reklama
reklama

Odznaczenia dla uczestników Rajdu Dakar

Sport, Wiadomości, 06.02.2023 09:33,
Za promowanie Małopolski sportowcy zostali docenieni przez małopolskie władze.
Odznaczenia dla uczestników Rajdu Dakar
Niedawno informowaliśmy o wielkim sukcesie 18-letniego Eryka Goczała z Przytkowic w Rajdzie Dakar. W rajdach startuje już od kilku lat, jesienią ub. roku zrobił prawo jazdy, na początku tego roku wystartował w Rajdzie Dakar w kategorii pojazdów lekkich SSV i wygrał całą, wieloetapową rywalizację.

Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej zawody zakończył z kolei ojciec Eryka - Marek Goczał, a piąty był kolejny z "rodu" Goczałów - Michał.

Za promowanie Małopolski zostali niedawno docenieni przez małopolskie władze.

Marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka i Iwona Gibas z zarządu województwa spotkali się ze sportowcami. Marek i Michał Goczałowie zostali odznaczeni Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Złotym i Srebrnym Krzyżem Małopolski. Eryk Goczał otrzymał od marszałka witraż z kopią medalionu, który będzie mu towarzyszył podczas rajdów.

- Serdecznie gratuluję tych wspaniałych wyczynów. Jest w Was niesamowita pasja, która doprowadza Was na sam szczyt, czego dowodem jest zwycięstwo Eryka w Rajdzie Dakar. Najmłodszy zawodnik został najlepszym kierowcą Rajdu. Serdecznie gratuluję - mówił marszałek Witold Kozłowski.

foto: Małopolski Urząd Marszałkowski

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama