reklama

Areszt dla pijanego kierowcy-recydywisty. Zarzuty dla pasażerki, która pozwoliła mu jechać

Wiadomości, 01.04.2015 11:35, (red)
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który posiadał już dwukrotny sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Areszt dla pijanego kierowcy-recydywisty. Zarzuty dla pasażerki, która pozwoliła mu jechać

Jak informuje nas rzecznik KPP Wadowice Elzbieta Goleniowska-Warchał, do zdarzenia doszło  29 marca w miejscowości Radocza, kiedy policjanci podczas kontroli drogowej stwierdzili, iż z ust kierującego wyczuwalna jest wyraźna woń alkoholu. Kierująca został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,26 promila alkoholu.

 

- W toku przeprowadzonych dalszych czynności na miejscu kontroli okazało się, iż w samochodzie przebywa również pasażerka z trzyletnim dzieckiem. Ale to nie jedyne rażące naruszenie prawa z jego udziałem, ponieważ jak się okazało prowadził samochód posiadając już dwukrotny prawomocny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje nas rzecznik KPP.

 

Mężczyźnie przedstawiono zarzut -  za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, ponadto czynu dopuścił się w okresie obowiązywania zakazu prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych, jak również narażenia pasażerów pojazdu na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

 

Wobec kierującego Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wadowicach wobec kierującego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

 

Dodatkowy zarzut otrzymała pasażerka pojazdu, iż mimo ciążącego na niej obowiązku opieki w ramach sprawowanej władzy rodzicielskiej, naraziła małoletnie dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że wiedząc, iż kierujący jest w stanie nietrzeźwości wsiadła z dzieckiem do samochodu, a następnie zezwoliła mu na jazdę tym stanie. 

 

 

KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy