reklama
reklama

100 mandatów za niezapięte pasy

Wiadomości, 10.04.2017 10:55, ks
Kolejna akcja policji na drogach powiatu wadowickiego.
100 mandatów za niezapięte pasy

7 kwietnia na drogach powiatu wadowickiego policjanci prowadzili kolejną akcję „Pasy”. W trakcie tych działań skontrolowano 125 pojazdów (w tym 111 samochodów osobowych, 14 samochodów ciężarowych) - odnotowano łącznie 100 wykroczeń, w tym 93 kierujących, którzy  nie dostosowali się do przepisów korzystania z pasów bezpieczeństwa, w tym 7 pasażerów.

 

- W większości obowiązek ten lekceważyli kierujący pojazdami, ale i wśród pasażerów znalazło się 7 osób, które zapomniały o tym obowiązku - informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik KPP Wadowice.

 

Policjanci podczas akcji sprawdzali jak są przewożone w pojazdach dzieci, czy są prawidłowo zapięte w fotelikach.

 

Ujawniono również kilka innych wykroczeń drogowych. W tym dniu doszło do 1 wypadku drogowego, 1  kolizji drogowej, zatrzymano 1 kierującego po użyciu alkoholu

 

Policjanci apelują o rozwagę i zapinanie pasów bezpieczeństwa, które niejednokrotnie uratują nam życie i czasami pozwalają uniknąć poważniejszych obrażeń ciała.

 

 

źródło: policja

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy