reklama

Samoobsługowe alkomaty dla kierowców w komisariatach [FOTO]

Wiadomości, 23.12.2015 09:15, (red)
Starostwo Powiatowe kupiło samoobsługowe alkomaty dla kierowców.
Samoobsługowe alkomaty dla kierowców w komisariatach [FOTO]

W Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz w Komisariatach Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, zostały zainstalowane samoobsługowe, bezpłatne alkomaty dla kierowców. Przy ich pomocy kierowca, mający wątpliwość, co do swojego stanu trzeźwości, zanim  jeszcze usiądzie za kierownicę samochodu, samodzielnie może dokonać kontroli. Alkomaty kupiło oświęcimskie Starostwo Powiatowe.

 

- Urządzenia zainstalowane zostały w poczekalniach  jednostek. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta. Trzeba wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, zdjąć osłonkę, ustnik umieścić  w otworze urządzenia, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawi się wynik badania określony w promilach – informuje Malgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

 

Policjanci przypominają, że każdego dnia podejmują wiele działań podnoszących bezpieczeństwo na drodze, jednocześnie eliminując z dróg tych, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W związku z tym apelują, aby kierowcy, którzy spożyli alkohol lub mają jakiekolwiek wątpliwości, co do swojego stanu trzeźwości, nie wsiadali za kierownicę, gdyż mogą narazić siebie, swoich bliskich, a  także innych użytkowników na poważne konsekwencje, których niejednokrotnie nie da się już odwrócić. 

 

W dniach 21 i 22 grudnia 2015 przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu oraz Rady Powiatu, przekazali Policji te urządzenia. W Komisariacie Policji w Kętach urządzenie przekazali Wicestarosta Jarosław Jurzak oraz  Ewa Płonka - przedstawicielka Rady Powiatu, natomiast w Komisariacie Policji w Zatorze przekazania dokonał Adam Merta - przedstawiciel Rady Powiatu.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

starymoher, 23.12.2015 10:51

@krytyk-masz rację większego PiSlamisty jak ja trudno spotkać.Natomiast Tobie , jak rozumie zwolennikowi PO i KOD dedykuję utwór Kukiza ,,Jak ja was k...y nienawidzę"itd A Tobie życzę pogodnych Świąt i wigilii youtube.com/watch?v=AFmKnwnzRUo

krytyk, 23.12.2015 09:46

Tylko prawdziwy polak i wyznawca PiSlamu jest w stanie tak krytycznie podchodzić do alkomatow na komisariatach. Chętnie bym skorzystał z takiej opcji. Dmuchniecie na życzenie graniczy z cudem a wiadomo jak dużo jest sytuacji ze nagle trzeba jechac a nie wiadomo czy można i nie mówię tu o calehnocy picia tylko dwa trzy piwa.

starymoher, 23.12.2015 09:35

Ja akurat nie mam samochodu i nie param sie kierowaniem autem,choc prawo jazdy mam od 1971 roku.Pomysł uwazam za idiotyczny bo te alkomaty to gadżet,w Zakopanem sa w prawie w kazdej knajpie.Teraz może dojść do paradoksalnej sytuacji że ktos dmuchnie w ten alkomat,weżmie wydruk a po wyjsciu walnie z gwinta i jak go zatrzymaja powie że przeciez pół godziny temu badał trzezwość na Policji.Absurd,ale może się zdarzyć.Dla jasności : nie jestem abstynentem i nie sympatyzuje z tym ruchem!