reklama
reklama

Dwa miasta bez kardiologa

Wiadomości, 29.12.2015 09:30, (red)
Dwie duże gminy – Kęty i Andrychów – bez kardiologa, który przyjmowałby mieszkańców w oparciu o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Coś się zmieni?
Dwa miasta bez kardiologa

W Andrychowie umowę z NFZ ma do końca roku prywatnia przychodnia Bogusławy Florczyk-Dzidek. Później przechodzi na emeryturę i nie jest zainteresowana kontynuacją umowy z NFZ. Mieszkańcy gminy Andrychów będą musieli dojeżdżać do przychodni w Wadowicach.

 

W Kętach sytuacja nie jest lepsza. Od 2 lat w miejskiej przychodni działa dobrze wyposażony gabinet kardioligicznych. Cóż z tego, skoro gabinet nie ma umowy z NFZ. Mieszkańcy kęckiej gminy do tej pory dojeżdżali do Andrychowa lub do Oświęcimia. Teraz pozostaje im to drugie miasto.

Chyba, że coś się zmieni.... Niedawno dyrektor Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kętach ponownie wystąpił do NFZ, aby ten ogłosił dodatkowy konkurs do świadczenie usług kardiologicznych na tym terenie.

 

W piśmie do NFZ dyrektor podkreśla, że kęcka poradnia jest dobrze wyposażona i mogłaby świadczyć takie usługi także dla mieszkańców sąsiedniego Andrychowa.

 

Niedawno również andrychowskie władze zapowiadały, że w Andrychowie uruchomiona zostanie poradnia kardiologiczna działająca w oparciu o umowę z NFZ.

 

- Władze Andrychowa prowadzą rozmowy z przychodnią w Oświęcimiu, aby ta otwarła w Andrychowie kardiologiczny punkt konsultacyjny i wszystko wskazuje na to, że tak się stanie – poinformował magistrat.

 

Rozmowy w tej sprawie będą kontynuowane w styczniu.

 

Póki co brak konkretów w obu sprawach. Jeśli takowe się pojawią – poinformujemy o tym.

 

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy