reklama
reklama

Cztery lokalizacje dla nowego basenu. "Nie będzie duży"

Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 27.10.2023 09:20,
W Wadowicach jest, w Andrychowie jest, to dlaczego w najmniejszym mieście powiatu wadowickiego - Kalwarii Zebrzydowskiej - ma nie być?
Cztery lokalizacje dla nowego basenu.
Władze Kalwarii Zebrzydowskiej planują rozpoczęcie konsultacji w sprawie budowy i lokalizacji basenu na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska. Wstępnie urzędnicy wyznaczyli cztery lokalizacje:
- obok przychodni zdrowia - działka nr 4100, 4098
- za przychodnią zdrowia – działka nr 4072
- przy placu zabaw na ul. Jagiellońskiej – działka nr 1244/11
- obok Starej Szkoły w Brodach – działka nr 2701/1

Władze Kalwarii informują, że basen będzie dostosowany do możliwości budżetowych gminy.

- Nie będzie wielkości basenu Delfin w Wadowicach. Na realizację planów budowy, po wybraniu lokalizacji w drodze konsultacji społecznych, Urząd Miasta zamierza przeznaczyć kwotę około 100-150 tys. zł. Pierwsze konsultacje, na które zostaną zaproszeni: radni, sołtysi, przewodniczący zarządów osiedli oraz inicjatorzy budowy basenu odbędą się w piątek 3 listopada o godz. 13:30 w sali sesyjnej Rady Miejskiej - informują kalwaryjskie władze.


W ostatnich latach to już trzecia próba budowy basenu w gminie Kalwaria. Pierwszą była próba zbudowania basenu jako ośrodka rehabilitacyjnego podczas pierwszej kadencji samorządowej na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Burmistrz Ormanty wynegocjował wówczas umowę na dotację celową budowy obiektu z PEFRONem, który zobowiązał się do pokrycia 50% kosztów budowy. Ówczesna Rada Miasta i Gminy nie widziała potrzeby budowy basenu i odrzuciła porozumienie. Wówczas nie istniały baseny w Wadowicach i Suchej Beskidzkiej.

- Kilka lat później (jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku) jeden z podmiotów gospodarczych chciał kupić basen otwarty na Solcy, obecnie Ostoja. Złożył on ofertę budowy basenu z podgrzewaną wodą oraz uruchomienia komunikacji busowej dla dzieci ze szkół, aby dowozić je na nowy obiekt. Jeden z ówczesnych radnych wniósł sprzeciw, mówiąc, że sprzedaż obiektu według wyceny rzeczoznawcy jest za czapkę gruszek i pomysł sprzedaży upadł - przypominają kalwaryjskie władze.

Proponowane lokalizacje basenu w gminie Kalwaria:

źródło: UM Kalwaria Zebrzydowska
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama