroku przeciwko zawłaszczaniu naszych praw i wolności obywatelskich przez większość PiS-owską w Sejmie i Senacie. Trzeba stosować obywatelskie nieposłuszeństwo wobec prawa stanowionego przez PiS, które jest ewidentnie sprzeczne z Konstytucją RP, jak np. ostatnia nowelizacja ustawy o zgromadzeniach. Najgorsza jest bierność i biadolenie, że nic nie da się zrobić! Da się, tylko trzeba chcieć i wiedzieć: jak? Na koniec moja propozycja: zacznijmy w sposób zorganizowany, np. poprzez partie opozycyjne i organizacje pozarządowe zbierać podpisy pod referendum ws. skrócenia kadencji Sejmu, Senatu i Prezydenta. Policzmy się: ilu z nas ma już dość "dyktatury ciemniaków" z PiS! Zatem "róbmy swoje", bo samo się nie zrobi! Obyśmy tylko zdrowi byli ! { znalezione w sieci }.

AntyLeming, 02.05.2017 20:51

Komentarz usunięty przez autora.

stan, 02.05.2017 20:26

Prof.Staniszkis: "Czuję się upokorzona tym, że PiS z jednej strony łamie zasady, "przykręca" wolności, demontuje rządy prawa, a z drugiej rozdaje pieniądze. Jeśli zaczyna się destrukcja fundamentów państwa, to zaczyna się dyktatura. Lech nie godziłby się na dzisiejsze zniszczenie państwa przez PiS. Nie zgodziłby się na niszczenie KRS, TK, SN, dewastację przyrody. Znając wielu ludzi z PiS na eksponowanych stanowiskach, uważam, że oni nie wytrzymają tego, co się dzieje. -Brytyjski historyk,profesor Norman Davies w wywiadzie dla dziennika "Guardian": Kaczyński zachowuje się jak bolszewik i paranoik. PiS to najbardziej mściwy gang w Europie. -Papież Franciszek w wywiadze dla El Pais dostrzega podobieństwa między obecnymi populistami w Europie np w Polsce i dojściem do władzy Hitlera."Typowy dla takich zachowań był rok 1933 w Niemczech. Pogrążony w kryzysie naród szukał swojej tożsamości. W takiej sytuacji pojawił się charyzmatyczny przywódca i obiecał ją przywrócić. Ale dał zdeformowaną tożsamość i wiemy, co się później stało . Hitler nie przechwycił władzy; został wybrany przez swój naród i ten naród później zniszczył"

Maksymilian, 02.05.2017 19:27

Święto flagi też wam przeszkadza.Zapamiętajcie czerwone to przeszłość i już nie wrócą. WY TEŻ.

AntyLeming, 02.05.2017 16:49

Komentarz usunięty przez autora.

azquit, 02.05.2017 16:19

Komentarz usunięty przez autora.

szpp, 02.05.2017 15:55

tak jeżdżą jak rządzą Skoda Biura Ochrony Rządu zderzyła się z ciężarówką służby oczyszczania miasta w al. Niepodległości w Warszawie. Do wypadku doszło podczas nieprawidłowej zmiany pasa ruchu. - Najprawdopodobniej kierowca samochodu służb oczyszczania zostanie ukarany mandatem. Na miejscu są policjanci i trwają czynności w tej sprawie - mówi WawaLove.pl referat prasowy stołecznej policji. - Oba samochody jechały w kierunku Mokotowa. Iveco środkowym, a skoda prawym pasem. Kierowca tego pierwszego samochodu zmienił pas i uderzył w auto Biura Ochrony Rządu - podaje reporter tvnwarszawa.pl. Nikt nie ucierpiał na skutek kolizji.

kwiat, 02.05.2017 15:42

O jakiej normie piszesz stan?O aferach i złodziejstwie PO a może były es-bek z Ciebie ?

AntyLeming, 02.05.2017 15:42

Komentarz usunięty przez autora.

stan, 02.05.2017 15:28

Niesamowite ! , wystarczyłoby tylko dwóch chorych psychicznie (antek i kartofel) zamknąć w odpowiedniej klinice i wszystko w 40 milionowym kraju powoli wróci do normy.

asquit, 02.05.2017 15:09

brawo dla szydłowej za budowanie pozytywnego wizerunku Polski w świecie buhahahahaha co za pajace rządzą naszym krajem większego kabaretu nie było w ostatnim 25-leciu

taranczako, 02.05.2017 15:06

zalosne hejty jakichs komentatorow spoza gminy jak sadze malo zwiazane z tematem a przeciez z tych wszystkich artykulow nie tylko w mamnewsa wynika jasno ze albo WSZYSTKIE WLADZE wyzej wojewody omijaja Andrychow z daleka albo nikt ich nie zaprasza niezaleznie od tego kto rzadzi ...

aleocochodzi, 02.05.2017 14:19

Jedyne co mogą ruskie trolle to wypisywać głupoty. Nie zauważyliście że komuna zdycha a mordercy, fałszerze i zdrajcy narodu razem z nią? Ludzie czytają wasze wpisy i się śmieją z was. Nawet wasz przyjaciel Fiutin wam już nie POmoże.

AntyLeming, 02.05.2017 13:45

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 02.05.2017 13:33

na notariusza gwizdali?????

AntyLeming, 02.05.2017 12:41

Komentarz usunięty przez autora.

wolfgang, 02.05.2017 12:40

Prezydent jednoczy Polaków. Kibice Legii i Lecha zgodnie wygwizdali prezydenta Andrzeja Dudę !!!

AntyLeming, 02.05.2017 12:36

Komentarz usunięty przez autora.

wolfgang, 02.05.2017 12:33

Tego prymitywa nie można słuchać, a co dopiero na to patrzeć !.

kalafior, 02.05.2017 12:03

@szpp Cokolwiek PiS by zrobił to wg Ciebie to cyrk lub szopka,właśnie tacy ludzie jak ty najbardziej szkodzą Polsce .Autentyczna wypowiedź Ewy Kopacz: “Najmniejszy skrawek, który został przebadany, najmniejszy szczątek, który został znaleziony na miejscu katastrofy – wtedy kiedy przekopywano z całą starannością ziemię na miejscu tego wypadku na głębokości ponad 1 metra i przesiewano ją w sposób szczególnie staranny – każdy znaleziony skrawek został przebadany genetycznie”

jerzymarchewka, 02.05.2017 12:01

Stan. Przestań już żreć te swoje grillowane mięso bo ci cholesterol zatyka synapsy. Wiesz też , że wóda swoje już zrobiła. A wygląda , że ci się fałdy w mózgu wyprostowały. Na zdrowie

szpp, 02.05.2017 11:12

ale szopka i cyrk i w w dodatku te kłamstwa w przemówieniu-droga pani premierko to wy PIS najbardziej dzielicie Polaków i najbardziej szkodzicie Polsce

AntyLeming, 02.05.2017 08:53

Komentarz usunięty przez autora.

xpek, 02.05.2017 06:51

znowu będzie pokazówka -oni są w tym najlepsi w nicnierobieniu, rozdawaniu publicznych pieniędzy,zatrudnieniu miesiewieczów i w propagandzie

............, 02.05.2017 05:40

stan Cytując czyjeś wypociny na temat wyglądu Szydło, pokazałeś na jakim jesteś poziomie.

stan, 01.05.2017 23:43

Kempa do pielgrzymów: "Odebraliśmy emerytury waszym oprawcom". Jest mocna odpowiedź prof. Płatek Dzisiaj nadeszła sprawiedliwość: odebraliśmy emerytury waszym oprawcom – powiedziała do uczestników Ogólnopolskiej Pielgrzymki Robotników do św. Józefa Beata Kempa. Prof. Monika Płatek uważa tę wypowiedź za "wredne, nieuczciwe, szkodliwe i niezgodne z prawem działanie władzy". Znalezione w sieci - cytat "Tak brzydka baba nie może być dobrym człowiekiem to margines społeczeństwa.Na sam widok to własnie w niej widzę te strażniczki z obozów koncentracyjnych tak wyglądały pamiętam z opowiadania mojej mamry/ jak wyglądały jakie miały spojrzenia/ która przesiedziała w obozie koncentracyjnym 5 lat jako królik doświadczalny. Obrzydliwa!!!, zarówno z wyglądu jak i sposobu bycia ".

stan, 01.05.2017 22:54

 Oho, zmienili Szydłu babę od makijażu ślepiów, całą reszta bez zmian. Pieprzy jak popsuty syntezator mowy ! Kiedyś udawała, że jest strażakiem... a dziś udaje,że jest premierem !!!

............, 01.05.2017 21:24

tomekx Ludzie z pisu jeżdzą tak jak Po. Pamiętasz jak Komorowski rozwalił panią Arnal pod Belwederem?

tomekx, 01.05.2017 21:12

Broszka jak się cieszę a kierowców proszę o ostrożność w czasie przejazdu kolumny rządowej -wiadomo jak ludzkie Pany z PISu jeżdżą