reklama
reklama

Buty dla dzieci: Co ważniejsze? Dobry wygląd czy wygoda?

Wiadomości, 20.12.2022 06:20, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dobre, zdrowe buty dla dzieci i ich właściwe dobranie wciąż przysparza rodzicom wiele problemów. Według statystyk ponad 90% dzieci przychodzi na świat ze zdrowymi stopami. Jak bardzo muszą być rażące błędy, skoro już tylko 40% dorosłych nie skarży się na dolegliwości bólowe stóp? Czy znasz zasady doboru bucików dla swojej pociechy? Sprawdź, co jest ważniejsze - wygoda czy wygląd?
Buty dla dzieci: Co ważniejsze? Dobry wygląd czy wygoda?

Najczęściej popełniane błędy przy wyborze butów dla dzieci

Szukając odpowiednich butów dla dziecka, należy zacząć od wyboru pasującego rozmiaru. Wydaje się to oczywiste, ale niestety tutaj statystyki też są bezlitosne - okazuje się, że blisko 60% dzieci chodzi w zbyt małych butach. Oczywiście można to wytłumaczyć tym, że stópki dziecięce zmieniają się bardzo szybko i często nieświadomy rodzic nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego pociecha już wyrosła z obuwia. Zbyt krótki but powoduje ciągły ucisk stopy, przyczyniając się do powstawania zniekształceń palców. Nawet wkładka, która jest tej samej długości co stopa, nie jest odpowiednia. Podczas ruchu, odbicie do następnego kroku wykonywane jest z palucha, a stopa przesuwa się minimalnie do przodu. W bucie, który jest zbyt krótki, naturalna praca stopy jest niemożliwa, a palce zmuszane są do podwijania się.

Niemniejszym złem jest zbyt długi but, często kupowany "na przyszłość", ze zbyt dużym zapasem. Za długi but zaburza prawidłowy wzorzec ruchu, wymuszając usztywnienia w stopie i kierowanie palców do wewnątrz. Złotą zasadą jest przyjęcie, że wkładka powinna być o 1 cm dłuższa niż stópka szkraba. Dlatego mierz dziecięcą stopę średnio co trzy miesiące, żeby na bieżąco weryfikować zgodność rozmiaru z wielkością stopy malucha.


Kolejnym błędem jest zakup zbyt sztywnych butów. Twarda podeszwa i sztywny zapiętek był kiedyś uważane za konieczne, by wspomagać i chronić stópki dziecięce przed kontuzją. Niestety, ten mit wciąż jest żywy w społeczeństwie. Zbyt twarde buty dla dzieci powodują nienaturalny, sztywny chód. Podeszwa powinna być miękka, lecz wytrzymała. Jej zadaniem jest zapewnienie ochrony, ale też ruchomości i swobody pracy stopy. Dzięki temu możliwa jest prawidłowa praca stawów, rozwój mięśni i kości. Wybierając buty dla dzieci, zwróć uwagę na giętkość podeszwy. Powinna zginać się na wysokości 1/3 długości, licząc od palców stopy.

Nie zapominaj również o uwzględnieniu szerokości i wysokości przedniej części butów. Palce malucha powinny móc swobodnie poruszać się w buciku, a nie być mocno ściśnięte przez zbyt wąskie obuwie, co powoduje dyskomfort i może prowadzić do deformacji.

Wygoda czy wygląd - czy naprawdę musisz wybierać?

Pamiętając o tych prostych regułach, możesz śmiało kupić buty, które są nie tylko wyjątkowo urocze i ładne, ale też zdrowe dla nóżek Twojego dziecka. Obecnie branża obuwnicza dysponuje naprawdę potężnym asortymentem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Kupując stacjonarnie, dzieci mogą wybrać model, które najbardziej je zachwyci, a rodzice mogą skorzystać z fachowej porady. Możliwość przymierzenia bucików, zrobienia paru kroków i obserwacji reakcji urwisa na nowe buty też jest nieocenioną informacją.

Bardzo wygodną i praktyczną opcją jest zakup bucików dla swojej pociechy w sklepie online. Można spokojnie przeglądać bogaty asortyment, bez ryzyka, że zbyt długi pobyt w sklepie okaże się dla malucha męczący. Łatwa dostawa, możliwość przymierzenia w domowym zaciszu, a także bezproblemowe zwroty, sprawiają ze coraz więcej rodziców korzysta z takiego rozwiązania.


Wybierając buty dla dziecka, zaufaj jednak wieloletniemu doświadczeniu i dbałości o jakość sprzedawanych produktów, stawiając na uznanych i dużych graczy w segmencie obuwniczym. Jedną z największych w Europie i najprężniej rozwijających się spółek obuwniczych jest CCC. W sklepach tej sieci jest prawdziwa moc wyboru obuwia cenionych, dziecięcych marek. Ciężko znaleźć lepsze miejsce, gdzie można kupić buty dla dziecka, zarówno stacjonarnie, jak i w sklepie online.

Co najważniejsze, w kontekście zdrowia i dopasowanego obuwia, w sklepach CCC dostępna jest bezpłatna usługa esize.me. Umożliwia wykonanie skanu 3D stópek malucha, który pozwala na idealny dobór obuwia, uwzględniając obok długości i szerokości stopy szkraba też jej obwód i wysokość podbicia. Z takim pomocnikiem nie musisz się bać o to, że wybierzesz niewłaściwe buty dla dziecka!

Śmiałym i zdrowym krokiem w dorosłość

Pamiętaj, że prawidłowa stópka tworzy solidny fundament dla dalszego rozwoju Twojej pociechy. Wady stop powodują nie tylko dyskomfort, ale też sprawiają, że przez nieprawidłowe wzorce ruchu cierpią kolana, stawy biodrowe oraz kręgosłup. Tym przykrym następstwom można prosto zapobiec, dobierając przemyślane i dobre jakościowo buty dla dzieci. Wybieraj buty, które angażują mięśnie i stawy, umożliwiając im wykorzystanie naturalnego zakresu ruchu i prawidłowy rozwój, by z radością obserwować jak Twój maluch wesoło poznaje otaczający go świat.


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy