reklama

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Wiadomości, 07.12.2015 14:15, ks
Kierowca miał ponad 1 promil alkoholu.
Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

W nocy z 3/4 grudnia były policjant z oświęcimskiej komendy Policji, pracujący aktualnie jako dzielnicowy w bieruńskiej komendzie Policji, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Zatrzymany mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

 

- Do zdarzenia doszło około godziny 23.20  w Zatorze, gdzie  policjant  jadąc swoim samochodem tuż przed Zatorem zauważył opla, a po stylu jazdy zaczął podejrzewać, że kierowca  jest nietrzeźwy. Chcąc sprawdzić swoje podejrzenia kilkakrotnie próbował wyprzedzić pojazd, co udało mu się na ulicy Wadowickiej, wtedy jednak kierowca opla wjechał na stację paliw. Policjant podążył za nim i po upewnieniu się, że trafnie określił stan kierowcy zatrzymał go zatrzymał, a następnie przekazał zatorskim policjantom. Badanie stanu trzeźwości 33 – letniego mieszkańca Oświęcimia  wykazało, że prowadził samochód mając w organizmie  promil alkoholu - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2,  zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy