reklama
reklama

Bikefitting – dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego ustawienia roweru?

Sport, Wiadomości, 26.09.2022 08:30, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Prawidłowe ustawienie roweru wpływa na wiele kwestii. Pozwala uzyskać satysfakcjonujące rezultaty w trakcie jazdy na czas (zarówno na szosie, jak i w przypadku jazdy MTB), przekłada się na prawidłową pracę podzespołów roweru oraz pozytywnie wpływa na naszą sylwetkę w trakcie jazdy. Aby uzyskać prawidłowe ustawienie jednośladu, warto zastosować usługę jaką jest tzw. bikefitting. Co to takiego?
Bikefitting – dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego ustawienia roweru?

Każdy rower ma możliwość zmiany ustawień wielu elementów. Odpowiednie profilowanie kierownicy, dobór rozstawienia pedałów czy wysokość siodełka przekłada się na bezpieczeństwo, komfort i efektywność jazdy.

Co to jest bikefitting i jakie jednoślady można poddać tego typu usłudze?

To profesjonalna usługa, która polega na dopasowaniu wszelkich ustawień roweru do użytkownika. Dzięki temu osoba posiadająca dany egzemplarz czuje się na nim swobodnie, bezpiecznie i wygodnie. Na profesjonalne dopasowanie ustawień roweru warto zdecydować się również przed zakupem określonego modelu, aby znaleźć taki, który jest dla Ciebie najlepszy.

Jakiego rodzaju rowery możesz oddać na profesjonalny bikefitting, który wykonasz w dobrych serwisach rowerowych? To przede wszystkim rowery miejskie, szosowe, MTB czy wiele innych. Praktycznie każdy rodzaj jednośladu może być objęty tą usługą.

Jak przeprowadza się usługę bikefittingu?

Wszystko zależy od tego czy masz już rower czy nie. Jeżeli nie, to na podstawie profesjonalnie wykonanych pomiarów i konsultacji, doradca może wskazać Ci najlepsze modele. Uwzględni on wielkość ramy i kół, liczbę przełożeń czy kształt kierownicy, który będzie najlepiej przekładał się na pożądany wynik poruszania się rowerem. W efekcie będziesz mógł kupić rower, który będzie do Ciebie naprawdę dobrze dopasowany.

W przypadku posiadania już jednośladu, usługa bikefittingu obejmie m.in. ustawienie kierownicy, siodełka, pedałów oraz wszystkich elementów pozostałych, które da się uregulować najwygodniej dla użytkownika. Warto z niej korzystać regularnie, bowiem może zdarzyć się, że w dłuższym okresie będziesz potrzebować różnych ustawień – np. w momencie, w którym zmieni się Twoja waga.

Jakie są zalety profesjonalnego ustawienia roweru?

Dlaczego to takie ważne? Dzięki usłudze profesjonalnego ustawienia roweru, Twój jednoślad będzie do Ciebie idealnie dopasowany. Rower będzie wygodny i komfortowy, a jazda nim w pełni bezpieczna. Zmniejszy się ryzyko ewentualnej kolizji czy upadku, a aerodynamiczna sylwetka przełoży się na osiągane wyniki. Poza tym nie będziesz musiał obawiać się już bólu pleców czy rąk w trakcie długich podróży.

Korzystając z bikefittingu masz pewność, że w pełni wykorzystasz potencjał pojazdu, bez uszczerbku na zdrowiu. Nie musisz obawiać się obciążenia dla stawów czy ścięgien. Jazda idealnie dobranym modelem roweru, który jednocześnie zostanie profesjonalnie ustawiony to czysta przyjemność.

Sprawdź ofertę profesjonalnego Bikefittingu w FabrykaRowerow.com

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama