reklama

Już ponad 300 tys. podpisów pod projektem w sprawie finansowania in vitro z budżetu państwa

, MAGAZYN, Wiadomości, 05.02.2023 20:10, red, foto: WB
Trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy zakładającej finansowanie zabiegów in vitro z budżetu państwa.
Już ponad 300 tys. podpisów pod projektem w sprawie finansowania in vitro z budżetu państwa
W połowie 2016 roku Prawo i Sprawiedliwość zlikwidowało program refundacji in vitro, powołany przez poprzedni rząd PO-PSL. Przez cały, niespełna czteroletni okres funkcjonowania programu urodziło się - według danych Ministerstwa Zdrowia - dokładnie 21666 dzieci. Dzięki decyzjom PiS od kilku lat rodzice nie mogą już liczyć na refundację.

Metoda in vitro jest najskuteczniejszą metodą walki z niepłodnością. Już ponad 40 lat temu urodziła się pierwsza osoba poczęta dzięki tej metodzie.


Dlatego od kilku miesięcy trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zakładającej ponowną refundację metody In vitro z budżetu państwa. Akcja koordynowana jest przez polityków Platformy Obywatelskiej. Zebrano już ponad 300 tys. podpisów.

Akcję popiera m.in. Małgorzata Rozenek - Majdan, prowadząca program "Dzień Dobry TVN", który nagrywany był w niedzielę (5.02) ze studia plenerowego w Andrychowie. W niedzielę na placu Mickiewicza w Andrychowie można było uchwycić takie sytuacje, jak na zdjęciu powyżej.


Zobacz także:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Polityk, 06.02.2023 11:26

Koniczynka - wszyscy na osiedlu w Andrychowie o tym Chuczą ja też jestem za Andrychowa zaskoczę cię od urodzenia i w moim Mieście nie pozwolę na takie dziadostwo może ty leżysz dupcią do góry ale ja Tyram w Mordowni na 3 zmiany więc sorry a oni zawsze w domku znam ludzi z tamtych okolic ci ludzie z bloku Socjialnego wogule nie są zarąbani robątą zawsze wypoczęcia kawka piwko papieroch no ewrybody = się co ?????????

Kola, 06.02.2023 11:13

A Pani w białej kurtce z lewej strony też się stara o dziecko? Szkoda, że jeszcze nie walczą o dofinansowanie aborcji. O zagrożeniach in vitro nikt nie pisze.

Koniczynka, 06.02.2023 10:39

Polityk... A skąd wiesz jak tam jest i co się tam dzieje jak gdzie indziej mieszkasz???

Polityk, 06.02.2023 06:04

Zbierzy lepiej podpisy żeby usunąć z Batorego tych Meliniarzy z bloku Socjialnego też mam dwoje dzieci męża i wynajmujemy ludzie sprawy sobie nie zdajecie ile płacimy a tym wynajętym mieszkaniu jesteśmy z mężem tylko gośćmi przecież te osoby się nienormalnie zachowują takie Chore głupoty tam robią że szkoda się rozpisywać przecież oni się leczą jeżeli chodzi o nas i nie tylko to my absolutnie nie chcemy mieszkać z takimi osobami my wiemy kto tam mieszka jesteśmy z Andrychowa wpierwszej kolejności to się boje o dzieci rodzinę moją to że ktoś bierze leki na stałe nie oznacza że jest zdrowy i nigdy nic złego nie Zrobi zastanówmy się a potem podważamy czyjąś pisownię na 100%

Jeremiasz, 05.02.2023 22:58

Nie ma zgody na finansowanie z podatków czyjejś niepłodności, która najczęściej jest efektem przespania odpowiedniego momentu.

Kola, 05.02.2023 20:42

Wara od moich podatków na finansowanie in vitro.