reklama
reklama

Prawidłowe oczyszczanie twarzy – jak to robić?

Wiadomości, 04.07.2022 09:04, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Codzienna prawidłowa pielęgnacja cery jest najważniejszym elementem wpływającym na stan skóry, tempo jej starzenia oraz koloryt. Pierwszym krokiem jest jej oczyszczanie. Wykonywane niepoprawnie może prowadzić do powstawania zaskórników, jej wysuszenia i uczucia ściągnięcia. Jakie są najlepsze metody codziennego oczyszczania twarzy?
Prawidłowe oczyszczanie twarzy – jak to robić?


Dlaczego dokładne oczyszczanie twarzy jest takie ważne?

Każdego dnia, na skórze kumuluje się kurz, pot, brud, łój, zanieczyszczenia z powietrza, resztki makijażu. Martwy naskórek narasta. Zanieczyszczona skóra nie funkcjonuje prawidłowo. Pory zapychają się, pojawiają się zaskórniki i inne niedoskonałości. Koloryt zmienia się – cera staje się ziemista, pozbawiona blasku. Nagromadzone zanieczyszczenia przyczyniają się do niedotlenienia skóry, co nasila procesy starzenia. Na powierzchni nieoczyszczonej skóry dochodzi do szybszego namnażania się bakterii, które z czasem mogą przyczyniać się do rozwoju trądziku. W celu utrzymania dobrego stanu cery, powinno się ją oczyszczać przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Rodzaje produktów do oczyszczania twarzy

Olejek do demakijażu. Kosmetyki na bazie olejów są świetnymi produktami jako pierwszy etap oczyszczania skóry. Dobrze rozpuszczają znajdujące się na niej zanieczyszczenia i makijaż. Są najlepszym wyborem do usuwania kosmetyków kolorowych, w tym wodoodpornych. Polecane są do wszystkich rodzajów cery, jednak różne oleje przeznaczone są do różnych rodzajów cery: suchej, normalnej, tłustej i trądzikowej. Ich zastosowanie nie jest wystarczające do dokładnego oczyszczenia skóry. Pozostawiają na niej tłusty film, dlatego drugim etapem powinno być zastosowanie kosmetyku myjącego na bazie wody np. klasycznego żelu do twarzy.

Żel do twarzy jest drugim etapem w poprawnym oczyszczaniu twarzy. Pozwala usunąć zanieczyszczenia rozpuszczalne w wodzie. Po jego zastosowaniu, zmyciu wodą oraz osuszeniu skóry, jest ona gotowa na przyjęcie składników odżywczych z preparatów takich jak serum, esencja, maska czy krem.

Mleczko do demakijażu z reguły posiada w składzie oleje. Może być stosowane do rozpuszczania trudnych do usunięcia kosmetyków np. wodoodpornego tuszu do rzęs.

Płyn micelarny jest jednym z najbardziej uniwersalnych kosmetyków do demakijażu. Nadaje się do każdego rodzaju cery.

Dwufazowy płyn do demakijażu posiada 2 warstwy, mieszające się ze sobą po wstrząśnięciu. Z reguły, jedna faza jest o podłożu wodnym, a druga olejowym. Z tego powodu, świetnie usuwa makijaż i inne zanieczyszczenia.

Tonik nie tylko przywraca skórze jej naturalne pH, ale także delikatnie oczyszcza. Powinien być jednak stosowany jako uzupełnienie dwuetapowego oczyszczania, ponieważ nie poradzi sobie z usunięciem tuszu do rzęs, cięższego makijażu i nadmiaru sebum.

Chusteczki i płatki do demakijażu. Te produkty są gotowe do użytku od razu po wyjęciu z opakowania. Nasączone są z reguły płynem micelarnym lub innym, analogicznym produktem. Są wygodną opcją dla osób przebywających długo poza domem czy w podróży.

Wszystkie kosmetyki do oczyszczania twarzy znajdziesz w drogerii internetowej Olmed.

Oczyszczanie twarzy krok po kroku

  1. Zabezpiecz włosy poprzez założenie opaski lub związanie

  2. Umyj ręce

  3. Przygotuj kosmetyki i akcesoria do demakijażu

  4. Nałóż olejek lub inny kosmetyk do demakijażu z bazą olejową, zaczynając od oczyszczania miejsc najbardziej zabrudzonych/najmocniej umalowanych – oczy, usta, policzki

  5. Przepłucz skórę wodą i nałóż kosmetyk oczyszczający na bazie wodnej np. żel do twarzy

  6. Pamiętaj, że w przypadku stosowania produktów nakładanych na waciki, należy chwilę odczekać, aby składniki aktywne rozpuściły makijaż. Nie należy trzeć i nadmiernie naciągać skóry, szczególnie w okolicach oczu

  7. Po przepłukaniu wodą i osuszeniu, można nakładać kosmetyki pielęgnacyjne np. tonik, serum, esencję, krem.

  8. Raz – dwa razy w tygodniu warto wykonać peeling enzymatyczny lub kwasowy, by usunąć nadmiar zrogowaciałego naskórka.

Tak przeprowadzone oczyszczanie skóry twarzy, wykonywane regularnie, jest kluczem do utrzymania jej zdrowego wyglądu. Warto wiedzieć, że płyn micelarny, dwufazowy czy mleczko do demakijażu powinno się zmywać ze skóry przed nałożeniem kosmetyków pielęgnacyjnych.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy