reklama

Kolejna seria kontroli busów i ciężarówek

Wiadomości, 01.04.2015 17:20, ks
Kolejna seria kontroli, busów, autobusów i ciężarówek w powiecie wadowickim. Znowu posypały się mandaty.
Kolejna seria kontroli busów i ciężarówek

 

Kilka dni temu na terenie całego wojeództwa małopolskiego policjanci przepropwadzili masowe klontrole busów i ciężarówek. Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów. Kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. 
Weryfikowali czy kierowcy jadą po trasach, zgodnie z rozkładem jazdy a wymiana pasażerów odbywa się na wyznaczonych przystankach.
W powiecie wadowickim w ciągi kilkugodzinnej akcji policjanci przeprowadzili kontrole 34 busów i autobusów oraz 37 cięzarówek.
Nałożono w sumie 22 mandaty, wobec 3 kierowców zastosowano pouczenia, a wjedneym przypadku sprawa znajdzie swój finał w sądzie – informuje nas rzecznik KPP wadowice Elżbieta Goleniowska-Warchał.
W trakcie kontroli policjanci mieli uwagi do stanu technicznego 15 pojazdów. Jeden był w ogóle dopuszczony do ruchu.

Kilka dni temu na terenie całego województwa małopolskiego policjanci przeprowadzili masowe kontrole busów, autobusów i ciężarówek. Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów. Kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. 

 

Weryfikowali czy kierowcy jadą po trasach, zgodnie z rozkładem jazdy a wymiana pasażerów odbywa się na wyznaczonych przystankach.

 

W powiecie wadowickim w ciągu kilkugodzinnej akcji policjanci przeprowadzili kontrole 34 busów i autobusów oraz 37 ciężarówek.

 

- Nałożono w sumie 22 mandaty, wobec 3 kierowców zastosowano pouczenia, a w jednym przypadku skierowano wniosek o ukaranie do sądu – informuje nas rzecznik KPP wadowice Elżbieta Goleniowska-Warchał.

 

W trakcie kontroli na drogach powiatu wadowickiego policjanci mieli uwagi do stanu technicznego 15 pojazdów. Jeden nie był w ogóle dopuszczony do ruchu.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

szpp, 02.04.2015 08:59

a ten co tak dymi?