reklama

Burmistrz przesłuchany w prokuraturze

, Wiadomości, 10.04.2015 13:45, (red)
Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak złożył wyjaśnienia w prokuraturze w Krakowie, a sprawa dotyczy basenu..
Burmistrz przesłuchany w prokuraturze
Burmistrz przesłuchany w prokuraturze 
Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak złożył wyjaśnienia w wadowickiej.
Sprawa ma związek z zeszłotoczną raportem Najwyżej Izby Kontroli w sprawie budopwy baseny okdkrytego w Andrychowie. Inwestycja wykonana została w kadencji poprzednego burmistrza Jana Pietrasa. Raport NIK okazał się druggocący dla tej inwestycji.
Najwyższa Izba Kontroli ocenia negatywnie planowanie i przygotowanie inwestycji, jak również udział Gminy w jej realizacji oraz w procesie wyboru źródeł finansowania” - czytamy na początku raportu.
Zdaniem obecnego burmistrza Tomasza Żaka, w tym przypadku mamy do czynienia z niegospodarnością.
Okazało się, że jest ciąg dalszy sprawy. Śledztwo podjęła prokuratura wadowicka. Śledczy badają, czy rzeczywiście w tym przypadku mogło dojśc do niegodpodarności.
Na początek swoje wyjaśnienia w tej sprawie złożył burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. To jednak dopiero początek sprawy. Wkrótce wyjaśnienia złożą kolejne osoby, w tym zapewne również poprzedni burmistrz Jan Pietras.

Sprawa ma związek z zeszłorocznym raportem Najwyżej Izby Kontroli dotyczącym budowy basenu odkrytego w Andrychowie. Inwestycja wykonana została w kadencji poprzednego burmistrza Jana Pietrasa. Raport NIK okazał się druzgocący dla tej inwestycji.

 

"Najwyższa Izba Kontroli ocenia negatywnie planowanie i przygotowanie inwestycji, jak również udział Gminy w jej realizacji oraz w procesie wyboru źródeł finansowania” - czytamy na początku raportu.

 

Zdaniem obecnego burmistrza Tomasza Żaka, w tym przypadku mamy do czynienia z niegospodarnością.

 

Okazało się, że jest ciąg dalszy sprawy. Śledztwo podjęła prokuratura w Krakowie. Śledczy badają, czy rzeczywiście w tym przypadku mogło dojść do niegodpodarności.

 

Na początek swoje wyjaśnienia w tej sprawie złożył burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. To on zainteresował sprawą NIK, a później prokuraturę.

 

To jednak dopiero początek sprawy. Można przypuszczać, że wkrótce wyjaśnienia złożą kolejne osoby, w tym zapewne również poprzedni burmistrz Jan Pietras.

 

CZYTAJ: wystąpienie pokontrolne Najwyższej Izby Kontroli

strona 1 / strona 2 / strona 3 / strona 4 / strona 5 / strona 6 / strona 7 / strona 8 / strona 9 / strona 10 / strona 11 /  strona 12 / strona 13

 

Tak czy inaczej, w maju lub w czerwcu rozpoczyna się kolejny sezon na andrychowskim kąpielisku "pod chmurką". Potrwa do końca wakacji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

woj00, 12.04.2015 19:29

Jak byłem młody pamiętam że przez całe wakacje całymi dniami przebywało się na basenie od rana do wieczora. Wystarczyło sprzedać parę butelek i już był bilet. Były karnety z zakładów pracy. Zakłady takie jak Andoria , AZPB dopłacały do basenu, miały własne ośrodki wypoczynkowe i wszystko się kręciło. Wiem było to złe bo żyliśmy w totalitaryzmie. W dobie kapitalizmu powinno wszystko kwitnąć i rozwijać się. Jest tylko jeden problem. Polacy zostali ogoleni do cna, nawet tych pracujących ledwo stać podstawowe potrzeby. W Andrychowie nawet już pijalnie piwa plajtują, nie mówiąc o kawiarniach. Zmowa płacowa andrychowskich przedsiębiorców powoduje upadek miasta, bo nic się nie opłaca. Polaków stać tylko na zakupy w Kaufladzie, Biedronce. Staje się to ich jedyną rozrywką. Basen zlikwidować, kino zlikwidować. Co będzie następne - biblioteki, szkoły. Co zostanie? Salony masażu i odnowy biologicznej?

infocar, 11.04.2015 10:57

@asquit Zamek

rafi, 11.04.2015 07:36

Komentarz usunięty przez autora.

Maksymilian, 10.04.2015 21:31

Już kiedyś wypowiadałem się w tej sprawie.Zadanie bez zgody rady Gminy nie miało szans realizacji.Rada "klepła"i po zawodach.Wojewoda decyzji rady nie uchylił. Jedyną osobą która kwestionowała zasadność tego zadania byłem ja. Moim zdaniem to strata czasu pieniędzy i zwyczajne "bicie piany" Zajmijcie się rzeczywistymi problemami naszej Gminy.

asquit, 10.04.2015 21:01

jak basen to nie była niepospodarność finansami gminy to co jest niegospodarnością?

lukas, 10.04.2015 17:44

Właśnie że dobrze że ta sprawa ma finał w prokuraturze chociaż ja spodziewam się umorzenia

mark7, 10.04.2015 16:03

Wreszcie odpowiedzialność za błędy rządzących mają swój finał w prokuraturze ,i mam nadzieję że w sądzie również.Każdy ponosi odpowiedzialność za własne czyny,i nie rozumiem dlaczego do tej pory takiej odpowiedzialności nie egzekwowano do klasy rządzącej różnego szczebla.Wreszcie coś się pozytywnie zmienia.

igor7, 10.04.2015 14:31

Skarżypyta - tak nazywaliśmy w przedszkolu podpierlalaczy... niektórzy kapowanie mają we krwi... normalni rodzice od dziecka oduczają swoje dzieci donosicielstwa ale nie wszystkim to wychodzi...niestety ;-(((

Serwer, 10.04.2015 14:04

Już nie narzekajcie....taki mały andrychowski luksus nikomu nie zaszkodzi!!!!!!!

xpek, 10.04.2015 13:58

były burmistrz powinien za to beknąć,przez niego dzieci z Andrychowa dojeżdżają na basen w Kętach albo w Wadowicach