reklama

Pijany 16-latek za kierownicą

Wiadomości, 22.06.2012 15:00, ks
W pierwszy dzień lata w Budzowie doszło do kolizji drogowej, w której brały udział dwa samochody, a sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia.
Pijany 16-latek za kierownicą

Jak informuje policja, okolo godziny 16 do kolizji doszło kiedy jadący samochodem Ford escort wyprzedzał Kię Ceed. W trakcie wyprzedzania ford prawym bokiem uderzył w kię powodując otarcia i wgniecenia tylnego i przedniego zderzaka oraz błotnika, po czym odjchał z miejsca zdarzenia.W samochodzie Kia jechał makowianin z trzyosobową rodziną. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Po chwili poszkodowany zauważył forda w rejonie stacji paliw. Siedzący w nim trzej mężczyźni okazywali mu wulgarne gesty.Makowianin powiadomił policję podając okoliczności zdarzenia. Policjanci jadąc drogą w miejscowości Zachełmna zauważyli podany przez pokrzywdzonego pojazd, który spowodował kolizję w Budzowie.Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą siedzi 16-letni mieszkaniec gminy Budzów, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Na dodatek znajdował się pod silnym działaniem alkoholu (2,29 promila w organizmie), zresztą podobnie jak towarzyszący mu mężczyźni.Zatrzymano dowód rejestracyjny od pojazdu z uwagi na jego stan techniczny. Nieletni odpowie przed sądem rodzinnym za kierowanie pojazdu pod wpływem alkoholu i za spowodowanie kolizji drogowej. W wyniku dalszych ustaleń ujawniono osobę, która sprzedała alkohol nieletniemu za co odpowie karnie przed sądem – informuje KPP Sucha Beskidzka.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy