reklama
reklama

Spróbuj czegoś nowego! Zapisz się na zawody na orientację Mordownik w Beskidzie Małym!

Sport, Wiadomości, 30.06.2021 13:20,
Wszystkich lubiących przygody oraz miłośników spędzania aktywnie wolnego czasu zapraszamy do udziału w jubileuszowej X edycji zawodów na orientację Mordownik.
Spróbuj czegoś nowego! Zapisz się na zawody na orientację Mordownik w Beskidzie Małym!

X edycja zawodów na orientację Mordownik

Kiedy: 4 września 2021 r. (sobota)

Baza zawodów: Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie, ul. Racławicka 188

Trasy piesze: 50km, 25km, 10km (trasa rodzinna)

Trasy rowerowe: 130km i 50km

Zapisy: wypełnij elektroniczny formularz

Biegi na orientację to dyscyplina sportowa, w której zawodnik ma za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać określoną trasę w terenie, korzystając z kompasu i mapy (dostarczonej przez organizatora). Musi on odwiedzić wszystkie punkty kontrolne (biało-czerwone lampiony). Jednak kolejność 'zaliczania' punktów jest dowolna. Uczestnik potwierdza obecność na punkcie kontrolnym poprzez przedziurkowanie karty startowej perforatorem. Przeważnie takie zawody odbywają się w lesie, a mapy są zazwyczaj wykonane w skali 1:25000 lub 1:50000.

Tegoroczna, X edycja Mordownika po raz kolejny zalicza się do Pucharu Polski w Pieszych (TP50) oraz Rowerowych (TP130) Maratonach na Orientację. Jest to jedna z popularniejszych tego typu imprez w Polsce i przyciąga corocznie ponad 200 uczestników. Przygotowaliśmy dla Was 5 różnych tras: 50km, 25km i 10km (dla rodzin) pieszo oraz 130km i 50km rowerem. Każdy znajdzie coś dla siebie!


-
Jesteś biegaczem, świetnie orientujesz się w terenie bądź lubisz długie wędrówki? Zapisz się na TP50.

- A może każdy weekend spędzasz na rowerze, lubisz ekstremalne wyzwania i nigdy się jeszcze nie zgubiłeś... Sprawdź się na TR130.
- Dla osób, które chcą wybrać się na krótszą przejażdżkę rowerową w Beskidzie Małym w poszukiwaniu lampionów, polecamy TR50.
- Jeśli lubisz rozwiązywać zagadki logiczne, dobrze bawisz się podczas gier miejskich czy w escape room’ach, a nogi bez problemu poniosą Cię 25km, to TP25 jest dla Ciebie.
- Chcesz ciekawie spędzić weekend z rodziną, wybrać się na krótki spacer ukazując dzieciom piękno okolicznych gór, a przy tym trochę pogłówkować – dołącz do rywalizacji na trasie rodzinnej TP10.

Poprzednie edycje można zobaczyć na stronie https://mordownik.pl/

W tym roku zawody zostały objęte honorowym patronatem Burmistrza Andrychowa. Dla mieszkańców gminy Andrychów proponujemy obniżone wpisowe w wysokości 60zł z wyjątkiem trasy rodzinnej gdzie wpisowe wynosi tylko 20zł. W pakietach startowych znajdziecie pamiątkowy gadżet oraz prezenty od sponsorów. Na mecie na wszystkich zawodników czekać będzie medal oraz gorący posiłek, a na trasie będzie można posilić się na bufecie.

Do zobaczenia na starcie!reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama