reklama

Po burzy strażacy ruszyli do akcji, zalane ulice i piwnice

, Wiadomości, 31.07.2014 22:03, (red)
W nocy niemal wszystkie jednostki straży pożarnej w gmin Andrychów i Wieprz, Wadowice i Tomice ruszyły do akcji.
Po burzy strażacy ruszyli do akcji, zalane ulice i piwnice

Takiej burzy już dawno nie było. Na Andrychów i okolice spadła ściana deszczu, pioruny trzaskały z niespotykaną częstotliwością.


Od godziny 21:30 strażacy mieli mnóstwo pracy. Byli wzywani głównie do zalanych budynków. Woda wdarła się m.in. do piwnicy jednego z bloków przy ul. Włókniarzy i w Andrychowie, doszło także do do podtopień w Roczynach, Targanicach, Zagórniku, Sułkowicach. Woda wdarła się do jednego ze sklepów na placu Mickiewicza.

 

W gminie Wieprz woda wylała z wielku lokalnych potoków, są tam spore straty w uprawach rolnych. W nocy wiele lokalnych dróg było nieprzejezdnych.

 

Pod wodą znalazło się mnóstwo ulic, m.in. Starowiejska, Szewska, Brzegi w Andrychowie. Na zdjęciu: zalana ul. Włókniarzy w Andrychowie po godzinie 21 - zdjęcie wykonane w czasie błyskawicy.


Wstępnie wiadomo, że od uderzenia pioruna w gminie Andrychów doszło do jednego pożaru – transformatora.

 

Ulewa mocno dała się we znaki mieszkańcom gmin Wadowice i Tomice, gdzie również zalanych zostało wiele posesji i dróg. W Wadowicach woda wdarła się się do siedziby ZUS przy ul. Wojtyłów czy do marketu Tesco. W sumie przez całą noc strażacy z powiatu wadowickiego zanotowali ok. 100 wyjazdów.


- Na skutek intensywnych opadów deszczu na terenie całej Gminy zostały zalane nieruchomości, a 6 osób zostało ewakuowanych z zagrożonych domów. Najgorsza sytuacja była w Woźnikach.Przerwany w kilku miejscach wał Zygodówki spowodował, że pod wodą znalazło się kilkadziesiąt posesji. Już teraz wiadomo, że strat będzie sporo, zwłaszcza w infrastrukturze. Dzisiejszy dziś pokaże na pewno ogrom dokonanych przez żywioł zniszczeń - informują w Urzędzie Gminy Tomice.

 

 ZOBACZ TAKŻE:

 

Wieczorem zarządca dróg krajowych poinformował o utrudnieniach na drogach nr 52 w Choczni i w Radoczy (DK 28). Obie drogi zostały zalane. Urudnienia także na wadowickiej obwodnicy.

 

Nagranie od Czytelnika:

 

ZOBACZ: Pioruny trafiły w dwa domy

prognoza pogody w serwisie pogodynka.pl

mapa burz w Polsce - na żywo

 

foto: TC 

AKTUALIZACJA: 2014-08-01

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

westwi78, 01.08.2014 06:41

W Wieprzu, na dole od strony Włosieni mieliśmy wyjątkowo [email protected]#owo... ps. Wielkie dzięki i szacunek dla wszystkich strażaków!!!