Pierwsze obserwatorium astronomiczne w regionie [VIDEO]

, Wiadomości, 09.03.2017 18:30, PG
W tym roku szkołę w Sułkowicach – Bolęcinie czekają wielkie inwestycje. Zobaczcie jakie.
Pierwsze obserwatorium astronomiczne w regionie [VIDEO]

 

Całkowity remont dachu, podniesienie kondygnacji, termomodernizacja, fotowoltaika i kluczowa inwestycja czyli obserwatorium astronomiczne na dachu szkoły, z którego będą mogli korzystać nie tylko uczniowie tej szkoły ale też inne zainteresowane osoby, to szereg inwestycji, które gmina ma zamiar rezalizować w szkole w Sułkowicach - Bolęcinie. W tym roku na te prace przeznaczono około 1 700 000 zł. Całość inwestycji szkolnych w tym sołectwie ma pochłonąć 4 mln zł w ciągu dwóch lat.

 

Remont rozpocznie się w czerwcu i już w tym roku będzie można oglądać gwiazdy i inne ciała niebieskie z wielkiej kopuły na dachu szkoły.

 

O inwestycjach opowiada nam dyrektor ZSS w Sułkowicach – Bolęcinie Zbigniew Grabowski. Zobaczcie materiał.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kalafior, 10.03.2017 09:06

@ taranczako Na pewno zrobią i jeszcze na złośc Tobie wszystkie drzewa powycinają wokół szkoły!

specnarz, 10.03.2017 08:27

Czyli w nocy ktoś będzie dyżurował żeby zainteresowani mogli przyjść pooglądać gwiazdy. Wow. Życzę wszystkiego dobrego.

taranczako, 10.03.2017 08:23

Chwalipiety najpierw zrobcie!

-JOE-, 10.03.2017 07:30

Troll dzieci na pewno będą z tego korzystać bo to nie sprzęt medyczny zakupiony przez organizację charytatywną do publicznego szpitala po to żeby lekarze prywatnie zbijali kasę blokując tym samym dostęp do tych urządzeń ludziom chcącym się leczyć z NFZ.

abcabc, 09.03.2017 20:50

brawo szykuje się kolejna ciekawa inwestycja

troll, 09.03.2017 19:44

Cieszy fakt, że szkoły są na inwestycyjnym ,,celowniku". W Bolęcinie fajna sprawa i potrzebna. Roczyny budowa przedszkola, Inwałd- budowa przedszkola i kompleksu sportowego,o mieście też nie zapomniano.Niech dzieciaki i młodzież mają lepsze warunki. Tylko czy to wykorzystają i docenią ??? :)